Your contribution will be used to pay for our hosting service.
THANK YOU FOR YOUR CONSIDERING CONTRIBUTING!

PCHOME.RO

Collapse

Dreambox 920 uhd

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

..inseamna ca aparatul e Genial ! ! !
    ,,*** Time is an illusion ! ***,,

Comment

Încearcă si schimbă extensia din tar.xz in tar.gz
      (Cînd ești in dbackup apesi tasta meniu).
      Last edited by willi21; 16 May 2019, 23:41.
      tepei_radu likes this.
      DM920UHD,AmikoMiniHD, WaveFrontier T90 x 10LNB.

MikroTik hAP ac RB962UiGS-5HacT2HnT

Comment

Am schimbat , dar același mesaj, multumesc oricum de ajutor!

Comment

verifica daca a facut bk in mediul de stocare pe care l-ai ales
          1,2 offset dish/lnb inverto/dream 500hd/dream 525 hd/vu+zero 4k

Comment

Nu , nu a făcut backup in media hdd backup, deși pe același stick mai am un backup doar ca e cel de la update-ul imagini din 26.02 2019, iar după ce am făcut update la imagine din 15.05 2019 nu mai merge pluginul d.backup!

Comment

Originally posted by Sommersby View Post
              ..inseamna ca aparatul e Genial ! ! !
              Mai degraba imaginea folosita e de vina. Cu dreamOS + plugin-ul GP4 (cu care poti instala addon-ul de backup) nu am avut niciodata astfel de probleme. Update-urile se fac numai atunci cand apare un nou release de drivere sau alta versiune de enigma. In rest, celelalte team-uri se mai joaca si ei si isi mai updateaza addon-urile de prin imagine.

Comment

In Germania vad ca a inceput sa se comercializeze un modul intern de wireless/bt pt receptoarele DM 900/920 pe la 16 euro modulul

Comment

care este diferenta intre:
                  - In dieser Variante ist 1x DVB-S2X MultiStream Dual Tuner eingebaut (für Sat-Empfang geeignet)
                  - In dieser Variante sind 2x DVB-S2 Dual Tuner eingebaut (für Sat-Empfang geeignet)

Pe mine ma intereseaza sa aiba 2 intrari de satelit; sa inteleg ca a doua variante de mai sus inseamna ca poti controla independent 4 antene?
                  LE: am facut si eu comanda azi la prima varianta.
                  Asa ca o sa scot la vanzare vechiul Dream 800SE.
                  Last edited by isr2002; 21 June 2019, 16:18.
                  SHALOM

Comment

L-am primit ieri! Maine ii pun PureE2 ca imi place cum arata pe Dream 800HD.
                    SHALOM

Comment

si ne spui si noua noile performante realizate..?
                      ,,*** Time is an illusion ! ***,,

Comment

Am pus Pure2. Nu reusesc sa fac sa mearga CAM Tivusta. Il vede, vede cardul dar nu deschide. In plus nu mai vede nici FTA. Fara CAM e totul ok. Am incercat si OpenAtv, e la fel. Ce sa fac sa mearga CAM?
                        SHALOM

Comment

Originally posted by isr2002 View Post
                          Am pus Pure2. Nu reusesc sa fac sa mearga CAM Tivusta. Il vede, vede cardul dar nu deschide. In plus nu mai vede nici FTA. Fara CAM e totul ok. Am incercat si OpenAtv, e la fel. Ce sa fac sa mearga CAM?
                          Ai instalat enigma2-plugin-systemplugins-ciplushelper_4.6?
                          Am ajuns la concluzia ca in Vest este mai curat pentru simplul motiv ca aici ploua mai des...

Comment

Nu. Il pun deseara. Dar nu cred ca l-am vazut la pluginuri de instalat...
                            SHALOM

Comment

Dar CAM-ul meu e obisnuit, nu e +.
                              SHALOM

Comment

Eu pe DM900 dupa un update de imagine la OpenATV 6.2 nu imi mai vedeam optiunea Common Interface deloc. Dupa ce am instalat CiPlus helper totul a revenit la normal.
                                Verifica si pe site-ul Tivusat daca mai e activ cardul, se poate intampla sa se dezactiveze.
                                Am ajuns la concluzia ca in Vest este mai curat pentru simplul motiv ca aici ploua mai des...

Comment

Your contribution will be used to pay for our hosting service.
                                THANK YOU FOR YOUR CONSIDERING CONTRIBUTING!

Working...
                                X