Hello Guest, if you are reading this it means you have not registered yet or not logged in. Please take a second, login or register here, and in a few simple steps you will be able to enjoy all the many features of our fine community. Note that lewd or meaningless nicknames are prohibited (no numbers or letters at random) and please introduce yourself in the section for you to meet our community.

PCHOME.RO

Collapse

Dreambox 900 uhd 4k

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Eu stau si ma intreb , cei care au cumparat la inceput tv full hd si receptor full hd sau uitat doar la programe full hd , sau in acest moment cu receptoarele hd nu va uitati si la canale non hd ?
    Un receptor 4K nu il cumperi sa te uiti doar la programe 4 k , ptr.cei care nu au un receptor 4k sa se stie ca merge foarte rapid, deci doar si ptr.programe hd v-ati gandit oare daca merita luat un receptor 4K ?!
    Eu zic ca da , bineinteles daca ai bani . Numai bine si rau la nimeni .
    OCTAGON SF4008 4K the best receiver enigma2 , VU+ultimo 4K,Vu+solo2,Xtrend9200 , Dream500 S , Sky Star HD2 , Antena 1.8 Circulara Al motorizata, Antena 1.6 Circulara Al Fixa Lnb Twin , 2 Antene 1.2 Ofset Fe Lnb Quad , Antena 1.0 Ofset Fe Lnb Quad , Focus Sat Full HD , FreeSat TVR HD

Comment

Niciunul nu vorbeşte de prelucrarea pe care o face TV-ul sau receptorul la canalele SD....
      Comparaţia dintre receptor HD pe un TV HD şi un receptor + TV 4K este imensă, cred că nu sunt singurul care a observat asta...

Comment

Pai si rezolutia la un tv 4K e de patru ori mai mare

Comment

Apropo, din ceia ce am testat eu pana acum am ramas la OpenPLI , din mai multe puncte de vedere,urmeaza sa instalez si un hdd marimea lui depinde si de pret dar ar trebui sa fie cel putin 1T zic eu.
          S-auzim de bine!
          ,,*** Time is an illusion ! ***,,

Comment

Originally posted by Sommersby View Post
            Apropo, din ceia ce am testat eu pana acum am ramas la OpenPLI , din mai multe puncte de vedere,urmeaza sa instalez si un hdd marimea lui depinde si de pret dar ar trebui sa fie cel putin 1T zic eu.
            S-auzim de bine!
            Intrebare: de unde ai luat imagine OpenPli p/u DM900 ?
            Pe site-ul oficial nu am gasit : https://openpli.org/download/dreambox/

Comment

Imagini OpenPLi pt DM900 UHD
              http://www.pli-images.net/index.php?open=images/dm900
              Am ajuns la concluzia ca in Vest este mai curat pentru simplul motiv ca aici ploua mai des...

Comment

sau si aici :
                http://www.sat-universe.com/showthread.php?t=298455
                ,,*** Time is an illusion ! ***,,

Comment

Originally posted by yogipiti75 View Post
                  ce softCam-ri apar la Plugins p/u download ?
                  (de curiozitate)
                  p.s. imi ajunge si mie in 2-3 zile aparatul comandat de pe eBay.de

Comment

Originally posted by prodi View Post
                    ce softCam-ri apar la Plugins p/u download ?
                    (de curiozitate)
                    p.s. imi ajunge si mie in 2-3 zile aparatul comandat de pe eBay.de
                    Eu nu am incercat OpenPLi.
                    Am pus Newnigma2 si Dream Elite pe DM-ul meu.
                    Sunt mai familiarizat cu Newnigma2, deci am ramas la ea.
                    Am ajuns la concluzia ca in Vest este mai curat pentru simplul motiv ca aici ploua mai des...

Comment

Eu nu am incercat OpenPLi.
                      Am pus Newnigma2 si Dream Elite pe DM-ul meu.
                      Sunt mai familiarizat cu Newnigma2, deci am ramas la ea.
                      ok, ce SoftCam-ri propune NewNigma2 p/u instalare ?

Comment

Oscam modern 1505, peste care se poate instala ultima versiune de oscam compatibil Arm V7 (de ex. pt Vu+ Solo 4k).
                        Mai are in meniu CCcam si Scam, dar nu merg instalate.

Comment

Samaliot misto zburaet. Full europa!

Comment

@zappaf cam mistocaresti pe aici ,ce te doare omul din ce face vita mai frumoasa.
                            Mai bine abtine te e mai frumos,mai sunt ca tine pe aici sau esti clona .

Comment

a reusit cineva sa instaleze enigma2 plugin subssupport downloader , cu serverele de download ?
                              member

Comment

Oscam modern 1505, peste care se poate instala ultima versiune de oscam compatibil Arm V7 (de ex. pt Vu+ Solo 4k).
                                Mai are in meniu CCcam si Scam, dar nu merg instalate.
                                MULTUMESC userului yogipiti75 care a fost un domn !

Comment

Working...
                                X