Your contribution will be used to pay for our hosting service.
THANK YOU FOR YOUR CONSIDERING CONTRIBUTING!

PCHOME.RO

Collapse

Dreambox 920 uhd

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Originally posted by mesteru222 View Post
    dream elite.skin frumos ,eu cu ea am ramas...barry allen si pui pe stick sau card mai multe imagini...cu openatv nu vrea sa ia eurosport hd focus pe 1w ,are multistream default.

Power-Sat are emu la panel.
    Zi și mie in imaginea asta unde se pune configul de oscam ca mâine o sa am umpic de timp sa încerc văzând ca openatv nu mai are suport pt dreambox!? Merci!

Comment

pentru oscam :etc/tuxbox/config
      cccam :var\etc

emu pentru dream elite ..cccam si oscam
      puse in tmp si instal. buton albastru,addons,manual package install
      http://www.girlshare.ro/3490081567.5

daca vrei o imagine cu multe plugin ,instaleaza gemini-unstable-OE25-image-dm920-20180210164405

Comment

CCcam 2.3.2

CCcam 2.3.2 ptr. mai toate imaginile. http://www.sat-universe.com/showthread.php?p=2036878714
        ----------------
        -network fixes

Comment

Datorită ajutorului și rewiurilor lui @mesteru222 am reușit sa configurez și eu dream elite 6.0, ocazie cu care ii mulțumesc, mentionez ca eu am triplu tuner S2X și va fac un print screen cu cablu rds funcțional!

Comment

Imagine dm 920

Comment

In cccam in ce locuri se pune soft camkey m-ar interesa pt P.Wu ?

Comment

3C nu merge cu pwu..doar oscam si restul asemanatoare stiu.
                Red Green: If life gives you lemons, throw 'em into a quart of vodka.

Comment

Un mic ajutor, vreau sa-mi cumpar unnul din cele doua receptoare dream 920 si nu stiu la care sa ma hotarasc ,poate un cunoscator sau posesor al acestui receptor ma poate ajuta cu informatii suplimentare(avantaje-dezavantaje ale tunerului cu care sunt echipate) in baza carora sa ma hotarasc. In speranta ca cineva o sa-mi raspunda la nehotararea mea, va multumesc anticipat.

Receptor Dreambox DM920 UltraHD 4K Tuner Satelit dual DVB-S2X FBC Multistream PVR Linux Dreambox OS 2.2,

Receiver Dreambox DM920 UltraHD 4K Tuner Triplu (Satelit Dual DVB-S2X MULTISTREAM / Cablu Terestru Single DVB-C/T2) PVR Linux Dreambox OS 2.2

Comment

Il iei cu ambele tunere si esti impacat.

Eu pe asta il am M920 UltraHD 4K Tuner Satelit dual DVB-S2X FBC Multistream.

@tepei_radu il are pe asta reambox DM920 UltraHD 4K Tuner Triplu (Satelit Dual DVB-S2X MULTISTREAM / Cablu Terestru Single DVB-C/T2)
                    daca te intereseaza cablu ,terestru,cel cu triplu tuner.

Comment

Problema care ma framanta , ce diferenta in rceptie poate sa fie intre tunerul DVB-S2X FBC Multistream si cel DVB-S2X Multistream din cel triplu.

Comment

Dacă mai ai putina răbdare o sa fac și eu niște teste pe dvbs/2x al meu săptămâna viitoare sa îți spun cum se comporta , elocvent cu niște print screen pe o oala de 1,1 Offset!
                        daca ai niște frecvente care vrei sa le STI postează-le aici ca le încerc!
                        Last edited by tepei_radu; 24 March 2018, 18:04.

Comment

cam care ar fi diferentele majore in afara de marimea flash-ului in defavoarea alegerii unui dm900 pe langa un dm920? vedeam pe niste forumuri straine ca driverele ar fi identice ?! intreb asta dpdv al faptului ca dm900 fiind mai demult lansat pe piata, sa fie imaginile mai stabile fata de cele de dm920 unde inca nu s-au maturizat destul ?
                          Daca nu ma gasiti la paine, cautati~ma la oua

Comment

Uite aici o frecventa multistream cu triplu tuner!

Comment

Uite și o freqventa multistream de pe 5W

Comment

Și aici noul canal 20 al celor de la Mediaset care se pare ca din 3 Aprilie va emite și pe 5.0 W in multistream , nu doar pe Tivusat 13 E!

Comment

Your contribution will be used to pay for our hosting service.
                                THANK YOU FOR YOUR CONSIDERING CONTRIBUTING!

Working...
                                X