Your contribution will be used to pay for our hosting service.
THANK YOU FOR YOUR CONSIDERING CONTRIBUTING!

PCHOME.RO

Collapse

Sfat receptor HD

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Sfat receptor HD

Am renuntat la fostul receptor Amiko 8260 si am decis sa schimb marca de receptoare.Vreau un sfat pentru un receptor HD in care sa mearga cardul Tivusat si sa functioneze PVR.Nu trebuie sa fie 4K dar sa aiba macar H265.Buget 700-800 ron.Fara Amiko si Evo ca am avut destule.Nu ma intereseaza sharingul si IP-tv.
    Din pacate in magazinele din Romania Amiko e singura optiune...

VU+ ZERO 4K pret 705 lei la http://www.satmultimedia.ro/vu

merge cu oscam, deci pui ce card vrei in el.
    OCTAGON SF4008 4K the best receiver enigma2 , VU+ultimo 4K,Vu+solo2,Xtrend9200 , Dream500 S , Sky Star HD2 , Antena 1.8 Circulara Al motorizata, Antena 1.6 Circulara Al Fixa Lnb Twin , 2 Antene 1.2 Ofset Fe Lnb Quad , Antena 1.0 Ofset Fe Lnb Quad , Focus Sat Full HD , FreeSat TVR HD

Comment

E 4K nu HD cum am cerut eu.Deocamdata nu ma intereseaza 4K.

Comment

atunci un DM520 sau DM525, nu sunt 4k dar sunt o idee mai scumpe.

...sau Gigablue HD X1 -688 lei

si mai sunt
        Last edited by coconut; 13 January 2018, 16:20.
        OCTAGON SF4008 4K the best receiver enigma2 , VU+ultimo 4K,Vu+solo2,Xtrend9200 , Dream500 S , Sky Star HD2 , Antena 1.8 Circulara Al motorizata, Antena 1.6 Circulara Al Fixa Lnb Twin , 2 Antene 1.2 Ofset Fe Lnb Quad , Antena 1.0 Ofset Fe Lnb Quad , Focus Sat Full HD , FreeSat TVR HD

Comment

Pai VU+Zero ce are ? Costa 500lei. Sau nu se incadreaza in pret ?

Comment

Originally posted by ibiza View Post
            Pai VU+Zero ce are ? Costa 500lei. Sau nu se incadreaza in pret ?
            Lipsa H265
            Faptul ca toate receptoarele iesite in ultimele luni au H265 ma pune pe ganduri.Nu cred ca producatorii implementeaza numai asa de florile marului noul codec.Sant convins ca tot mai multe programe o sa treaca pe sistemul ala.
            4k din puntul meu de vedere e noul 3D
            face prea putin pentru cate resurse consuma.Cel putin pe cablu canalele HD o sa ramana asa cel putin 15 ani de acum incolo asa ca nu am de gand sa achizionez un tv 4k.Fara tv UHD nu am nevoie nici de receptor 4k.Simplu.
            DB520 are H265 deci e ok.

Comment

corect tot mai multi provideri vor implementa hevc[vezi 16 est]alte receptoare altele la rind,,,,evolution
              1,2 offset dish/lnb inverto/dream 500hd/dream 525 hd/vu+zero 4k

Comment

pai si 4k ce are?muscachiar daca nu te intereseaza 4k..ce a ce ofera un 4k nu iti ofera nici un receptor HD....totusi

si ce resurse manancaiti consuma mai mult curent

plus ca gasesti 4K...la preturi foooarte accesibile...exact in bugetul tau

plus ca esti asigurat muuult timp de acum incolo...cu evolution...
                GIGABLUE 800HD SE...GIGABLUE

Comment

Consuma muuult mai multa banda pe satelit .Nu cumpar un receptor sa ma uit la canale test.In Romania 4k se vede doar in standuri prin magazine.Ca de obicei se vand televizoare UHD de cativa ani dar nu prea avem ce sa vedem pe el.Inca asteptam primul canal 4k autohton dar intre timp ne cumparam aparatura sa fim pregatiti ?Hai sa fim seriosi.Nu ma intereseaza downgrade.E ca o supa reincalzita.

Trimis de pe al meu Redmi 4X folosind Tapatalk

Comment

si ce treaba ai tu cu satelitu...sau cu contentu

repet...ma refeream la ce iti ofera un receptor 4k....putere..stabilitate...viteza...zapp...etc etc

ai 3 mii de posturi nu trebuie sa te invat eu sau sa ti explic ce inseamna din punct de vedere tehnic plus ca iti ofera ce a ce iti doresti tu...

lasa naiba continutu...ca receptoru nu fucntioneaza doar ptr 4k

in fine...
                    GIGABLUE 800HD SE...GIGABLUE

Comment

E ca si cum ai zice ca nu imi trebuie mecedes ca merge prea repede mai bine iau trabant ca merge si asta pentru ce am nevoie. E o abordare gresita dar ma rog fiecare cu ideile lui. Un receiver 4k este peste unul hd de care se face vorbire superior la toate capitolele chiar daca il folosesti doar la rezolutie HD. Si diferenta de pret e aproape neglijabila.
                      ...Traieste viata asa cum este, pt ca ti s-a dat fara sa o fi cerut, si ti se va lua fara sa fii intrebat...

Comment

Ia ceva sa mearga multistream pe 5 w si ai rezolvat (si tivustat)
                        Amiko Alien mini e 49 euro pe ebay

Daca vrei altele.. sunt Mutant, [email protected] si altele pentru codari de sunet pretentioase..

Comment

Ok.subiect inchis.Am decis sa cumpar un cam tivusat si sa folosesc un receptor ci din dotare.Mai astepr cateva luni sa vad ce mai iasa pe piata.

Comment

Vezi, că dacă iei CI+, s-ar putea să nu-ți iasă socoteala... Caută vechiul CAM, CI simplu.
                            SHALOM

Comment

Originally posted by gymi View Post
                              Ok.subiect inchis.Am decis sa cumpar un cam tivusat si sa folosesc un receptor ci din dotare.Mai astepr cateva luni sa vad ce mai iasa pe piata.

cu cit ai gasit cam-ul?

Comment

Your contribution will be used to pay for our hosting service.
                              THANK YOU FOR YOUR CONSIDERING CONTRIBUTING!

Working...
                              X