Multistream pe receptoare cu procesor STi7111

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Originally posted by mark21 View Post
    Salutare!
    Mi-am facut damblaua.., vu+zero 4k multistream, special pt Mediaset Premium..

Rec-ul se misca f bine, mult peste vu+solo2 la scan, zap, reboot, etc..

De multistream ma bucur ca am filme italiane si meciuri, dar sunt suparat ca Premium Comedy e doar sd..., acum e un film bun..

La voi tot nu merge Premium Sport HD si sd ? doar PS 2 HD se deschide..

in rest nu am ce testa multistream , am orientat fosta antena de pe 28 pe 5w.., am 16dB semnal..

Canalele franceze ma lasa rece pt ca le aveam si de la TNT sat..pe 19.., ca si RAI-urile..
    Pai si 12.5 w?
    DVB-S:
    Offset Emme Esse (Alu.) 1.25
    Offset Emme Esse (Alu.) 1.15
    Prime focus (Alu) 1.50m, 1.90m
    Offset 1.50m Fe, Triax TDS 1.10m, Visiosat BIG-BISAT, TechniSat SATMAN 85cm, Gibertini OP100L, etc
    Offset 35.cm (Camping), Triax BSKYB (72x58 cm), etc
    DM 800 HD V2, DM 500 V2, DM 800 HD, Amiko X-Finder, GigaBlue 800 HD, Sab Sky 4800 Mini Hd,
    Abo: Focussat, Dolce, HD+, TivuSat, Freesat, etc.
    DVB-T:
    TechniSat MultyMedia TS 1, Televes DAT HD, DIGIALITY OUTDOOR ANTENNA, etc

Comment

Originally posted by the the View Post
      Pai si 12.5 w?
      nu e nici un post care ma intereseaza acolo.., si nu am motor sau alta antena de orientat :d
      VU+Zero4K, Samsung ue40D7000,ue37D5700, Diablo Wifi, Offset 0,9m - 9E-13E-19E-23E, Offset 1.2m -5W , 1.2m - 36 E, Offset 0.9m - 1w

Comment

Originally posted by mark21 View Post
        nu e nici un post care ma intereseaza acolo.., si nu am motor sau alta antena de orientat :d
        Iti spun eu ca nici semnal n-ai
        DVB-S:
        Offset Emme Esse (Alu.) 1.25
        Offset Emme Esse (Alu.) 1.15
        Prime focus (Alu) 1.50m, 1.90m
        Offset 1.50m Fe, Triax TDS 1.10m, Visiosat BIG-BISAT, TechniSat SATMAN 85cm, Gibertini OP100L, etc
        Offset 35.cm (Camping), Triax BSKYB (72x58 cm), etc
        DM 800 HD V2, DM 500 V2, DM 800 HD, Amiko X-Finder, GigaBlue 800 HD, Sab Sky 4800 Mini Hd,
        Abo: Focussat, Dolce, HD+, TivuSat, Freesat, etc.
        DVB-T:
        TechniSat MultyMedia TS 1, Televes DAT HD, DIGIALITY OUTDOOR ANTENNA, etc

Comment

Multumesc @antenutze si @mesteru222, acum e ok

Comment

Originally posted by iooon View Post
            remotestreamconvert......cu specificatia ca unul din receptoare sa fie inchis..sau daca sant amandoua on...poti viziona doar transponderu activ

sau poti face direct din receptor fallback tunner....insa aceasi restrictie..

sau poti folosi ceva mai profesional....SAT OVER IP....ce iti ofera o independenta mult mai larga plus muulte facilitati
            Remote stream am probat si merge f bine. Multumesc!

As vrea sa stiu daca se poate cumva sa vad direct pe smart tv pe LAN, din vu+solo 4k ?

Am incercat sa pun in OTT Player un playlist din dreambox edit cu posturile IPTV de pe celalalt receiver, dar nu merge.., ori gresesc eu sintaxa ori nu e compatibil.

Recomandati alt program/app ?

Merci!
            VU+Zero4K, Samsung ue40D7000,ue37D5700, Diablo Wifi, Offset 0,9m - 9E-13E-19E-23E, Offset 1.2m -5W , 1.2m - 36 E, Offset 0.9m - 1w

Comment

Va pun aici o racire in interior facuta de mine la Amiko Alien mini cu un cooler de la laptop Acer 10"

upload images

mufa la cooler am pus-o la o sursa de 3.3v din placa de baza la Amiko, pe un condensator smd am lipit doi pini de picioruse ce condensator si am infipt mufa in ei.
              coolerul l-am prins cu un surub de capacul la tuner dupa cum se vede in poza
              Last edited by coconut; 10 June 2018, 10:37.
              catalin_radio and mariust5 like this.
              OCTAGON SF4008 4K the best receiver enigma2 , VU+ultimo 4K,Vu+solo2,Xtrend9200 , Dream500 S , Sky Star HD2 , Antena 1.8 Circulara Al motorizata, Antena 1.6 Circulara Al Fixa Lnb Twin , 2 Antene 1.2 Ofset Fe Lnb Quad , Antena 1.0 Ofset Fe Lnb Quad , Focus Sat Full HD , FreeSat TVR HD

Comment

fisiere audio.elf
                AudioAmikoAlienMini rar

fisiere oscam powervu fara streamrelay
                fc503 modules spark zip

ptr.cei care vor sa le descarce si nu mai au de unde
                OCTAGON SF4008 4K the best receiver enigma2 , VU+ultimo 4K,Vu+solo2,Xtrend9200 , Dream500 S , Sky Star HD2 , Antena 1.8 Circulara Al motorizata, Antena 1.6 Circulara Al Fixa Lnb Twin , 2 Antene 1.2 Ofset Fe Lnb Quad , Antena 1.0 Ofset Fe Lnb Quad , Focus Sat Full HD , FreeSat TVR HD

Comment

Mai merge ceva īn powervu cu oscam sau ne batem capul degeaba?

Comment

a mers tot timpul, daca ai ce trebuie....

Comment

coconut
                      Dă-mi și mie, te rog, un PM cu ce trebuie. Nu reușesc să le mai deschid de cāteva luni bune. Mulțumesc.

Comment

Working...
                      X