Hello Guest, if you are reading this it means you have not registered yet or not logged in. Please take a second, login or register here, and in a few simple steps you will be able to enjoy all the many features of our fine community. Note that lewd or meaningless nicknames are prohibited (no numbers or letters at random) and please introduce yourself in the section for you to meet our community.

PCHOME.RO

Collapse

Dreambox 800 hd PVR

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Am primit azi un telefon si eu de la nemti, imi pot ridica DM`urile, era si timpul, le-am platit de vreo 4 saptamani.. Pana luni le aduce un prieten in tara. Mos Craciun vine mai repede anu' asta! )

Comment

Originally posted by polly75 View Post
      Avem o comanda pt. 3 bucati dm800 , factura proforma, sa vedem cat de repede ajunge coletul magic>> http://www.satmedia.de/ . A mai comandat cineva aici

A venit comanda?
      ....................... ...............

"Respect is not just civility in communication, but also respecting other people for making their own choices, even if you disagree with them"

Comment

..lu Polly75 i-au spus de 2 sapt. ca i le-au trimis ....
        poate sapt.asta!
        ,,*** Time is an illusion ! ***,,

Comment

salut

Originally posted by Sommersby View Post
          ..lu Polly75 i-au spus de 2 sapt. ca i le-au trimis ....
          poate sapt.asta!
          Au sosit azi la Bucuresti, sambata vor ajunge la mine, numai ca eu nu ajung acasa pana duminica.

Comment

a ajuns in sfarsit si in romania (cel putin in oferta) : http://www.elstar.ro/?page=shop/flyp...952df9f85d474b

la o socoteala scurta: 2033/37= 549,46 deci 550euroi "scump domnule scump, dincolo era mai ieftin".

Comment

Deci 600 de euro cu un HDD de 40 GB si taxele de transport incluse nu mai e asa mult, nu? Sau te pomenesti ca astia de la Elstar sunt niste spagari care numai asta vor pe forumul asta, sa-si vanda marfa si sa scoata profit de pe urma romanului sarac si cinstit.

Comment

nrares nu confunda locatiile: de afara si din tara pe aceasta tema a mai fost o discutie.

- una e sa cumperi ceva de afara si mai ieftin (chiar propietarul a specificat 472euroi cu tot cu transp. ro/cj) si avand implicit garantia service-ului afara (deci spaga propietarului cu transportul pana la service) si

- alta sa cumperi din tara si mai scump (asta este comertul nostru deocamdata) si avand garantia in tara , iar cea de a 3-ia varianta care era in cazul de fata

- sa cumperi de afara (472euro) sa mai pui un hdd de 40gb sata (40euro) = 512euro pai se compara d-nule nrares cu 600euro , stie ceva in plus (sau mai multe) pt. cei 88euro in plus cred ca nimeni nu zicea nimic daca punea un pret decent sa zic de 550euro cu tot cu hdd, abia avea un pct. de referinta fata de pretul lui.

din pacate asta este "mentalitatea romanului" (nu la toti) de a se inavuti peste noapte, de aceea sant si aceste preturi mai mari in tara si "no comment" mai departe.

Comment

problema mare la elstar este ca aduc clone si le vand la pretul receptoarelor oficiale. eu am luat mai demult de la ei un dreambox 7020 si mi-au trimis unul folosit, luat de pe raft unde l-au expus, plin de praf si fara folia de plastic de pe display. l-am trimis inapoi imediat. nu cumpar dream-uri folosite la pret de receptor nou. de atunci in afara de un phoenix n-am mai cumparat nimic de la ei. doar din timisoara si cluj mai cumpar daca am nevoie de ceva.

Comment

acuma ca tot am ajuns la asta , care ar fi cel mai ok dream la ora actuala sa nu mai deschid topicuri si alte comentarii , dm500 pt simplitate , 7020 pt spatiu memorie si utilitati , sau 800 pe toate cele de mai sus si HD?:P)
                    http://www.doctorgsm.net/

Comment

sinangel eu zic sa mai astepti, citeste putin aici despre ceva foarte important legat de noul aparut dm800: http://rdi-board.com/showthread.php?t=67527&page=3 postul cu poza tunerului si daca este adevarat e destul de grav nu zic ca nu este normal ca un produs nou sa mai aiba bug-uri, dar si piese lipsa asta chiar ca este grav cat despre celelalte 2 modele daca te grabesti ai destule reviews-uri la o cautare pe google.

