Your contribution will be used to pay for our hosting service.
THANK YOU FOR YOUR CONSIDERING CONTRIBUTING!

PCHOME.RO

Collapse

Amiko Mini HD Combo

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 4 (0 members and 4 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• napster1
    started a topic Amiko Mini HD Combo

Amiko Mini HD Combo

http://www.digitalsatelit.ro/amiko-mini-combo.html

Vreau sa-mi cumpar un receiver DVB-S2 nou, pana acum aveam unul care nu mergea in DVB-S2.
    Il folosesc mai mult la tara si nu prea am internet deci nu ma intereseaza sharingul sau alte aspecte ce tin de internet.
    Am un motor H_H si cartela TVR, care banuiesc ca merg cu acest receptor.
    Vad ca are si tuner DVB-T2 (ar fi ceva mai ales ca peste 1 an ar trebuie sa intre in functiune emitatoarele), si DVB-C (daca l-as conecta la cablul tv UPC ar merge, se deschide ceva?).
    La capitolul suport software sta binisor.
    Per total ar fi bun, mai ales ca nu depaseste 300 ron.
    Este ceva mai bun decat acesta? L-a testat careva, cum se comporta cu cartela TVR, cu H_H, merge sa-l testez pe cablu la UPC Digital ?

• tdy_sat
    replied
    Chiar a renuntat toata lumea la acest Amiko ?!? As fi surprins sa aflu ca da...

Leave a comment:

• tdy_sat
    replied
    Salutare,

Am si e o intrebare legata de partea de internet, si anume pierde conexiunea la internet (care este facuta prin cablu utp, deci nu wireless). Efectiv nu-mi dau seama de ce se intampla acest lucru. Fara sa schimb ceva in setarile din Stare retea Locala (DHCP, Adresa IP, Subnet Mask, Gateway) liniile imi apar odata rosii oadata verzi. Bine il las cu liniile verzi, dupa o noapte in stand by apoi liniile imi apar in rosu ceea ce inseamna ca nu mai are conexiune la internet.
    Daca ati mai intalnist situatia asta spuneti-mi si mie care a fost rezolvarea.
    Multumesc!

Leave a comment:

• adolf hauer
    replied
    Originally posted by istrate01 View Post
    nu am gasit nimic pe youtube,mai am o intrebare aici ca sa nu deschid un topic va rog sa imi spuneti cine stie despre amiko impulse sat wifi merge bine cu linie cccam?si are wifi incorporat sau cum,va multumesc
    Gasesti datele complete pe ELSTAR ori pe site-ul AMIKO. Restul il citesti pe acest forum sau pe altele...

Leave a comment:

• adolf hauer
    replied
    Originally posted by innesat91 View Post
    Soft emu pe stick, si de acolo se descurca singur. Ai tutoriale chiar si pe Youtube. Atentie sa fie soft pentru el, ca sunt doua versiuni, Mini Combo, si Mini Combo SE.
    Da, ai dreptate, daca gresesti softul e nasol. Softul e usor de pus, iar m...k..y il gasesti pe Sat Universe, chiar nou din 23.03., daca nu vrei sa incerci PW.

Leave a comment:

• istrate01
    replied
    nu am gasit nimic pe youtube,mai am o intrebare aici ca sa nu deschid un topic va rog sa imi spuneti cine stie despre amiko impulse sat wifi merge bine cu linie cccam?si are wifi incorporat sau cum,va multumesc

Leave a comment:

• innesat91
    replied
    Soft emu pe stick, si de acolo se descurca singur. Ai tutoriale chiar si pe Youtube. Atentie sa fie soft pentru el, ca sunt doua versiuni, Mini Combo, si Mini Combo SE.

Redmi Note 3 via Tapatalk

Leave a comment:

• istrate01
    replied
    am gasit acest receptor la un pret bun dar cu softul original se pune greu alt soft?

Leave a comment:

• innesat91
    replied
    Originally posted by adolf hauer View Post
    Ultima versiune de soft face lumina unde era intuneric. Momentan am testat doar la 4W:
    Spune-mi si miede unde ai luat ultima versiune despre care vorbeai anul trecut?
    Salut, de pe sat-universe parca. In orice caz, la 4W s-a pus un val de liniste, HBO a parasit acea frecventa, si oricum era singurul pachet cu acea codare ce se deschidea. N-am mai testat de curand si alte pachete, ca n-am mai avut timp. .

Trimis de pe al meu GT-I9100 folosind Tapatalk

Leave a comment:

• istrate01
    replied
    buna seara tuturor am avut acest model de receptor si as dori sa il cumpar din nou merge ok cu linie ccam si acum?

Leave a comment:

• gymi
    replied
    [QUOTE=marginea29;1407250]
    Originally posted by gymi View Post
    Daca nu are vre-o siguranta fuzibila in interior e cam nasoala treaba.

din pacate nu se vede nici o siguranta .usb slot canda bag usb lumineaza deci ceva curent trece prin el numai displeyu nu se aprinde si nici afisaju pe tv
    Ai incercat o resoftare ?

Trimis de pe al meu Philips_S326 folosind Tapatalk

Leave a comment:

• adolf hauer
    replied
    Ultima versiune de soft face lumina unde era intuneric. Momentan am testat doar la 4W:
    Spune-mi si miede unde ai luat ultima versiune despre care vorbeai anul trecut?

Leave a comment:

• marginea29
    replied
    [QUOTE=gymi;1407034]Daca nu are vre-o siguranta fuzibila in interior e cam nasoala treaba.

din pacate nu se vede nici o siguranta .usb slot canda bag usb lumineaza deci ceva curent trece prin el numai displeyu nu se aprinde si nici afisaju pe tv

Leave a comment:

• gymi
    replied
    Daca nu are vre-o siguranta fuzibila in interior e cam nasoala treaba.

Leave a comment:

• marginea29
    replied
    Originally posted by gymi View Post
    Sursa ?

Nui sursa e trafo extern am probat cu altu si tot nimic display negru

Leave a comment:

Your contribution will be used to pay for our hosting service.
THANK YOU FOR YOUR CONSIDERING CONTRIBUTING!

Working...
X