Hello Guest, if you are reading this it means you have not registered yet or not logged in. Please take a second, login or register here, and in a few simple steps you will be able to enjoy all the many features of our fine community. Note that lewd or meaningless nicknames are prohibited (no numbers or letters at random) and please introduce yourself in the section for you to meet our community.

PCHOME.RO

Collapse

Dreambox 920 uhd

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 4 (2 members and 2 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

De regula cauta branduri/modele cu viteze de scriere/citire mari/rapide , acum depinde si cate imagini vrei sa instalezi
    Principala si cea cu suport pt multiboot o instalezi in flash-ul lui restul pe stick-ul usb
    Cred ca unul de 8gb ti-ar fi de ajuns pt 5-6 imagini instalate pe stick , asa lejer fara sa le inghesui
    Din experienta multiboot de pe Katherin UFS910 pe un stick Corsair de 4gb puteam instala pana la 8-9 imagini
    Insa Kathrein-ul UFS910 nu se compara cu DM-ul 920 UHD

Comment

Pe USB stick am instalat deja, eu eram interesat de un SD card!
      [email protected] HD51, DM 920, T90 4w-42e, offset 1,5-1w/5w/4,8e, offset 1,2 HH 30w-56e

Comment

Pai si in cazul lor , regula e aceasi
        Incearca si ia cu imprumut un sd card de la cineva , vezi in ce categorie se incadreaza cu vitezele si daca :
        - functioneaza , iti cumperi unul la fel
        - nu functioneaza , cauti/cumperi ceva mai bun/rapid
        Te-as sfatui sa incepi cu sd card-urile de clasa 10 normale/sdhc si apoi mai mari/rapide sdxc/uhs-1......

Comment

NEW DREAM-ELITE-6.0-DM920 - https://ufile.io/d0xbe

Comment

Buna.
            O intrebare pentru cei care au DM 920, daca merge noul modul CI+ de la Digi cablu.
            Mersi.
            DM 8000 HD, DM 920 UHD, Emme Esse 125, Tricolor, Focus, OSCAM, TBS 5590, TBS 5520 SE, TBS 5927.

Comment

DA ( dvb-c ) si de la portocala
              iosi likes this.

Comment

Pentru a deschide Digi Cablu e nevoie si de Smart CAM-ul cartelei sau e suficienta cartela? Acelasi card poate deschide Digi si de pe satelit si de pe cablu?

Va multumesc!

1.4 Al, 0.3 dB, Pozitioner Moteck+12",SS2,62E<->30W
                Parabola 2.2 m, Lnb Inverto 0,3 dB, Actuator 24", V-Box 2, VU+UNO, DM500S, BR-6574N Router
                1.15 Fe, 0.2 dB Maximum, HH SG 2100 (de vanzare)

Comment

In primul rand ca sunt 2 sisteme de transmisie/receptie diferite - Satelit si/sau Cablu
                  Ca atare se folosesc si sisteme de criptare diferite , pe cablu existand in prezent chiar 2 :
                  - n a g r a = cam + cartela
                  - i r d e t o = doar cam
                  Dupa cum stii/sau poate nu stii , prg tv DIGI 4K in prezent este transmis doar prin cablu
                  Pana la sfarsitul lunii acestea este FREE , incepand cu luna viitoare ( februarie ) numai va fi gratuit si pe langa cam , mai platesti si 5 lei in plus la ab doar pt prg tv DIGI 4K de pe cablu
                  Oricum majoritatea prg tv de pe cablu sunt FREE ( inca ) , existand insa si prg tv sd/hd care necesita cam - FILM NOW/SUPER ONE/HBO-urile/CINEMAX-urile - si ar mai fi cateva care NU se pot vizualiza fara cam/cartela

Comment

Si pe satelit nu a ramas tot nagra? Imi dau seama ca sansele sa fie acelasi chei si pe cablu si pe satelit sunt mici dar de aceea intrebam. Sunt ramas in urma, dar din cate tin minte se puteau pune pe Dream si apoi chiar la imparteala cardurile nagra de satelit chiar daca erau imperecheate cu un receiver DIGI Satelit.

Am 2 receivere DVB-C care au cartele nagra pe care scrie DIGI TV Satelit deci banuiesc ca merg fi folosite pe ambele sisteme. Eram curios daca merg in cititorul lui 920 sau va trebui sa comand un cam.

Da, stiu ca majoritatea canalelor sunt free pe cablu dar as vrea sa imi mearga si cele din MaxPack daca tot platesc pentru ele.

Parabola 2.2 m, Lnb Inverto 0,3 dB, Actuator 24", V-Box 2, VU+UNO, DM500S, BR-6574N Router

Comment

Tu nu intelegi ca sunt 2 sisteme de transmisie/receptive diferite , au altfel de modulatii/frecvente/prelucrarea semnalului , deci implicit key-le de pe satelit nu se vor potrivi cu cele de la cablu sau invers , la fel si cu cam-urile
                      Vezi ca sistemul de criptare n a g r a difera , pe satelit fiind n a g r a 3 si pe cablu n a g r a 2 sau invers , oricum cam-urile sigur sunt imcopatibile - satelit cu cel de pe cablu
                      DA , cam-urile n a g r a pot fi citite de cititorul receptorului DM 920 , insa trebuie sa instalezi niste add-on-uri pt acest lucru

Comment

Nu cred ca isi poate cineva inchipui ca satelitul si cablul sunt acelasi sistem. Daca pe cablu e nagra 2, nu merge doar cu key, adica fara card, ca parca de aceea trecusera la nagra 3?

Comment

In cca 50 minute ajunge si la mine aceasta scula cu triplu tuner...am luat pentru ca am abonament la cablu rds si am cam pt digi 4k.. Trebuie ceva setari sa vada camul ?

Comment

Se introduce CAM-ul in receptor și astepti să se inițieze , simplu .
                            iosi likes this.
                            Telekom Romania - Consultant vanzari ! OFERTE Personalizate -FTTx, xDSL, NON-FTTx, PORTARE !
                            Ech Recep - DM800SE, TRIAX, DM3800, DTH - TELEKOM, DIGI, FocusSat, Akta , GSM - Telekom, DIGI ,Vodafone !

Comment

[QUOTE=gelu_dh;n2738857]

Si eu sunt interesat sa cumpar un DM 920 echipat complet, si sa ne spui cum se comporta cu camul Digi. Am si eu unul in Tv. E modulul nou I*deto activat Digi 4k si Film Now. Sunt curios cum merge la tine, daca ai intampinat probleme cu el s-au nu la receptie, initializare, in DM 920. Mersi.
                              DM 8000 HD, DM 920 UHD, Emme Esse 125, Tricolor, Focus, OSCAM, TBS 5590, TBS 5520 SE, TBS 5927.

Comment

Iosi , eu ambele variante de cam-uri I r d e t o :
                                - cel vechi care e identic ca forma ca cel de n a g r a si scrie mare DIGI pe el
                                - cel nou negru de plastic si are doar pe o jumatate din el o eticheta cu DIGI pe el

Cred ca imaginile de mai jos te vor lamuri concret , cu o imagine Merlin 4 :
                                - DIGI 4K pe dvb-c-ul rcs-uluicu CI+ aferent rcs-ului
                                - ASTRA UHD Demo de pe ASTRA 31.5E de pe care se receptioneaza portocala , cu CI+ aferent portocalei

iosi likes this.

Comment

Working...
                                X