Hello Guest, if you are reading this it means you have not registered yet or not logged in. Please take a second, login or register here, and in a few simple steps you will be able to enjoy all the many features of our fine community. Note that lewd or meaningless nicknames are prohibited (no numbers or letters at random) and please introduce yourself in the section for you to meet our community.

PCHOME.RO

Collapse

Dreambox 920 uhd

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Buna.

Vreau sa pun pe DM 920 doua imagini, de ex Newnigma2 si OpenATV. Cum se poate face, ca nu am avut o astfel de optiune, si daca cineva a avut si vrea sa-mi spuna cum se poate face.

Mersi de orice informatie.
    DM 920 UHD, Emme Esse 125, TricolorTV, OSCAM, TBS 5590, TBS 5520 SE, TBS 5927.

Comment

Instaleaza openmultiboot

Trimis de pe al meu WAS-LX1 folosind Tapatalk

iosi likes this.
      1,2 offset dish/lnb inverto/dream 500hd/dream 525 hd/vu+zero 4k/2m circular dish/motorizet 0,85 gilbertini dish/redline ts 200hd....and more

Comment

Salutare
        Am primit si eu azi un DM 920 de la HM Sat.
        nu reusesc sa il fac sa mearga, presupunand ca are instalata o imagine oficiala.
        A ramas cu dreambox, discover more si rotitele dintate care se invart pe ecran.
        nu merge nici telecomanda, nici power de pe panoul frontal.
        L-am conectat si la LAN.
        imi poate da cineva cateva sfaturi sau un tutorial?
        Multumesc

Comment

Ma bate si pe mine gandul sa iau un DM920. Am vazut ca sunt ceva tunere cu 8 demodulatoare adica FBC. Are cineva asa ceva? Inteleg ca practic ai 8 tunere in unu (cel putin pe cablu), dar inteleg ca si pe satelit. Stie cineva ceva mai multe despre el? Poti sa urmaresti 8 programe de pe 8 frecvente diferite?

Multumesc.

Comment

Post dublu.....

Comment

Daca te hotarasti sa cumperi, uita-te si la anuntul meu: https://www.rdi-board.com/forum/othe...eam-dual-tuner
              Dreambox DM920 UHD 4K 1x DVB-S2X MultiStream Dual Tuner E2 Linux PVR Receiver
              Last edited by isr2002; 11 September 2020, 18:20.
              SHALOM

Comment

De ce il vinzi?

Comment

Am avut niste nemultumiri. Unele s-au rezolvat, altele, nu.
                  Intre timp mi-am luat VU Duo4K si m-am obisnuit cu asta, desi nici el nu e perfect.
                  Vezi aici nemultumirile: https://www.rdi-board.com/forum/rece...64#post2746964
                  iar la final: https://www.rdi-board.com/forum/rece...60#post2747460
                  Last edited by isr2002; 12 September 2020, 18:45.
                  SHALOM

Comment

Nu exista practic receptor BEST OF , mai pe romaneste sa multumeasca toti userii din lume
                    Totul tine de doleantele fiecaruia sau conjunctura avuta

Comment

@isr2002
                      Am inteles. Daca ma hotarasc o sa fie o optiune receptorul tau, desi al tau nu are tuner FBC (apropo nimeni nu stie cum functioneaza pe satelit cu un LNB unicable? Cu LNB normal am cam inteles) si prefer sa achit cu paypal, lucru care la tine nu am cum sa il fac ... Inca ma gandesc daca sa iau sau nu. Eu vreau sa il folosesc la cu totul altceva, sa il pun intr-o locatie si sa ma uit din alta. Am testat cu DM525 merge perfect inclusiv canale UHD, doar ca as vrea mai multe tunere.

Comment

Vu-ul de acum are FBC. dar nu am inteles pe deplin cum se foloseste. Da, stiu ca trebuie LNB unicable, dar nu sunt interesat de subiect.
                        SHALOM

Comment

Din cate am citit eu, aceste tunere FBC au 8 demodulatoare. Adica practic tu ai 8 tunere in unu singur. Acum pe cablu e simplu ca acolo nu ai polaritate sau altele, dar la satelit e putin mai complicat. Cu un LNB clasic, daca esti de exemplu pe polarizare verticala in banda de sus poti sa receptionezi 8 frecvente de pe aceea polarizare si banda (lucru pe care un tuner clasic nu il poate face, poate sa receptioneze programe diferite de pe o singura frecventa). De aceea intrebam daca a folosit cineva un LNB Unicable (care pe un singur cablu iti poate oferi 4 LNB-uri) cu un astfel de tuner ca sa receptioneze 4 frecvente diferite de pe polarizari si benzi diferite.

Comment

Working...
                          X