Hello Guest, if you are reading this it means you have not registered yet or not logged in. Please take a second, login or register here, and in a few simple steps you will be able to enjoy all the many features of our fine community. Note that lewd or meaningless nicknames are prohibited (no numbers or letters at random) and please introduce yourself in the section for you to meet our community.

PCHOME.RO

Collapse

Carduri Boom blocate!

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 0 (0 members and 0 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Carduri Boom blocate!

Asa cum deja stiti, in ultima perioada au fost blocate multe carduri Boom. Intrebarea mea este: Cunoasteti pe cineva care are cardul Boom pus pe gbox si blocat? Din cate am vazut pe mai multe chaturi, se pare ca sunt vulnerabile numai cele care ruleaza pe CCcam? Poate confirma sau infirma cineva?

Un alt pont, cei care aveti cardurile blocate, scoteti-le din dream, altfel riscati sa va fie blocate definitiv!

Sarbatori Fericite!

Originally posted by Xanadu View Post
    Asa cum deja stiti, in ultima perioada au fost blocate multe carduri Boom. Intrebarea mea este: Cunoasteti pe cineva care are cardul Boom pus pe gbox si blocat? Din cate am vazut pe mai multe chaturi, se pare ca sunt vulnerabile numai cele care ruleaza pe CCcam? Poate confirma sau infirma cineva?

Un alt pont, cei care aveti cardurile blocate, scoteti-le din dream, altfel riscati sa va fie blocate definitiv!

Sarbatori Fericite!
    sal si cum le-au blocat?mai multe info.probabil cei ce folosesc cardurile in gbox si ccam au uitat sa activeze AU.astfel cartzile nu mai primesc updateul la key si normal ca nu mai vezi nimic.
    va rugam sa venitzi cu informatzii concrete si nu cu abureli.

Comment

Cum se activeaza acesta optiune si unde? (pentru ambele sisteme)
      Gigel

Comment

pt gbox in GBOX CFG pt ccam cred ca tot pe acolo prin config(nu folosesc cccam)
        la gbox trebuie sa punetzi AU.nu punetzi autoau.

Comment

Originally posted by rusudaniion View Post
          .... probabil cei ce folosesc cardurile in gbox si ccam au uitat sa activeze AU...
          .
          Si daca tocmai cei care au avut AU activat (adica setarea implicita si in gbox si in cccam) au luat-o in barba?

Dar sa revenim la intrebarea mea, e cineva cu card Boom blocat in gbox? Toti pe care-i stiu il aveau NUMAI in cccam, ma contrazice cineva?
          Last edited by Xanadu; 6 April 2007, 22:11. Reason: formatare text

Comment

http://www.rdi-board.com/showthread.php?t=46676

Comment

Da, am vazut topicul de care spui, dar intrebarea mea a ramas tot fara raspuns: Ati auzit de card Boom blocat in gbox? Eu stiu numai de carduri blocate in CCcam!

Comment

Au mai fost si carduri blocate la aia care nici macar nu aveau card. Sau, ma rog, amenintari din partea reprezentantilor Mossad-ului la Bucuresti cum ca sa scoata urgent cardul din sharing ca altfel se lasa cu urmari. Mare e gradina lui D-zeu si multi i-au sarit gardul.

Comment

Habibi , daca suntete arabi , asta Shlom bloceaza la voi cardela imediat . Maa , nu se mai buate , trepuie jihad la asta Poom .

Comment

Si daca e pe newcs conectat la CCcam e vulnerabil?
                    1.6 Offset Al, Invacom 0.3dB, VBOX 2 Moteck, DVB: Pinnacle PCTV-Sat, act. 18'' , 75E <> 30W , DM500s / Focus KSF100 / 2x DigiTV 1160NA / 1x Humax Digi-plus / 0.3dB Gold+0.8m Offset / BOOM TV

Comment

Originally posted by AirBoy View Post
                      Si daca e pe newcs conectat la CCcam e vulnerabil?
                      Newcs pare a fi OK dar pana nu se hotaraste lumea sa vorbeasca, nu avem de unde stii. Spun ca pare OK pentru ca si gboxul i-a keitza tot din newcs iar eu am o banuiala ca numai cei cu cccam au cazut! Din ce cauza? O sa va spun teoria mea dupa ce ma conving ca e adevarata, deocamdata sunt doar supozitii.

