Your contribution will be used to pay for our hosting service.
THANK YOU FOR YOUR CONSIDERING CONTRIBUTING!

PCHOME.RO

Collapse

Amiko Mini HD Combo

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 5 (0 members and 5 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Originally posted by danyelsan View Post
    Eu am probleme cu freezuri(imagine+audio) doar pe canalele HD de pe cablu !

In momentul de fata am 3 amiko mini combo cu probleme .
    2 dintre ele fac aceeasi problema prezentata de mai sus . O sa incerc si cu firmw neoficiale sa vedem cum se comporta.
    Al 3 merge foarte bine pe canalele HD de pe cablu , fara acele freezuri insa dupa aproximativ 2 ore incepe sa se blocheze (presupun ca se incalzeste) si imaginea ramane colorata pe TV (dungi sau doar o culoare care ingheata) , restart de la tensiune retea , apoi incepe din ce in ce mai des sa faca , din jumate in jumate de ora . Am incercat si cu alimentatoarele de la celelalte recetoare insa face la fel .

Atasez imaginea cu blocajul celui de al 3 lea receptor.

http://s2.postimg.org/daujapwit/031120141541.jpg
    http://s28.postimg.org/u7yymg0d5/031120141542.jpg
    Problemele s-au rezolvat la ambele receptoare cu ultimul soft : AMIKO_MiniHD_Combo_1.3.52_conax.rar

Comment

Salut am cumparat un astfel de receptor are ultimul soft daca cei experimentati imi pot spune mai multe despre el ,Dupa ce am introdus o key-e nu imi mai da voie sa intru in acel meniu si se restarteaza.

Comment

Originally posted by stanica View Post
        Salut am cumparat un astfel de receptor are ultimul soft daca cei experimentati imi pot spune mai multe despre el ,Dupa ce am introdus o key-e nu imi mai da voie sa intru in acel meniu si se restarteaza.
        Incarca ultimul soft din ianuarie,baga cheile manual si merge bine.Am observat ca se mai blocheaza uneori la apasarea ,uneori,rapids a tastelor.in rest e ok

Comment

Salut cine ma poate ajuta cu parola de la net config.Nu merge cea oficiala.Multumesc

Comment

Salut chiar nu stie nimeni aceasta parola

Comment

incearca 00000001

Comment

Pune pe stick un fisier hsdata.cfg cu ce trebuie. Incarca-l si scapi de problema.

Comment

Mersi ma cam depaseste.o zi buna

Comment

Originally posted by stanica View Post
                    Salut chiar nu stie nimeni aceasta parola
                    cred ca daca incarci un soft revine la parola initiala

Comment

Youtube,din 10 videoclipuri abia imi deschide unul.O fi din soft?legatura cu ruterul e prin fir

Comment

Salut am pus pe receptorul de mai sus soft de minicombo-edison cine ma poate ajuta sa-l resoftez acum imi spune ca nu este pentru el softul si e blocat.Mersi.

Comment

Ai incercat cu un soft original? Prin stick? Daca nu atunci trebuie prin rs 232 si cu un pc.
                          Sunt atatea softuri pe sat suport bune nu stiu de ce ai incercat alte prostii

Comment

Oare de ce nu mai merge youtube?Vad ca pe niciun amiko

Comment

Originally posted by satlinkro View Post
                              Oare de ce nu mai merge youtube?Vad ca pe niciun amiko
                              http://www.theverge.com/2015/4/20/84...-older-devices

Comment

deci fara android nu mai e nicio sansa

Comment

Your contribution will be used to pay for our hosting service.
                                THANK YOU FOR YOUR CONSIDERING CONTRIBUTING!

Working...
                                X