Hello Guest, if you are reading this it means you have not registered yet or not logged in. Please take a second, login or register here, and in a few simple steps you will be able to enjoy all the many features of our fine community. Note that lewd or meaningless nicknames are prohibited (no numbers or letters at random) and please introduce yourself in the section for you to meet our community.

PCHOME.RO

Collapse

Dm500 hd.

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 2 (0 members and 2 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

N-as crede .

No Linux = No sales .

Comment

Un receptor de criza

Salut,

DM500HD nu poate fi decat binevenit!
      E clar un pas la offside, pentru ca se ajunsese la dm8000, te asteptai sa scoata dm9000 3d-ready si ei se intorc la vajnicul dm500. E criza, fratilor!
      Mie DM500 mi-a placut foarte mult, de-aia nu am fost asa de impresionat cand mi-am achizitionat DM800. Pe mine ma intereseaza mult anumite aspecte, gen tunerul, rapiditatea schimbarii canalelor si stabilitatea imaginii (mai putin legat de hardware) si mai putin sa aiba HDD, USB, cristale swarovski etc.Si, la aceste capitole, dm500 e jos palaria!
      Oricum, noul produs are un concurent extrem de serios, in Sky Star HD de la Technisat, care inseamna HD la buget mic, are un tuner excelent (multpeste asteptarile mele, bate din avion DM800 la capitolul asta) si pretul e relativ mic (daca presupune sa iti iei tot calculatorul, cu placa video hd capabila si tot restul, e scumpa varianta, dar, daca ai deja tot restul, placa ramane o alternativa ieftina pt HD).
      Stie cineva ceva legat de pret, mai mult decat zvonuri?
      Multumesc,
      Scorpio

VU+ Solo 2/ parabola 1,8m / offset 1.85m / Bucuresti

Comment

Asteptam ANGA ....

Oricum nu poti compara Dreambox cu Skystar . O fi versatila Skystar , dar e mult mai comod Dreamboxul .

Comment

Poze Anga Cable 2009 Dm500 HD

Comment

WOW! Abia astept sa apara... poate o fi mai accesibil pentru noi, muritorii de rand.
            Oamenii se nasc si mor, fara ca macar sa aibe idee unde se afla cu adevarat si care e sensul existentei.

Comment

http://www.doctorgsm.net/

Comment

interesant nu! cred ca va fi o lovitura de forta in piata receptoarelor hd aparitia acestui dream,sa vedem si pretul daca va fi accesibil unei mase mai largi de iubitori de dream care acum se uita doar cu jind la un 800 ca la un 8000 putini si-l ,pot permite
                1,2 offset dish/lnb inverto/dream 500hd/dream 525 hd/vu+zero 4k/2m circular dish/motorizet 0,85 gilbertini dish/redline ts 200hd....and more

Comment

Si daca ar costa 2 lei , se vor gasi cativa sa spuna ca nu e bun pentru ca nu costa 1 leu ...

Diferentele intre DM500 HD si DM800 [daca tabelul e corect si definitiv] : DM500 HD nu are USB si HDD intern , dar are in plus procesor mai mare . De asemenea are si HDMI .
                  HDMI sau DVI , mi-e egal , asta nu constituie nici un avantaj nici un defect .

Eu il vad pe la 299 de euro .

Da , asta e urmatorul meu Dreambox .

Comment

@********* are iarasi dreptate....
                    un mik comment
                    also wenn die 500HD 300€ kosten soll dann lege ich die 60-80€ unterschid drauf und hole mir 3 x 800
                    und zu den termin "weinachten" welches jahr
                    dieses bestimt nicht
                    ich warte auf die 8000 seit mite januar und die ist niergendwo zu bekommen
                    wie wolen die das mit der 500 HD schafen !
                    ich sage ja mal so abwarten und Kaffee einschenken es dauert noch "zu" lange
                    ....für 250 - 300€ würde mir das Herz auch nicht so bluten bei der Umstellung von meinen Eltern Ihren SAT Boxen ....
                    by czutok ihad

rog pe cei mai versati sa traduca
                    http://www.doctorgsm.net/

Comment

The many thanks!

Comment

Mi se pare mie sau e un mini USB pe spate? Si nu e port serial.

Sunt niste ciudatenii in tabelul cu specificatii: din cite stiam eu dm100 nu e cu linux. Poate gresesc. Si se vede si un SATA in spatele la SCART
                        offset 1.2Fe ruginit pe alocuri. LNB Sharp 0.5 dB, 2XSS1 + VDR linux standalone( fara monitor etc) cu pozitioner SRT V50 / HSS 1160NA DigiTV / 2xDolce / DM500S

Comment

Vreau si EU una

Comment

Originally posted by Paul_L View Post
                            Mi se pare mie sau e un mini USB pe spate? Si nu e port serial.

Sunt niste ciudatenii in tabelul cu specificatii: din cite stiam eu dm100 nu e cu linux. Poate gresesc. Si se vede si un SATA in spatele la SCART
                            salut!

RS232 - via USB. USB-ul (ala din stanga portului ethernet, pare normal). cel din dreapta tunerului "ma ingrijoreaza".

HDMI? dubios... daca au platit licenta.... nu stiu cum se reflecta treaba asta asupra pretului de fabricatie (nu cel final). teoretic, ar trebui sa coste ceva. pe de alta parte, am vazut o multime de "trompete" cu HDMI care nu costau mai mult decat 2 sticle de vischi bunicel (bine contrafacut).

l.e.: cred ca va fi urmatorul receptor pe lista de achizitii...
                            l.e.2: ce-i uluca aia de telecomanda? (uluca=componenta a unui gard... pe alocuri. neologism.)

respecte!

Last edited by techcenter; 26 May 2009, 23:35.

Comment

vad ca dm500hd are si sata , daca nu ma insel cu el poti conecta un hdd si sa
                              inregistrezi .
                              Fiti Aliati
                              Dreambox

Comment

salutare!

ce vad pe placa (incadrat cu dreptunghi rosu) e locas pentru un SIM, sau am eu vedenii>?

respecte!

Comment

Working...
                                X