Your contribution will be used to pay for our hosting service.
THANK YOU FOR YOUR CONSIDERING CONTRIBUTING!

PCHOME.RO

Collapse

sfat alegere receptor

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Originally posted by istrate01 View Post
    am facut comanda azi pentru amiko mini hd combo dar nu de la firma din linkul de mai sus,receptorul imi va veni prin posta romana si cred ca va ajunge pe vineri si am refuzat sa imi fie trimis prin curierul cu care acestia lucreaza din motive personale si sper sa ma decsurc sai pun soft dar nu am gasit nici un tutorial sau instructiuni despre proceduri rog cine ma poate ajuta cu un link ceva si o sa pun cablu de retea chiar daca o sa am un pic de munca dar cablul de retea e mai bun decat pe wifi deoarece nu am routerul in camera si nu e semnalul full
    ... o adevarata '' aventura '' !

sincere felicitari pentru curajul de a face comanda pentru acel receptor !

Comment

Originally posted by FERI View Post
      Nu trebuie cablu nul modem, incarci softul prin portul USB, cu ajutorul unui stick.
      Soft iei de aica:https://www.sat-support.tv/?a=downloads&dir=2
      si un link ceva sau instructiuni sa bag softul ma puteti ajuta?ca mia sosit receptorul azi si nu vreau sa fac vreo prostie sa il stric

Comment

ma poate ajuta cineva?

Comment

Ai descarcat softul pentru el ?De obicei sant 2 variante emu si mcas.Mcas se pune de obicei daca ai un card emu face treaba fara card.
          Dupa ce il decomprimi si il pui pe stick intri in menu -system-software upgrade-upgrade by usb
          Atentie sa nu pui alt soft ca il poti bloca.

Comment

Recomand Openbox V8 gold cu turner DVB C/T2/S2 are smart reader CCC si Newcamd.

Comment

gata iam spus si soft emu ultima versiune si a trebuit sa chem pe cineva sa imi targa un cablu de retea de la router pana la mine in camera dar sa rezolvat,va multumesc tuturor pentru suport si o ultima rugaminte daca ma poate ajuta cineva cu o linie ptr teste 1 zi daca se poate

Comment

nu ma ajuta nimeni?

Comment

Originally posted by istrate01 View Post
                  nu ma ajuta nimeni?
                  a PM
                  EVO Slim OpenATV 6.0
                  1.8m Prime focus
                  LNC Inverto Ultra Black

Comment

Your contribution will be used to pay for our hosting service.
                  THANK YOU FOR YOUR CONSIDERING CONTRIBUTING!

Working...
                  X