Hello Guest, if you are reading this it means you have not registered yet or not logged in. Please take a second, login or register here, and in a few simple steps you will be able to enjoy all the many features of our fine community. Note that lewd or meaningless nicknames are prohibited (no numbers or letters at random) and please introduce yourself in the section for you to meet our community.

PCHOME.RO

Collapse

Dreambox 920 uhd

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

[QUOTE=gelu_dh;n2739685]

De aici. La tine pui FHDG17, restul descoperi tu. Se pune cu DCC in folderul temp. Dupa care dai instalare manuala.
    https://www.hdglass16.eu/download.htm
    gelu_dh likes this.
    DM 8000 HD, DM 920 UHD, Emme Esse 125, Tricolor, Focus, OSCAM, TBS 5590, TBS 5520 SE, TBS 5927.

Comment

imagine DM920 cu GP4
      Nu stiu daca ati observat pe parte de audio. La selectie canal dreapta dispare sunetul. Selectie stereo sau canal stanga merg. Vreau sa va intreb cum e la voi.

Comment

Pe Newnigma merge pe ambele canale sunetul

Comment

Ma asteptam sa mearga pe alta imagine. Eu sunt curios cum se manifesta pe imagine originala DM920+GP4. La selectie audio Stereo sau canal stanga se aude sunetul in ambele difuzoare dar daca selectez dreapta e mute nu se aude nimic. Asta vreau sa aflu. E doar pentru informare.

Comment

Originally posted by sasa13 View Post
            Imaginea newnigma2 pentru dm 920 contine absolut tot ce trebuie pentru CI+. Buton albastru/Newnigma2Services/Manage additional software Ai acolo tot ce iti trebuie pentru CI+. Verificat personal de mine!
            Nu are CCcam sa instalezi din Addons direct de pe serverul llor,iar daca am pus eu nu merge niciunul,asa ca eu merg pe DreamElite care e stabila si are si Addons cu toate camurile instaland manual in etc fisierul DExtra cu drepturi 755 din arhiva luata de pe net Dream Elite 6.0-DExtra-10.11.2018 unde gasesti toate camurile.
            Antena Parabolica 1,8m Al cu 1 Lnb Inverto Pro Black Quad cu flansa 0,3db/Montura Polara/Actuator 18"/Pozitioner Diseqc Moteck V-BoxII/Antena Offset 1,2m AL fixa cu 1 Lnb Inverto Quad 0,2db/1xDM920UHD 4K.

Comment

Are cineva vreo idee de ce imi face mai ales seara freeze si chiar intrerupe si ia din hop2 sau 3 in loc sa ia din hop1 cardul local din DM920UHD pe al doilea receptor local un VU+Zero 4K ambele in CCcam 2.3.2? Multumesc pentru orice sugestie de rezolvare.
              Antena Parabolica 1,8m Al cu 1 Lnb Inverto Pro Black Quad cu flansa 0,3db/Montura Polara/Actuator 18"/Pozitioner Diseqc Moteck V-BoxII/Antena Offset 1,2m AL fixa cu 1 Lnb Inverto Quad 0,2db/1xDM920UHD 4K.

Comment

Originally posted by bono View Post
                Ma asteptam sa mearga pe alta imagine. Eu sunt curios cum se manifesta pe imagine originala DM920+GP4. La selectie audio Stereo sau canal stanga se aude sunetul in ambele difuzoare dar daca selectez dreapta e mute nu se aude nimic. Asta vreau sa aflu. E doar pentru informare.
                Dm920+GP4 merge sunetul la orice tip de selectie, stanga,stereo sau dreapta.
                DM 920, T90 4w-42e, offset 1,5-1w/5w/4,8e, offset 1,2 HH 30w-56e

Comment

Extraordinar...fantastic mai jos in link apar imagini newnigma zilnic ,dar eu am selectat in dm 920 sa faca uptdate la restart dm....ieri am pus imagine noua instalata via browser ,dar azi vazand ca a aparut imagine noua am dat restart la dm si a instalat 35 uptdateuri fara sa ma mai chinui sa mai instalez via browser. Mai este vre-o alta imagine care sa faca astfel de uptdateuri?

