Your contribution will be used to pay for our hosting service.
THANK YOU FOR YOUR CONSIDERING CONTRIBUTING!

PCHOME.RO

Collapse

sfat alegere receptor

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

sfat alegere receptor

am de ales sa cumpar intre amiko mini hd combo la promotie cu softul original si amiko impulse sat wifi care am inteles ca are wifi incorporat,la combo nu stiu daca ma descurc sa pun alt soft,care sar merita dintre cele 2 mentionand ca sunt cam la acelasi pret,vreau sa dau comnada azi si nu stiu pe care sa il iau,astept raspunsuri va multumesc

Daca ai si cablu merita luat combo daca nu impulse.Softul se schimba usor cu un stick usb

Trimis de pe al meu Philips_S326 folosind Tapatalk

Comment

cablu nul lmodem?

Comment

Originally posted by istrate01 View Post
        cablu nul lmodem?
        Nu trebuie cablu nul modem, incarci softul prin portul USB, cu ajutorul unui stick.
        Soft iei de aica:https://www.sat-support.tv/?a=downloads&dir=2

Comment

sa inteleg ca este foarte usor,dar amiko impulse are wifi incorporat si merge bine cu cccam?intreb deoarece stiu ca amiko combo merge si terestru si cablu dar imi este cam dificil sa trag un cablu de retea pana la receptor deoarece nu am routerul de net la mine in camera pe cand la amiko impulse nu mai trebuie cablu,se merita?adica merg amandoua la fel de bine cu cccam?

Comment

@istrate - iarta-mi indrazneala, dar tu in fiecare an revii cu aceiasi intrebare? An de an intrebi de un receptor care merge cu linie cccam? Care-i smecheria? Le cumperi si le dai mai departe cu linie cu tot sau ce? Nu te supara si tu ca ghita (care m-asteapta la portita) si raspunde cu subiect si predicat.

Comment

nu este nici o suparare si chiar va mltumesc ca ati intrebat,in primul rand recunosc ca am cam exagerat isa intreb tot timpul acelasi lucru si imi cer scuze dar vreau sa stiu eu pe ce dau banii cand cumpar ceva si nu este nici o smecherie ca nu le iau sa le dau,eu atat am intrebat acum care din cele 2 receptoare de care am spus acum merita sa il iau deoarece mini combo lam avut dar nu stiu daca ma descurc sai pun soft si sa risc sa il stric si la o chestei din asta pierzi si garantia sau amiko impulse care ma atrage datorita ca are wifi incorporat si ma scuteste de o munca in plus cu cablul de retea de aceea am intrebat cat de bine merege acest model pe cccam ..

Comment

cablu nul lmodem?
                abonament la cablu TV, asta era sensul

cele COMBO, au doua tunere sau trei: unul pentru satelit dvb- S sau dvb- S2 ( pentru receptia HD ) si altul pentru receptia terestra dvb-T sau de cablu dvb-C

deci @gymi spunea de cablu TV, nu de resoftare cu ajutorul unui cablu
                45*49 N , 24* 8 E offset 180 cm Pozitioner Strong , Actuator 21' Strong

Comment

istrate frate, tu ai auzit de semne de punctuatie? cratime, virgule ...etc? din alea HD. serios acum.
                  yada yada

Comment

scuze pentru scris,este ok amiko impulse cu cccam?

Comment

sa inteleg ca este foarte usor,dar amiko impulse are wifi incorporat si merge bine cu cccam?intreb deoarece stiu ca amiko combo merge si terestru si cablu dar imi este cam dificil sa trag un cablu de retea pana la receptor deoarece nu am routerul de net la mine in camera pe cand la amiko impulse nu mai trebuie cablu,se merita?adica merg amandoua la fel de bine cu cccam?
                      Da, Impulse are wifi incorporat, si merge bine in share, dar pot sa pui o antena wifi si pe Mini combo, si o sa mearga exact ca cel Impulse.

Comment

pe wifi mai apara unele intreruperi indiferent de modelul receptorului

placa de retea e sfanta
                        EVO Slim OpenATV 6.0
                        1.8m Prime focus
                        LNC Inverto Ultra Black

Comment

Originally posted by FERI View Post
                          Da, Impulse are wifi incorporat, si merge bine in share, dar pot sa pui o antena wifi si pe Mini combo, si o sa mearga exact ca cel Impulse.
                          ce antena datimi un link ceva

Comment

ce antena datimi un link ceva
                            http://www.elstar.ro/?page=shop/flyp...7332ac1224c262

http://www.elstar.ro/?page=shop/flyp...7332ac1224c262
                            EVO Slim OpenATV 6.0
                            1.8m Prime focus
                            LNC Inverto Ultra Black

Comment

am facut comanda azi pentru amiko mini hd combo dar nu de la firma din linkul de mai sus,receptorul imi va veni prin posta romana si cred ca va ajunge pe vineri si am refuzat sa imi fie trimis prin curierul cu care acestia lucreaza din motive personale si sper sa ma decsurc sai pun soft dar nu am gasit nici un tutorial sau instructiuni despre proceduri rog cine ma poate ajuta cu un link ceva si o sa pun cablu de retea chiar daca o sa am un pic de munca dar cablul de retea e mai bun decat pe wifi deoarece nu am routerul in camera si nu e semnalul full

Comment

Your contribution will be used to pay for our hosting service.
                              THANK YOU FOR YOUR CONSIDERING CONTRIBUTING!

Working...
                              X