Hello Guest, if you are reading this it means you have not registered yet or not logged in. Please take a second, login or register here, and in a few simple steps you will be able to enjoy all the many features of our fine community. Note that lewd or meaningless nicknames are prohibited (no numbers or letters at random) and please introduce yourself in the section for you to meet our community.

PCHOME.RO

Collapse

Dm500 hd.

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 2 (0 members and 2 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Enigma 3.2.1
    sigpic

Comment

open atv/dream elite sau nonsolosat
      1,2 offset dish/lnb inverto/dream 500hd/dream 525 hd/vu+zero 4k

Comment

salut , am si eu un dm 500 hd original luat de vreo 2 ani...pana acum toatul a fost ok . de curand am luat un decoder digi hd , schimbandu-l pe cel vechi care era un sd si ...am avut surpriza sa vad o imagine mult mai buna pe digi la canalele hd. am intrat pe dream sa fac ceva setari , sperand sa-i aduc vreo imbunatatire , dar degeaba , imaginea la kaon e mult mai placuta ochiului . vreau sa mentionez ca am un lg 50 pm 670s.
        unde pot gasi setari video in dream ? este vreun plugin ?
        multumesc

Comment

Revin cu o alta intrebare: am dreamul legat la un tv cu cablu hdmi .
          In alta camera am un tv smart care la dispozitive "vede"si dreamul . Intrand pe el am doar 3 cartele : foto , video si muzica .
          Intrebarea este , e posibil sa vad programele tv pe celalalt televizor ? Nu simultan pe amandoua ,doar cand e vreun meci mai interesant ma mut la cel cu smart . Multumesc
          Ps : toate dispozitivele sant legate la retea cu fir

Comment

ai incercat sa faci stream cu VLC de pe smart pe Dream ?
            Eu folosesc ptr vara in gradina aplicatia Partnerbox pe un Cloud ibox vechi, si asa imi iau toate programele de la dreamul din locuinta pe boxa din gradina,care nici macar nu e legata la antena
            Asteapta,poate mai raspund si altii la intrebare,cu idee mai bune

numai bine

Comment

Am o problema cu un dm500hd
              ceva sfaturi, opinii va rog

de un timp nu mai am sonor pe receptor. ce poate sa fie? software sau hardware?
              am shimbat cablul hdmi, reset si nimic

imagine: gemini

multumesc
              "Blind faith is just as dangerous as none at all."

"Lumea este condusa de cu totul alte persoane decat cele pe care le vad neinitiatii" - Benjamin Disraeli

Comment

Posibil hardware, dar avand imagine instalata destul de veche poti incerca sa o schimbi; folosesc Openpli versiunea din decembrie anul trecut. Eventual probează si cu un alt receptor sa nu fie tv-ul vinovat.
                Last edited by val; 4 February 2020, 04:34. Reason: Completare post.
                Nokia 9600s, Philips dBox2, Optibox500

Comment

O sa incerc alta imagine. TV-ul nu e problema, merge bine pe digital terestru sau alt receptor
                  "Blind faith is just as dangerous as none at all."

"Lumea este condusa de cu totul alte persoane decat cele pe care le vad neinitiatii" - Benjamin Disraeli

Comment

Working...
                  X