Your contribution will be used to pay for our hosting service.
THANK YOU FOR YOUR CONSIDERING CONTRIBUTING!

PCHOME.RO

Collapse

Problema Synaps CHD 3100

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Problema Synaps CHD 3100

Am incercat sa pun alt soft pe un synaps CHD 3100 de la Next Gen.....problema e ca dupa arderea softului si deschiderea receptorului imi apare un mesaj cu "SW is not design for this HW, please change back to offical SW!----060201000043bb". Ma poate ajuta cineva cu un sfat sau un dump pentru receptor?
    Multumesc anticipat!
    DIGI TV(3kituri cu HSS 1160,DIGI+,DIGI II+), FOCUS SAT, DM 500, Echostar 3600 IP, Echosmart 770 cu cardreader,3XEchosmart 790,Echosmart 791 2XKAON KSF100, Optibox CXPVR, 1x offset 1,20, 4 LNB INVERTO 0.2 dB, 5xoffset 0.90x6lnb inverto 0.2 db, 1X offset 0.80X1 lnb Smart Titanium 0.2 db

Pai daca cere softul original de ce nu il pui ?

Trimis de pe al meu Philips_S326 folosind Tapatalk

Comment

Acum am vazut ca e cel de la Next gen.Daca era modelul 3100 CI CX se gasea soft.Originalul nu cred ca il mai gasesti.Nu poti face update pe cablu de la next gen ?

Comment

Nu am next gen...numai daca are cineva un dump sa mi-l trimita pe mail...Am incercat cu softurile originale de pe site-ul synaps si degeaba cere softul de next gen.
        DIGI TV(3kituri cu HSS 1160,DIGI+,DIGI II+), FOCUS SAT, DM 500, Echostar 3600 IP, Echosmart 770 cu cardreader,3XEchosmart 790,Echosmart 791 2XKAON KSF100, Optibox CXPVR, 1x offset 1,20, 4 LNB INVERTO 0.2 dB, 5xoffset 0.90x6lnb inverto 0.2 db, 1X offset 0.80X1 lnb Smart Titanium 0.2 db

Comment

Salutare. De cāteva săptămāni cei de la Gigi tv au schimbat codarea posturilor ($) mă poate ajuta cineva cu un nou software (bootloader) pt CHD 3100 care să vadă noile coduri Mulțumesc

Comment

Originally posted by alyn4u View Post
            Salutare. De cāteva săptămāni cei de la Gigi tv au schimbat codarea posturilor ($) mă poate ajuta cineva cu un nou software (bootloader) pt CHD 3100 care să vadă noile coduri Mulțumesc
            Am găsit aici pe forum, mulțumesc celor care dau share la informație.

Comment

alt retardat.....mai lipsea sa suna la caseria RDS,,,,WTF

Citez in piula!
              Ma da esti nauc?

Comment

pt ala cu synapsul

il duci la ei si le spui ca ti la fozxat fulgerul si iti da altul...daca l-ai busit

Comment

este TOPIC cu aparatele
                  voi sunteti nauci?

Originally posted by liviusky View Post
                  Am incercat sa pun alt soft pe un synaps CHD 3100 de la Next Gen.....problema e ca dupa arderea softului si deschiderea receptorului imi apare un mesaj cu "SW is not design for this HW, please change back to offical SW!----060201000043bb". Ma poate ajuta cineva cu un sfat sau un dump pentru receptor?
                  Multumesc anticipat!

Comment

Your contribution will be used to pay for our hosting service.
                  THANK YOU FOR YOUR CONSIDERING CONTRIBUTING!

Working...
                  X