Your contribution will be used to pay for our hosting service.
THANK YOU FOR YOUR CONSIDERING CONTRIBUTING!

PCHOME.RO

Collapse

Sfat receptor HD

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• gymi
    started a topic Sfat receptor HD

Sfat receptor HD

Am renuntat la fostul receptor Amiko 8260 si am decis sa schimb marca de receptoare.Vreau un sfat pentru un receptor HD in care sa mearga cardul Tivusat si sa functioneze PVR.Nu trebuie sa fie 4K dar sa aiba macar H265.Buget 700-800 ron.Fara Amiko si Evo ca am avut destule.Nu ma intereseaza sharingul si IP-tv.
    Din pacate in magazinele din Romania Amiko e singura optiune...

• gymi
    replied
    Mai sus ma intrebat cineva cu cat am gasit camul

Trimis de pe al meu Redmi 4X folosind Tapatalk

Leave a comment:

• skycleaner
    replied
    cu mine vb?

Leave a comment:

• gymi
    replied
    35 euro

Leave a comment:

• skycleaner
    replied
    si eu care ma gandeam sa iti propun sa iti dau Vu+ SOLO SE V2 cu 550 lei... nu prea il mai folosesc ca mi-am tras cablu

Leave a comment:

• coconut
    replied
    Originally posted by gymi View Post
    Ok.subiect inchis.Am decis sa cumpar un cam tivusat si sa folosesc un receptor ci din dotare.Mai astepr cateva luni sa vad ce mai iasa pe piata.

cu cit ai gasit cam-ul?

Leave a comment:

• isr2002
    replied
    Vezi, că dacă iei CI+, s-ar putea să nu-ți iasă socoteala... Caută vechiul CAM, CI simplu.

Leave a comment:

• gymi
    replied
    Ok.subiect inchis.Am decis sa cumpar un cam tivusat si sa folosesc un receptor ci din dotare.Mai astepr cateva luni sa vad ce mai iasa pe piata.

Leave a comment:

• hexs
    replied
    Ia ceva sa mearga multistream pe 5 w si ai rezolvat (si tivustat)
    Amiko Alien mini e 49 euro pe ebay

Daca vrei altele.. sunt Mutant, [email protected] si altele pentru codari de sunet pretentioase..

Leave a comment:

• ioany
    replied
    E ca si cum ai zice ca nu imi trebuie mecedes ca merge prea repede mai bine iau trabant ca merge si asta pentru ce am nevoie. E o abordare gresita dar ma rog fiecare cu ideile lui. Un receiver 4k este peste unul hd de care se face vorbire superior la toate capitolele chiar daca il folosesti doar la rezolutie HD. Si diferenta de pret e aproape neglijabila.

Leave a comment:

• iooon
    replied
    si ce treaba ai tu cu satelitu...sau cu contentu

repet...ma refeream la ce iti ofera un receptor 4k....putere..stabilitate...viteza...zapp...etc etc

ai 3 mii de posturi nu trebuie sa te invat eu sau sa ti explic ce inseamna din punct de vedere tehnic plus ca iti ofera ce a ce iti doresti tu...

lasa naiba continutu...ca receptoru nu fucntioneaza doar ptr 4k

in fine...

Leave a comment:

• gymi
    replied
    Consuma muuult mai multa banda pe satelit .Nu cumpar un receptor sa ma uit la canale test.In Romania 4k se vede doar in standuri prin magazine.Ca de obicei se vand televizoare UHD de cativa ani dar nu prea avem ce sa vedem pe el.Inca asteptam primul canal 4k autohton dar intre timp ne cumparam aparatura sa fim pregatiti ?Hai sa fim seriosi.Nu ma intereseaza downgrade.E ca o supa reincalzita.

Leave a comment:

• iooon
    replied
    pai si 4k ce are?muscachiar daca nu te intereseaza 4k..ce a ce ofera un 4k nu iti ofera nici un receptor HD....totusi

si ce resurse manancaiti consuma mai mult curent

plus ca gasesti 4K...la preturi foooarte accesibile...exact in bugetul tau

plus ca esti asigurat muuult timp de acum incolo...cu evolution...

Leave a comment:

• gladix
    replied
    corect tot mai multi provideri vor implementa hevc[vezi 16 est]alte receptoare altele la rind,,,,evolution

Leave a comment:

• gymi
    replied
    Originally posted by ibiza View Post
    Pai VU+Zero ce are ? Costa 500lei. Sau nu se incadreaza in pret ?
    Lipsa H265
    Faptul ca toate receptoarele iesite in ultimele luni au H265 ma pune pe ganduri.Nu cred ca producatorii implementeaza numai asa de florile marului noul codec.Sant convins ca tot mai multe programe o sa treaca pe sistemul ala.
    4k din puntul meu de vedere e noul 3D
    face prea putin pentru cate resurse consuma.Cel putin pe cablu canalele HD o sa ramana asa cel putin 15 ani de acum incolo asa ca nu am de gand sa achizionez un tv 4k.Fara tv UHD nu am nevoie nici de receptor 4k.Simplu.
    DB520 are H265 deci e ok.

Leave a comment:

Your contribution will be used to pay for our hosting service.
THANK YOU FOR YOUR CONSIDERING CONTRIBUTING!

Working...
X