Your contribution will be used to pay for our hosting service.
THANK YOU FOR YOUR CONSIDERING CONTRIBUTING!

PCHOME.RO

Collapse

Mecool k7

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Mecool k7

A testat deja cineva acest receptor?
    Cum se misca?
    Merita de cumparat▀ Unde?

Merci

Detin variante de mecool kipro si kiii .Toate sunt folosite cu Coreelec .Opinia mea este ca kI pro este cel mai accesibil raportat calitate pret ,este drept kiii se misca putin mai bine dar sunt niste bani in plus ,dar cel mai mare suport si driver la liber pentru compilare sunt la kIpro, plus comunitate de informatii foarte mare pe internet si telegram .Din cate am gasit pe alte forumuri k6 si k7 nu suporta linux ,coreelec,ambian, functioneaza doar pe sistemul android ceea ce nu este rau ,dar daca vrei mai mult iti recomand ki pro,are foarte mult suport ,din partea alexelec si vitaly ,suporta enigma2 ,openpli,neutrinio ,iptv streaming propriu pentru a crea propria retea cu zerotier si poti vedea canalele tv de pe satelit sau cablu oriunde in lume de pe telefonul mobil (canalele de pe cablu tv sunt cele mai ok pe streaming,merge si satelit..) ,fara sa mai dechizi port si alte configurari in ruter configurat bine coreelec si in rest se misca foarte bine ,addonsuri de filme si canale iptv din toata lumea ,SUA,Canada etc.
    Eu de aici am cumparat ,nu am avut nici o problema cu ei , au venit direct acasa fara taxe vama ,in 3 saptamani.

https://www.gearbest.com/mecooll-dvb...?lkid=77933596
    Last edited by vsatrro; 6 December 2019, 09:35.

Comment

Your contribution will be used to pay for our hosting service.
    THANK YOU FOR YOUR CONSIDERING CONTRIBUTING!

Working...
    X