Hello Guest, if you are reading this it means you have not registered yet or not logged in. Please take a second, login or register here, and in a few simple steps you will be able to enjoy all the many features of our fine community. Note that lewd or meaningless nicknames are prohibited (no numbers or letters at random) and please introduce yourself in the section for you to meet our community.

PCHOME.RO

Collapse

Dm500 hd.

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• gladix
    started a topic Dm500 hd.

Dm500 hd.

la expo anga cable di germania se lanseaza dream 500 hd ultimul din seria receptoarelor hd de la dreammultimedia
    cei care pot vizita expo in cologne germany pot sa-l vada si eventual sa ne impartaseasca din impersii
    nu se stiu prea multe despre el/se pare ca nu va avea CI si nici ram mai mare
    www.angacable.com

• iezuit777
    replied
    O sa incerc alta imagine. TV-ul nu e problema, merge bine pe digital terestru sau alt receptor

Leave a comment:

• val
    replied
    Posibil hardware, dar avand imagine instalata destul de veche poti incerca sa o schimbi; folosesc Openpli versiunea din decembrie anul trecut. Eventual probează si cu un alt receptor sa nu fie tv-ul vinovat.
    Last edited by val; 4 February 2020, 04:34. Reason: Completare post.

Leave a comment:

• iezuit777
    replied
    Am o problema cu un dm500hd
    ceva sfaturi, opinii va rog

de un timp nu mai am sonor pe receptor. ce poate sa fie? software sau hardware?
    am shimbat cablul hdmi, reset si nimic

imagine: gemini

multumesc

Leave a comment:

• emule-ro
    replied
    ai incercat sa faci stream cu VLC de pe smart pe Dream ?
    Eu folosesc ptr vara in gradina aplicatia Partnerbox pe un Cloud ibox vechi, si asa imi iau toate programele de la dreamul din locuinta pe boxa din gradina,care nici macar nu e legata la antena
    Asteapta,poate mai raspund si altii la intrebare,cu idee mai bune

numai bine

Leave a comment:

• mag1001
    replied
    Revin cu o alta intrebare: am dreamul legat la un tv cu cablu hdmi .
    In alta camera am un tv smart care la dispozitive "vede"si dreamul . Intrand pe el am doar 3 cartele : foto , video si muzica .
    Intrebarea este , e posibil sa vad programele tv pe celalalt televizor ? Nu simultan pe amandoua ,doar cand e vreun meci mai interesant ma mut la cel cu smart . Multumesc
    Ps : toate dispozitivele sant legate la retea cu fir

Leave a comment:

• mag1001
    replied
    salut , am si eu un dm 500 hd original luat de vreo 2 ani...pana acum toatul a fost ok . de curand am luat un decoder digi hd , schimbandu-l pe cel vechi care era un sd si ...am avut surpriza sa vad o imagine mult mai buna pe digi la canalele hd. am intrat pe dream sa fac ceva setari , sperand sa-i aduc vreo imbunatatire , dar degeaba , imaginea la kaon e mult mai placuta ochiului . vreau sa mentionez ca am un lg 50 pm 670s.
    unde pot gasi setari video in dream ? este vreun plugin ?
    multumesc

Leave a comment:

• gladix
    replied
    open atv/dream elite sau nonsolosat

Leave a comment:

• scary
    replied
    Enigma 3.2.1

Leave a comment:

• corneliu66
    replied
    Ce imagine recomandati pentru dm 500 hd?

Leave a comment:

• nicolasmagic
    replied
    Pt (germaul) cred ca se pot descarca epg din panelul extra url la plugin

Leave a comment:

• nicolasmagic
    replied
    Salut la toata lumea!se poate folosi un HDD de 2.5 " de laptop noua generatie ,care nu consuma mult din retea si nu se incalzeste prea tare,lucru care poate duce la devalorizarea condensatorile de pe sursa de alimetare.

- - - Updated - - -

Salut la toata lumea!se poate folosi un HDD de 2.5 " de laptop noua generatie ,care nu consuma mult din retea si nu se incalzeste prea tare,lucru care poate duce la devalorizarea condensatorile de pe sursa de alimetare.

Leave a comment:

• raks67
    replied
    din telecomanda butonul INFO -> buton galben

Leave a comment:

• raks67
    replied
    la plugins nu ai ceva legat de epg ?

Leave a comment:

• germanul
    replied
    Salut!Am un DM 500 HD si am o intrebare legata de EPG,la pachetele de la Sky Anglia si la Sky Italia EPG-ul functioneaza doar la programul ce este si ce urmeaza si nu-l afiseaza pentru toata ziua.trebuie facuta o setare speciala pentru aceste pachete?

Leave a comment:

Working...
X