Dreambox 920 uhd

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 2 (0 members and 2 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

[QUOTE

Am instalat mai multe imagini pentru DM920 UHD cu ajutorul lui Barry Allen.Procedura de instalarea cu acest plugin este usoara.
    Este prima data cind ma folosesc de BA.L-am instalat pe Dream Elite fara sa stiu ca aceasta imagine va fi Flash,adica 0,si apoi am instalat si pastrat celelalte imagini.
    Te rog sa-mi spui cum sa adaug sau schimba numele DreamElite in loc de Flash?Multumesc

satelescu[/QUOTE]

@satelescu

Nu reusesc sa folosesc multiboot BA pe DM920 pentru ca nu gasesc nicaieri imaginile necesare in format .nfi care trebuiesc copiate in media/ba/ba. Poate gresesc si trebuie alta procedura? Se gasesc destule imagini .nfi pentru alte modele, mai putin pentru seria DM 9x0. Un mic ajutor in sensul asta ar fi imens pentru mine. Multumesc

Comment

Originally posted by satelescu View Post

Am avut ocazie sa verific feedurile in mode 16apsk la 8.0W,cele mentionate de mine la #23,si cu ajutorul tunerului Silab 2166D pe imaginea OpenPli,acest mode,16APSK,dar si 32APSK,se poate alege la cautarea manuala-"Modulation" sau la Signal Finder.Desi semnalul este inchis de catre tunerul Silab(vezi poza),din pacate nu gaseste nimic.Si la cautarea auto astfel de feeduri sint detectate dar nu memoreaza nici un serviciu.Si alte imagini permit alegerea acestui mode dar cu acelasi rezultat.
      Am sa incerc si alte feeduri in 16apsk la 23.5E sau 24.5W,sau la alte pozitii,in momentul cind le voi gasi...
      @viasat,Daca ai tangenta cu dezvoltatorii de imagini,ti-as sugera sa le spui sa introduca la scanarea manuala si optiunea de adaugare piduri(video,audio,pcr)Probabil ca cu o astfel de posibilitate,s-ar putea scana si memora feedurile in modulatia 16apsk,dar,poate si pachetul bbc,la 27.5W, sa fie editat.Scaneaza si memoreaza pachetul dar fara pid-uri.Mersi.

Hi @mesteru222,

Am instalat mai multe imagini pentru DM920 UHD cu ajutorul lui Barry Allen.Procedura de instalarea cu acest plugin este usoara.
      Este prima data cind ma folosesc de BA.L-am instalat pe Dream Elite fara sa stiu ca aceasta imagine va fi Flash,adica 0,si apoi am instalat si pastrat celelalte imagini.
      Te rog sa-mi spui cum sa adaug sau schimba numele DreamElite in loc de Flash?Multumesc

satelescu
      @satelescu

Nu reusesc sa folosesc multiboot BA pe DM920 pentru ca nu gasesc nicaieri imaginile necesare in format .nfi care trebuiesc copiate in media/ba/ba. Poate gresesc si trebuie alta procedura? Se gasesc destule imagini .nfi pentru alte modele, mai putin pentru seria DM 9x0. Un mic ajutor in sensul asta ar fi imens pentru mine. Multumesc

Comment

se pune in folderul bakup, imagine ,de ex: Merlin.tar ,pe harddisk sau faci unul pe stik, si din BA dai extract imaginea respectiva .
        dingo31 likes this.

Comment

Originally posted by mesteru222 View Post
          se pune in folderul bakup, imagine ,de ex: Merlin.tar ,pe harddisk sau faci unul pe stik, si din BA dai extract imaginea respectiva .
          Am impresia ca daca folosesti cam + card nu merge decat imaginea de pe flash pentru a decoda de pe cam?
          Am dat sa instalez si eu Barry Allen dar cand ma duc la plugins nu-l vad instalat...dau sa instalez din nou spune ca e instalat dar nu-l vad nicaieri instalat....cum ati reusit instalarea ?

Comment

manual BA.
            http://www.girlshare.ro/3490255599.6
            isr2002 and gelu_dh like this.

Comment

Originally posted by mesteru222 View Post
              Instalarea presupune o facultate intreaga....multam !

Comment

Fain skin default depinde de setare facuta, pe dream elite

Comment

Am o nelamurire ! De ce unele imagini..ex.Newnigma si Pure2 ...apar zilnic iar altele...Dreamelite si multe alte nu apar decat foarte rar ? Dar si cele ce apar zinic nu vad deosebiri de la o zi la alta...cateodata aceeasi imagine o zi e mai buna,iar alta zi o corecteaza ma refer la luminozitate ,contrast claritate imagine,etc !

Comment

Salutare,

A-si dori sa va intreb citiorul de card de pe DM920 ce carduri decodeaza ? Sau ce sisteme de codare (ex. conax, nagravision etc.) decodeaza?
                    multumesc
                    Brasov, 1.2m offset, 0.8m offset
                    Digi Extra Complet; Sky Entertaiment De; HD+

Comment

A aparut o noua versiune pentru dreamOS:
                      4.3.2r3-2019-02-19

@gy_k1984: Dreamcrypt (cred) nativ, dar pentru oricare alt alt tip de card foloseste oscam ca reader.
                      Last edited by xyzzyx; 20 February 2019, 20:43.

Comment

Working...
                      X