Hello Guest, if you are reading this it means you have not registered yet or not logged in. Please take a second, login or register here, and in a few simple steps you will be able to enjoy all the many features of our fine community. Note that lewd or meaningless nicknames are prohibited (no numbers or letters at random) and please introduce yourself in the section for you to meet our community.

PCHOME.RO

Collapse

Dreambox 500s HowTo´s

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 2 (0 members and 2 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• nrares
    started a topic Dreambox 500s HowTo´s

Dreambox 500s HowTo´s

Multumita lui MrMxyzptlk incepand de azi aveti la dispozitie un site super documentat si de foarte mare ajutor.

KEEP THE GOOD WORK, MATE

• onutd
    replied
    Multumesc !

Leave a comment:

• .::1x::.
    replied
    useraddon.xml

http://www.softcam.org/camd/cam.xml

Leave a comment:

• onutd
    replied
    Mai exista vre-o adresa functionala pentru a fi pusa la item name in useraddon.xml ? Ce am gasit pe internet nu mai merg . Multumesc anticipat !

Leave a comment:

• vladro2
    replied
    Originally posted by vladro2 View Post
    Am incarcat Nemesis 4.4 si-am editat/modificat cu winscp addons.url - i-am inlocuit adresa inauntru cu cea din extra.url si merge de descarcat orice.
    Editati pentru modificare in fisierul "addons.url" si in fisierul "extra.url" aceasi adresa UNICA pentru fiecare: http://extra-nemesis.net/
    (Doar terminatia au schimbat-o din "com" in "net")

Leave a comment:

• vladro2
    replied
    Toate bune pina aici dar am probleme cu web-x-tv nu pot vedea pe browser nimic, am bagat vlc-ul si cateva zeci de codecuri audio/video, le-am sters, am bagat altele - nimic.
    Singura varianta in care-mi merge ceva este cu dreamstreamul executabil care se aude dar se vede doar daca apuc marginea cadrului (a aplicatiei) cu mousul si o draguiesc prin desktop.
    Am win7 pe 64 biti dar am incercat si pe un xp cu sp3 - pauza...

Leave a comment:

• vladro2
    replied
    Sunt pe astra 19.2
    Ce softcam (emu) care nu necesita linii shareuite pot folosi pentru 19.2 si 13.0 ?
    Adica sa mearga, de chei nu duc lipsa, doresc doar sa nu fac schimb de linii.
    Nu am cu ce carduri ma lauda, puteti sa-mi scrieti mesaj privat daca "va jurati" pe un anume emu care deschide bine si nagre si alte coade...
    (Pana imi pierd rabdarea si trec la cccam)

Leave a comment:

• gladix
    replied
    pentru card tvr suni la ei si il activeaza/pui scam si il lasi pe tvr1/ se deschide cu gbox 806

Leave a comment:

• vladro2
    replied
    Am incarcat Nemesis 4.4 si-am editat/modificat cu winscp addons.url - i-am inlocuit adresa inauntru cu cea din extra.url si merge de descarcat orice.

Cum fac si eu sa-mi pun pe un card tvr via expirat in 2012 camkeyurile noi, merge de scris pe acesta ?
    Mgcamd si newcs parca sunt pentru blancuri, raman cheile in card daca scriu cu dm500s sau nu (to go) ?
    Last edited by vladro2; 2 September 2016, 13:02.

Leave a comment:

• vladro2
    replied
    Bagasem ieri pli maxvar dar pe windowsul 7/64 biti nu-mi vede web-x-tv (si/sau executabile) chiar cu vlc instalat.
    Meniul il vede. Poate mai are nevoie de drivere... Sau de la antivirus o fi ceva, imi blocase si wot acu ceva vreme...Sa deschid ceva porturi...
    O sa incerc si nemesis, danke!

Leave a comment:

• gladix
    replied
    ca imagine i-ti recomand nemesis pentru dream 500/are extra url activ de unde poti descarca tot ce vrei si e stabila

Leave a comment:

• emule-ro
    replied
    Originally posted by vladro2 View Post
    Ce imagine imi recomandati pentru DM500S/Enigma1/00:09:34: (am acum "Evolution 2.7" dar nu descarca nimic) cu servere de addons/plugins functionale ?
    Se mai foloseste cccam ? Se mai fac schimb de linii pe aici !? Intreb ca abia mi-am reamintit de un vechi hobby lasat in balta de vreo patru ani...
    (Bineinteles ca nu mi-au mai mers liniile de atunci.)

http://www.digital-eliteboard.com/re...ambox-500.114/

http://www.rdi-board.com/threads/681...e-Office-CCCam

Leave a comment:

• vladro2
    replied
    Ce imagine imi recomandati pentru DM500S/Enigma1/00:09:34: (am acum "Evolution 2.7" dar nu descarca nimic) cu servere de addons/plugins functionale ?
    Se mai foloseste cccam ? Se mai fac schimb de linii pe aici !? Intreb ca abia mi-am reamintit de un vechi hobby lasat in balta de vreo patru ani...
    (Bineinteles ca nu mi-au mai mers liniile de atunci.)

Leave a comment:

• con2002
    replied
    nu sunt priceput aproape deloc in linux si probabil exprimarea mea nu e tocmai corecta.backup nu aveam facut ca as fi incercat.

Leave a comment:

• raks67
    replied
    Trebuia sa pui un backup facut din el pe vremea cind era functional , nu de pe alt server . Termenul " linia N a receptorului " inca nu l-am auzit , exista linie N in cccam , iar in oscam sint readere si servere

Leave a comment:

Working...
X