Your contribution will be used to pay for our hosting service.
THANK YOU FOR YOUR CONSIDERING CONTRIBUTING!

PCHOME.RO

Collapse

Amiko 8260+ funcționează cu cam CI+

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Amiko 8260+ funcționează cu cam CI+

Astăzi am probat Camil CI+ ****** de la RCS și funcționează 100% .Chiar daca nu scrie in caracteristici se pare că funcționează.Softul de pe receptor este Galaxy 2.4.50 nu Dekolte.

Trimis de pe al meu Redmi 4X folosind Tapatalk

Originally posted by gymi View Post
    Astăzi am probat Camil CI+ ****** de la RCS și funcționează 100% .Chiar daca nu scrie in caracteristici se pare că funcționează.Softul de pe receptor este Galaxy 2.4.50 nu Dekolte.

Salut.

Am si eu o intrebare la tine daca nu te deranjez.CI+-ul de la DIJI lumineaza si canalele criptate?Gen HBO?Intreb asta fiindca am incercat sa suni la ei sa ii intreb asta dar e foarte ocupata linie,oricum dau o fuga diseara pe la ei dar voiam sa fiu sigur ca Amiko citeste si acele canale.

Multumesc.

Comment

lumineaza daca ai abonament. altfel e cam de forma.

Comment

Merg toate codate arată toate informațiile despre cam.Singurul lucru care am văzut că nu īl face e timeshift.Daca īnregistrezi un canal codat nu ai imagine pe alt canal codat.In rest e totul ok.

Comment

Multumesc pentru raspunsuri!

Am fost ieri si am facut comanda,era alta problema mea dar s-a rezolvat.

@gymi Mai am o intrebare la tine,inregistrarea care o face recieverul cu acel cam ci+ este criptata?Adica gen o poti vedea si pe pc sau e doar disponibila pentru acel stick/hard extern si vizionabila cu playerul media Amiko?

Comment

Este criptata dar este/era un utilitar pentru asta.Cauta pe forumuri.

Comment

Originally posted by gymi View Post
              Este criptata dar este/era un utilitar pentru asta.Cauta pe forumuri.

Mulțumesc. Știu de programul ala dar ma gāndeam ca, ci+ul "blochează" asta.

Sent from my VKY-L29 using Tapatalk

Comment

Nu am incercat pe pc

Comment

De pe C.I inregistrează criptat (foloseșe protocolul de criptare al providerului respectiv).Se pot vedea inregistrările exclusiv pe receptor.

Comment

Am observat că camul se īncălzește mai tare că atunci cānd e folosit in televizor

Comment

Your contribution will be used to pay for our hosting service.
                    THANK YOU FOR YOUR CONSIDERING CONTRIBUTING!

Working...
                    X