Hello Guest, if you are reading this it means you have not registered yet or not logged in. Please take a second, login or register here, and in a few simple steps you will be able to enjoy all the many features of our fine community. Note that lewd or meaningless nicknames are prohibited (no numbers or letters at random) and please introduce yourself in the section for you to meet our community.

PCHOME.RO

Collapse

Dm500 hd.

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Originally posted by freeloader View Post
    atunci nah, ma bad, singurul "minus" ar fi portul de SATA intern pe care eu sincer nu l`as folosi niciodata la 800, si asa are nevoie de ventilatie. Ahh..si display-ul...useless as well
    Dupa parerea mea isi cam fac concurenta singuri dar poate nu le inteleg eu marketingul. Cert e ca l`as fi ales daca exista acum un an, nu pentru pret cat pentru chipset/procesor.
    Interesul sunt "BANI" dar in schimb sunt noutati in domeniu aparitia clonelor la dm 800 a facut scaderea pretului asa ca, acum mai nou este dm500 HD care are si el pret.
    ....Nu e orfan cel fara tata si fara mama, ci cel fara invatatura......

Possiamo perdonare un bambino che ha paura del buio.
    La vera tragedia della vita è quando gli uomini hanno paura della luce.

Comment

Originally posted by gobi2000 View Post
      ...aparitia clonelor la dm 800 a facut scaderea pretului asa ca, acum mai nou este dm500 HD care are si el pret...
      Scadere pe naiba, daca la 1 an costa cam 400 cit costa la anumie shop-uri la inceput ce sa zic, dupa un an s-a ieftinit cu 20 euro; si asta din cauza clonelor zici tu. Momentan o clona de 800 e egala cu zero, driverii se innoiesc in fiecare zi si odata cu ei are acces dream multimedia la tot hardware-le, care inca nu stie nimeni ce ascunde in el. Iar sa dai pe o clona 300 euro si sa te uiti dup-aia la ea ca la pestele de sticla de pe mileu..... Apropos, are cineva clona de 800 pe forumu asta? As fi curios cu ce driveri/imagine il foloseste.

Eu cred ca dm500hd se vrea acolo unde a fost si 500-le, un impartitor de carduri care-si face treaba cum trebuie, procesor mai rapid, lipsa lcd, lipsa usb, sata, deci ceea ce ar folosi procesorul pt anumite scopuri inutil. Eu sper si astept sa apara ca si ceilalti, insa nu cred ca il va inlocui pe 800 care la oara actuala merge super.

Bafta
      19,2°E + 0,8°W => DM800 + DM520 + VuZero

Avantajul unui om inteligent este ca poate face usor pe prostul, invers e ceva mai dificil.....

Comment

Dream liefert neuen Receiver ab Juli aus

Der Receiver-Hersteller Dream-Multimedia (Dreambox) wird im Juli mit der Auslieferung seines neuen HDTV-Receivers DM500 HD beginnen.
        Wie das Unternehmen am Donnerstag mitteilte, wird das Gerät für rund 300 Euro erhältlich sein. Ausgestattet ist das Einsteiger-Modell unter anderem mit einer HDMI-Schnittstelle und einem eSATA-Anschluss für externe Festplatten. Weitere technische Einzelheiten hat der Hersteller bislang nicht veröffentlicht.

Cu alte cuvinte din yulie va fi disponibil pe piata la 300E!

Comment

Originally posted by ruk22 View Post
          Apropos, are cineva clona de 800 pe forumu asta? As fi curios cu ce driveri/imagine il foloseste.

Bafta
          da, am eu un amic care are clona cumparata cu 10 mil si merge la fel ca originalul!cu oozoone in flash,GEMINI!nabilo si newenigma.
          cu ultimele img!
          350 kg de scule!

Comment

http://www.youtube.com/watch?v=fH-7C...layer_embedded

Comment

Iata ca luna iulie se apropie de sfarsit si nici urma de Dreambox 500 Hd.
              Are cineva mai multe detalii despre data reala a aparitiei receiverului pe piata ?
              All bound for Mu Mu Land

Comment

e deja octombrie mediat noiembrie , iese anul asta sau era numa momeala cum am zis io ?:P)
                http://www.doctorgsm.net/

Comment

Pai acum eu unul cred ca se asteapta urmatoarea miscare eventual ci+ si apoi va apare daca vor gasi o solutie, astfel va fi cel mai vindut receiver pina vor aparea si concurentii. In alta ordine de idei, nu esti obisnuit cu politica DMM? Se face tam-tam, lumea fierbe si asteapta ca la dm800 si dm8000, dar la sfirsit toata lumea (majoritatea) e multumita!

bafta
                  19,2°E + 0,8°W => DM800 + DM520 + VuZero

Avantajul unui om inteligent este ca poate face usor pe prostul, invers e ceva mai dificil.....

Comment

astia de aici se lauda ca il vor avea spre vanzare la mijlocu lunii decembrie :

http://www.goldwafers.com/cart/produ...2&cat=7&page=1

ba mai mult astialalti is si mai tari ei il vor avea spre vanzare incepand din 31 decembrie ...si mai si promit ca nu e clona :

http://www.satboy.com/index.php?a=334

acum ramane de vazut ...eu cel putin cred ca nu va iesii anu asta !

Comment

un bump mic, avand in vedere ca a inceput sa (re)apara prin magazinele online, deja cu date:

http://www.satshop.tv/Dreambox-DM-500-HD - 15.01.2010
                      http://www.satmedia.ro/Receivere-HD/...x-DM500HD.html - "1-2 luni", ieri era "dupa 31.12.2009"

Forza MILAN!

Comment

Pentru discutii despre clone , doar aici : http://www.rdi-board.com/showthread.php?t=105257

Ultimele doua posturi au fost mutate acolo.

Multumesc .

Comment

re

http://forum.paytv.ro/showthread.php...light=dm+500hd

Pentru poze finale ale produsului.
                          RESPECT YOURSELF

Comment

il astept ca painea calda,mai avea putin si aparea la anga cable 2010 dar mai bine mai tarziu decit niciodata
                            1,2 offset dish/lnb inverto/dream 500hd/dream 525 hd/vu+zero 4k/2m circular dish/motorizet 0,85 gilbertini dish/redline ts 200hd....and more

Comment

Asta am primit per Email acum 3 zile de la dream media:

vielen Dank für Ihr Interesse an unserem Produkt.
                              Die DM 500 HD wird in Kürze auf den Markt kommen.
                              Die UVP wird bei 299€ liegen.
                              Technische Details und der genaue Releasetermin werden in Kürze auf unserer Website veröffentlicht. Für weitere Rückfragen stehen wir Ihnen gerne zur Verfügung.

Mit freundlichem Gruß, Best Regards

Comment

Vă mulţumim pentru interesul dumneavoastra pt. produsul nostru.
                                DM 500 HD, va fi în curând disponibil pe piaţă.
                                pretul ... va fi la 299 €.
                                Detalii tehnice, precum şi data exactă de presă vor fi publicate în scurt timp pe site-ul nostru.
                                Pentru întrebări suplimentare, suntem la dispoziţia dumneavoastră.
                                ,,*** Time is an illusion ! ***,,

Comment

Working...
                                X