Comment

Originally posted by lupull View Post
                        sinangel eu zic sa mai astepti, citeste putin aici despre ceva foarte important legat de noul aparut dm800: http://rdi-board.com/showthread.php?t=67527&page=3 postul cu poza tunerului si daca este adevarat e destul de grav nu zic ca nu este normal ca un produs nou sa mai aiba bug-uri, dar si piese lipsa asta chiar ca este grav cat despre celelalte 2 modele daca te grabesti ai destule reviews-uri la o cautare pe google.
                        mersi de info da io am si pus mana pe el deja si e coool:P) ....a pus mana = l-am atins , e coool = e rece ca are cooler:P)

nu .. stau inca linistit vreau sa vad un produs final si eu , intradevar ma manca d HD si clar va fi dm :P) , vreau sa vad un gemini sa ruleze tate emu k-lumea

un inconvenient gasit pana una alta de mine , nu sunt settings-uri la asha ceva

am bagat rdi settings pe el , chiar am incercat sa sterg alea vechi si sa uploadez in directoarele corecte , care atentie difera de orice dm vazut pana acum. si la reload mumu

poate ar trebui sa fim atenti si la suport pe viitor
                        http://www.doctorgsm.net/

Comment

Originally posted by lupull View Post
                          postul cu poza tunerului si daca este adevarat e destul de grav nu zic ca nu este normal ca un produs nou sa mai aiba bug-uri, dar si piese lipsa asta chiar ca este grav
                          Bineinteles ca e adevarata poza cu tunerul, e chiar celebra deja si circula pe forumuri germane din prima zi!
                          Chiar asteptam sa vad cind descopera @dongle partea cealalta a tunerului.

Poza spune totul. Si mai sint alte probleme! Nu e de mirare ca sint. Unii credeau ca iese un produs perfect.

Comment

Originally posted by wambertos View Post
                            Bineinteles ca e adevarata poza cu tunerul, e chiar celebra deja si circula pe forumuri germane din prima zi!
                            Chiar asteptam sa vad cind descopera @dongle partea cealalta a tunerului.

Poza spune totul. Si mai sint alte probleme! Nu e de mirare ca sint. Unii credeau ca iese un produs perfect.

Am trimis deja poza cu mail [email protected] pt ca m au rugat sa le trimit si este deja pe drum directia cluj un alt tuner uite ce mi au trimis cei de la DMM
                            Sehr geehrte(r) Hr Dongle ,

ich hätte noch eine Frage:
                            Können Sie uns bitte ein Foto des Tuners zusenden? Wie bereits erwähnt sind
                            die entspr. Teile nicht maschinell verarbeitet, deshalb ist der Unterschied
                            zu
                            erkennen.
                            Evtl. ist hier bereits ein Defekt zu erkennen.

Vielen Dank

DATA RECOVERY CENTER CLUJ-NAPOCA
                            www.savedata.ro
                            www.recuperaredatepc.ro
                            www.recuperaredatehdd.ro
                            www.recuperaredatecluj
                            www.recuperaredateraid.ro
                            www.savedata.at
                            www.pc-datenrettung.at

Comment

Dar tunerul la DM800 al tau functioneaza, sau?
                              Ma mir ca asa de repede trimit alt tuner si ma intreb de ce nu au livrat de la bun
                              inceput cu un tuner care nu e "carpit" manual.
                              Probabil ca au vrut sa remedieze problema aceea de care vorbea @otheitis si nu au mai vrut sa amine aparitia pe piata pina inlocuiau toate tunerele.
                              Cine stie...

Comment

Termina odata . Faci atata gargara pentru ce ? Pentru a ne vinde IPBox cu 600 de euro ? Stai linistit , se va asterne praful pe el ....

Comment

Working...
                                X