Your contribution will be used to pay for our hosting service.
THANK YOU FOR YOUR CONSIDERING CONTRIBUTING!

PCHOME.RO

Collapse

Dreambox 920 uhd

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 3 (0 members and 3 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Originally posted by pessat1995 View Post
    Hot Bird 4 k pe mutannt 51 4k, openatv 6.1, se vede cu intreruperi, pe tv samsung mu 8002, imagine cursiva. Pe Astra 19 E , Test UHD1 ( NRJ), sonor OK pe mutant, pe Test 1 si 2 fara sonor, pe tv sonor OK pe cele 3 canale.
    gresit….hotbird nu se vede decat daca ai un rec ce stie HLG....ce e asa de greu..

NRJ...depinde cum transmit....e totu ok pe orice receptor....transmisiile nu sant mereu stabile...stai o zi pe ele si te lamuresti singur
    GIGABLUE 800HD SE...GIGABLUE

Comment

Gata am rezolvat cu camul de digi cablu si il vede imaginea... pure, are in ea la download ..

enigma2-plugin-systemplugins-ciplushelper

Comment

@gelu_dh
        pune si tu o imagine serioasa s-ai sa rezolvi problema (openatv,merlin,openpli..etc)...nu mizerii.(ai mercedes si-i dai fotoghin de loampä)
        ,,*** Time is an illusion ! ***,,

Comment

Openpli nu mai are imagini la zi pentru Dreammultimedia. Iar ultima Openatv e din aprilie 2018.
          SHALOM

Comment

[QUOTE=isr2002;n2739046]

Open ATV vad ca au imaginea chiar de anul asta. O sa instalez pe DM 8000 din openatv-6.2-dm8000-20190106.zip
            Daca te uiti la postul initial de duce in eroare ca e din Aprilie 2018.

openatv-6.2-dm920-20190103_web.zip
            openatv-6.2-dm920-20190104_web.zip
            DM 8000 HD, DM 920 UHD, Emme Esse 125, Tricolor, Focus, OSCAM, TBS 5590, TBS 5520 SE

Comment

Originally posted by Sommersby View Post
              @gelu_dh
              pune si tu o imagine serioasa s-ai sa rezolvi problema (openatv,merlin,openpli..etc)...nu mizerii.(ai mercedes si-i dai fotoghin de loampä)
              La imaginile de mai sus se poate instala oscam sau....nu au in ele addons pt ele? .la openatv aveam la Amiko A5 apar in fiecare zi, o zi apare imaginea buna a doua zi o strica pe cea buna, sa intamplat la mine ca nu se mai vedeau posturile pe 4k iar cu o zi inainte mergeau perfect.

Comment

Gelu , sincer numai compara pseudo receptorul ala...... cu DM-ul , e ca si cum ai compara noul Mercedes cu Dacia 1300
                Eu am zis de mult ca acele pseudo-receptoare sunt mai ....... decat si ''originalele'' Mecool
                Putin au inteles ca voi sunte-ti cobai pe banii vostri pt noile imagini E2 care se chinuie sa le scoata pt familia AmLogic
                Revind on-topic te-ai inscris pe forumul de care ti-am scris ?
                Ai de unde alege ca si imagini daca vrei sa testezi diverse........numai ca iti trebuie si ceva cunostinte de E2 sau daca poti pierde niste nopti albe ca sa inveti , nici odata nu e prea tarziu......
                gelu_dh likes this.

Comment

M-am inscris pe forum dar ultimele drivere la dm 920 sun aparute la sfarsitul lunii noiembrie ,iar imaginile sunt aparute inainte de aceste drivere ...deci sunt imagini inapoiate, sunt cam 2,3 imagini aparute dupa aceste drivere...mai precis imaginile din luna decembrie 2018 sau 2019...am comandat si un SSD de 360 gb sa fac backup complet la imagini sa nu mai instalez addonsuri ....o sa vad daca se poate face bakup complet

Am pus zilele trecute si dream elite dar nu am gasit oscam nu are imaginea addons pt oscam...dar azi mi-a venit o idee nu am incercat daca merge ...am copiat tot folderul var,usr,key din imaginea pure pe deskop si vreau sa incerc sa pun aceste foldere in dream elite...ma gandesc ca in aceste foldere se gaseste oscamul.

Comment

HotBird4k1 fara si cu timeshift pe DM920.
                    imeDB and gelu_dh like this.
                    DM920UHD,AmikoMiniHD, WaveFrontier T90 x 10LNB.

MikroTik hAP ac RB962UiGS-5HacT2HnT

Comment

fara timeshift asa se vede la toata lumea...pe enigma...doar daca ai receptor sau tv ce stie HLG functioneaza perfect..

@iosi...imagine ATV...sau mai exact support..repet nu mai exista….acele imagini ce le vezi tu acolo….merg din inertie…

@gelu...cand a fost problema cu prog 4k update a venit in aceasi zi ptr a remedia prob...deci…

spune ti multam ca exista PLI si ATV.....altfel…..restu sant facaturi cu baze furate din pli si atv…..sa fim seriosi si sa nu intram in detalii…

de asta ti am recomandata sa folosesti...imaginile dedicate DM...
                      iosi and gelu_dh like this.

Comment

Totusi ma mira de ce Pli are ultima imagine din iunie 2018 si de atunci au aparut drivere noi la sfarsitul lunii noiembrie ...de ce nu au facut o imagine noua cu ultimile drivere. Daca pun Pli ...cum pun driverele noi? Pli are addonsuri in imagine? Ce imagini mai sunt dedicate dreambox si care au addonsuri in ele

Vorba aia la atatia bani vreau sa pun ce e mai performant in el.

Comment

Tu nu intelegi ca Openpli nu mai asigura suport pentru Dreambox?
                          SHALOM

Comment

Originally posted by isr2002 View Post
                            Tu nu intelegi ca Openpli nu mai asigura suport pentru Dreambox?
                            Pai am confundat openpli cu openatv...inseamna ca o sa incerc cu Openatv sau sant aceiasi firma si openatv?...multumesc isr2002.

Comment

E greu sa cauti cu google?
                              SHALOM

Comment

pai nici OPEN ATV nu mai ofera support ptr DM....vezi si sectiune unde se afla DM pe forumul lor

acele PLI ce le vezi tu sant imagini construite de alti…..OPEN SOURCES.....dar nu de team ul PLI ….si uneori pot aparea surprise

totusi iti recomand PLI creat de @ Persian Prince ..acelasi user ce a creat imaginiile ptr dm500....cu bomb time

Comment

Your contribution will be used to pay for our hosting service.
                                THANK YOU FOR YOUR CONSIDERING CONTRIBUTING!

Working...
                                X