Comment

Pai nu stiu eu daca pe cccam nu mai merge dar la mine sint 8 carduri poom 5 ->Dist:2 si 3 Dist:1 eu folosex Gbox si I.{ 02 }

Comment

Originally posted by obywans View Post
                          Pai nu stiu eu daca pe cccam nu mai merge dar la mine sint 8 carduri poom 5 ->Dist:2 si 3 Dist:1 eu folosex Gbox si I.{ 02 }
                          Incepe sa se confirme teoria mea, dar pana la a o face publica, am o rugaminte la tine. Poti verifica daca nu cumva sunt totusi blocate? Chiar daca e blocat, un card lasat in dream e raportat ca local, dar de decodat, evident, nu lasa decat ecran negru. Ar trebui sa blochezi toate gboxurile de unde vin si apoi sa le dai drumul pe rand, ar fi super daca ai putea face asta.

@*********: avem jihad amestecat cu specialiatati chinejesti la poom la ei

Comment

au o metoda interesanta de-a afla seria cardurilor in share,asemanatoare
                            VIASAT-ului care e tot n*s dar si mai ciudat este ca au decuplat si cardurile
                            ce nu erau in share ci doar vizionate local pe un dreambox..
                            am auzit si eu de acea renumita eraoare 03 pe coship care te pune sa trimiti
                            cardul la ei ca "sa-l repare" cica )
                            am mai auzit ca cer si 1 milion lei vechi pt. schimbarea cardului cu altul nou
                            am mai auzit ca vorbesc cu tine pe un ton usor amenintator sa nu mai bagi cardul
                            in CS
                            si de asemeni am auzit ca mai sunt si FRAIERI care platesc acea asa zisa "taxa"!
                            nu cumva sa platiti asa ceva pt. reactivare,pt. ca ei nu au cum demonstra niciodata
                            in "stil ortodox" cum ca ati folosit cardul in alt receptor,iar daca acceptati plata
                            este ca si cum ati accepta aceasta vina in tacere cu capul plecat
                            OPC pe ei domnilor in cazul cand nu va reactiveaza cardul pe motive ca l-ati sharuit
                            voi care de fapt nici nu stiti ce inseamna cuvantul acela si nu ati auzit niciodata
                            de receptoare dreambox si ca ar fi si posibil asa ceva
                            OPC pe ei daca ati platit boomexpress in avans si nu mai beneficiati de perioada ramasa
                            din cauza ca v-au taiat cardul,mai ales ca aveti un bonus ca NU beneficiati de contract
                            in acest caz si nu v-a instiintat nimeni ce puteti si ce nu face cu acel card si mai
                            ales ca ati platit in avans un serviciu de care nu mai beneficiati
                            toate clauzele contractuale sunt de partea dvs.,nu plecati capul !
                            Ba mai mult,v-au taiat cardul fara motiv sau cu un motiv neinteles de dvs.
                            in ajunul Sarbatorilor ,pretindeti-le 2 luni bonus la sfarsitul contractului pt. asta ,amaenintati-i cum va ameninta si ei pe dvs.,amintiti-le ca exista un
                            contract si un serviciu pe care dvs. l-ati platit si ei trebuie sa-l ofere,in caz contrar renuntati la serviciile lor (bineinteles dupa ce v-au returnat banii
                            pt. lunile achitate in avans de care nu ati mai beneficiat)

edit:
                            nu e frumos de Paste sa pui ganduri rele cuiva, dar profit de
                            DEMOCRATIE sa dau si eu cu parerea ca chiar nu merita 2 bani
                            acest operator cum isi trateaza clientii in ajunul sarbatorilor si
                            chiar si abonatii "multumiti" isi vor da seama mai repede sau mai tarziu de asta

P.S.alti operatori isi permit sa TAIE cardurile doar in caz de neplata si
                            asta dupa o perioada de gratie de 2-3 luni !

Living an analog lifestyle in a digital world

Comment

Userii de pe acest board care au carduri blocate , banuiesc, ca stiu cum sa ii imbarlige pe cei de la Boom , dar nu am auzit pe nimeni sa fi fost deja la OPC .

Ati fost ?

Comment

Working...
                              X