http://feed.newnigma2.to/daily/images/

Comment

Cam toate.
                    gelu_dh likes this.
                    SHALOM

Comment

Exista vreun plugin pentru a vizualiza HBO GO? Sau macar un browser? Va multumesc!
                      1.4 Al, 0.3 dB, Pozitioner Moteck+12",SS2,62E<->30W
                      Parabola 2.2 m, Lnb Inverto 0,3 dB, Actuator 24", V-Box 2, VU+UNO, DM500S, BR-6574N Router
                      1.15 Fe, 0.2 dB Maximum, HH SG 2100 (de vanzare)

Comment

@ valyp67
                        Nu stiu daca postarea ta are o legatura prea mare cu dm920. Poate ar necesita un topic separat daca nu rezolvi.

Ai incercat oscam? Ai optiuni de prioritizare si nu numai, cccam e cam depasit "moral". Si eu am fost refractar la utilizarea oscam-ului pana acum 5-6 ani, dar de atunci nu as mai folosi altceva. In plus poti sa iti compilezi singur variante mai light, fara toate optiunile sau protocoalele posibile.

Oricum in cazul tau daca blocarea cardului-ului se face numai seara, asta presupune un trafic mai mare si implicit blocarea/restartarea cardului-ului. vezi in loguri daca asta se intampla. Despre ce card e vorba?

Succes!

Comment

Originally posted by xyzzyx View Post
                          @ valyp67
                          Nu stiu daca postarea ta are o legatura prea mare cu dm920. Poate ar necesita un topic separat daca nu rezolvi.

Ai incercat oscam? Ai optiuni de prioritizare si nu numai, cccam e cam depasit "moral". Si eu am fost refractar la utilizarea oscam-ului pana acum 5-6 ani, dar de atunci nu as mai folosi altceva. In plus poti sa iti compilezi singur variante mai light, fara toate optiunile sau protocoalele posibile.

Oricum in cazul tau daca blocarea cardului-ului se face numai seara, asta presupune un trafic mai mare si implicit blocarea/restartarea cardului-ului. vezi in loguri daca asta se intampla. Despre ce card e vorba?

Succes!
                          Deci am un hocus pocus pus pe DM920UHD cu DreamElite si CCcam 2.3.2 si nu face ce am zis ca am probleme de blocari,doar pe receptorul local din alta camera Vu+Zero 4K imi face ce am zis. Intrucat pe Dream nu face,am instalat si alta imagine cat si Oscam pe Vu+,dar degeaba la fel face. Acum ce sa mai cred? Ca Dreamul nu duce trafic sau nu duce CCcam in Dream traficul? Am sa incerc sa pun serverul si cardul in Vu+ si sa vad daca blocheaza in Dream pus ca receptor local. Cand aveam 2xDM500HD nu facea asa tot cu CCcam si acelasi config dar pe care am sa-l verific si eventual sa-l adaptez pentru DM920UHD...

Comment

duce fara probleme dm920...pune prio in vu sau baga oscam in vu

asa am si eu server, cccam pe dm 920 si dau local in alt vu si nu am probleme...ambele cu cccam...imagine tot dreamelite.

Comment

Originally posted by mesteru222 View Post
                              duce fara probleme dm920...pune prio in vu sau baga oscam in vu

asa am si eu server, cccam pe dm 920 si dau local in alt vu si nu am probleme...ambele cu cccam...imagine tot dreamelite.
                              Da,am rezolvat cu CCcam.prio cum ai zis tu,dar sa aiba obligatoriu pusa linia de prio pentru Pocus prima sa fie in lista aia,pentru ca am bagat si CCcam.prio cu lista cea mai noua,dar nu mergea bine inainte de a discuta aici pentru ca nu avea Pocus pus sa fie prima in lista. Mai de mult nu era nevoie de asa ceva musai ca sa mearga bine... Mersi si numai bine!

Comment

Ce modalitati ar fi sa nu se ocupe memoria pt ca la fiecare uptdate imi ocupa memoria ! Aproape zilnic isi face uptdate newnigma....sa faca uptdate undeva pe stik nu ar fi posibil ? Si daca da cum trebuie formatat stikul?

Revin ...am facut alt uptdate si culmea nu mi-a luat din memorie ci chiar am mai multa memorie ...inainte de uptdate aveam 761 mb iar dupa uptdate am 763 mb...e f fain asa.

Comment

Working...
                                X