Hello Guest, if you are reading this it means you have not registered yet or not logged in. Please take a second, login or register here, and in a few simple steps you will be able to enjoy all the many features of our fine community. Note that lewd or meaningless nicknames are prohibited (no numbers or letters at random) and please introduce yourself in the section for you to meet our community.

PCHOME.RO

Collapse

Dreambox one 4k uhd

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 2 (0 members and 2 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

ATENTIE! Acest model are la baza SoC-ul S922X a celor de la AmLogic si imaginiile E2 sunt la inceput pt acest SoC
    Probabil de acea si variile prb intalnite de posesorii acestui nou model , pana sa ajunga la maturitate mai e......cale lunga , cel putin in privinta imaginilor E2
    Daca avea un SoC de la HiMedia poate era mai........fata de AmLogic , fiindca SoC-urile de la Himedia au un an/doi de experienta mai multa in privinta imaginiilor E2 si implicit mai multe team-uri E2

Comment

Ceva noutati? S-au imbunatatit imaginile?
      www.toowaysat.ro
      www.frline.ro
      www.internetprinsatelit.ro
      www.bateriiacasa.ro

Comment

In legatura cu Android pe Dreambox One...

Cei de la Dream-Elite au construit o versiune Android Pie 9.0.

Androidul se instaleaza pe Card-SD.

Mai multe detalii gasiti pe youtube.

Nu stiu daca am voie sa postez linkul aici.

DMM800HDsev1+Newnigma-Daily build +Rotor Diseqc 1.2.

Comment

posteaza-l
          1,2 offset dish/lnb inverto/dream 500hd/dream 525 hd/vu+zero 4k

Comment

https://www.dream-elite.net/showthread.php?t=16923
            Antena Parabolica 1,8m Al cu 1 Lnb Inverto Pro Black Quad cu flansa 0,3db/Montura Polara/Actuator 18"/Pozitioner Diseqc Moteck V-BoxII/Antena Offset 1,2m AL fixa cu 1 Lnb Inverto Quad 0,2db/1xDM920UHD 4K.

Comment

Si pana la urma, cum va merge dm one 4k? DVB-S/C merge OK? Multistream OK? Oscam? Gafaie daca sunt puse foarte multe servicii (DVB si IPTV)? Cand spun multe eu ma refer de la 20K in sus, atat DVB cat si IPTV.

Android presupun ca e pentru iptv stuff. A testat cineva? Poate ne spune si noua cum se misca comparativ cu enigma2, daca are sau nu buguri, blocaje, limite, etc, etc...

Sunt curios daca suporta doua nivele pentru salvarea serviciilor in subbuchete (enigma2 v5, lamedb5)? Daca da, comuta la fel de rapid ca pentru structura clasica enigma2 v4, lamedb? Mi se pare util sa poti grupa serviciile nu numai in buchete dar si in sub-buchete ale unui buchet root. Util atat pentru IPTV unde grupurile IPTV pot fi numeroase sau gruparea per satelit (cu subbuchete gen FTA, codate, provideri diferiti, motor, antena fixa, etc...)

Comment

Pana la urma a mai achizitionat cineva de pe acest forum Dreambox One 4K ?
                S-a mai imbunatatit partea de software ? S-au mai solutionat bug-urile ?

Comment

Eu am boxa din Iulie. Se misca excelent.
                  Imagine: DreamElite (am incercat si alte imagini: Gemini, Newnigma2, Merlin)
                  Oscam: OK
                  Receptie satelit: OK
                  Scalare imagine: OK
                  Kodi: OK
                  Android: doar experimental, nu am incercat prea mult
                  IPTV: partial OK. Canalele sunt in buchet. Unele canale nu au sunet, probabil lipseste und Codec. Nu am testat IPTV pe Android.
                  In general sunt multumit de boxa. Se misca foarte rapid, chiar cu peste 20k de programe in buchet. Din cand in cand mai ramane agatata (asta in toate imaginile) cam de 2 ori pe luna si trebuie dat restart din butonul de oprire.
                  Astept sa iasa Dreambox Two.

Comment

Working...
                  X