Hello Guest, if you are reading this it means you have not registered yet or not logged in. Please take a second, login or register here, and in a few simple steps you will be able to enjoy all the many features of our fine community. Note that lewd or meaningless nicknames are prohibited (no numbers or letters at random) and please introduce yourself in the section for you to meet our community.

PCHOME.RO

Collapse

Dreambox 900 uhd 4k

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 3 (0 members and 3 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

pentru ca se vinde ca FTA si acolo nu ai nevoie de smartcard.
    Red Green: If life gives you lemons, throw 'em into a quart of vodka.

Comment

Pai celelalte modele de Dream cu 2 sloturi nu erau vandute tot ca FTA? Sau fiind FTA, ar fi trebuit sa renunte de tot la card reader, sa ramana doar cu CI slot.
      DM 920, T90 4w-42e, offset 1,5-1w/5w/4,8e, offset 1,2 HH 30w-56e

Comment

are cineva boxa ne poate spune ceva ..?
        ,,*** Time is an illusion ! ***,,

Comment

Baxele dream aveau la un moment dat licenta pentru standardul dreamcrypt/firecrypt, ceva care nu se prea foloseste, dar care presupune nevoia de smartcard.
          FTA inseamna free to air...prin urmare fara encriptie.

Comment

Originally posted by Sommersby View Post
            are cineva boxa ne poate spune ceva ..?
            am dat comanda de 2 saptamani la satmultimedia si astept , nu il au inca ...am sunat la ei si au spus ca il vor avea la sfirsitul lunii noiembrie.
            OCTAGON SF4008 4K the best receiver enigma2 , VU+ultimo 4K,Vu+solo2,Xtrend9200 , Dream500 S , Sky Star HD2 , Antena 1.8 Circulara Al motorizata, Antena 1.6 Circulara Al Fixa Lnb Twin , 2 Antene 1.2 Ofset Fe Lnb Quad , Antena 1.0 Ofset Fe Lnb Quad , Focus Sat Full HD , FreeSat TVR HD

Comment

pai ...acum suntem in decembrie ... d-aia intreb .... !
              ,,*** Time is an illusion ! ***,,

Comment

Se poate cumpara direct din Germania .

hxxp://www.ebay.com/itm/DreamBox-900-UHD-4K-E2-Linux-Dual-DVB-S2-Twin-Sat-Receiver-Schwarz-2160p-PVR-/222330825596?hash=item33c3f32b7c:g:4PEAAOSwYIxX9O-q

Comment

Vor fi disponibile incepand cu 5 decembrie.
                  DM 920, T90 4w-42e, offset 1,5-1w/5w/4,8e, offset 1,2 HH 30w-56e

Comment

Eram pregatit sa dau comanda acum o saptamana, dar a aparut o jucarie noua care vreau sa o iau si am renuntat la dm900. Despre noua jucarie vad ca nu prea zice nimeni nimic la sectiunea Vu+, dar probabil ca sunt deja doritori, jucaria e disponibila dupa 12.12.2016 aici: https://www.hm-sat-shop.de/en/hdtv-r...uhd-2160p?c=51

Comment

Am zis eu pe aici de ceva timp de Vu+ Ultimo 4k UHD si altele 4K... http://www.rdi-board.com/threads/151694-4K/page27
                      Antena Parabolica 1,8m Al cu 1 Lnb Inverto Pro Black Quad cu flansa 0,3db/Montura Polara/Actuator 18"/Pozitioner Diseqc Moteck V-BoxII/Antena Offset 1,2m AL fixa cu 1 Lnb Inverto Quad 0,2db/1xDM920UHD 4K.

Comment

Nu poluati threadul Dreambox cu klone vuplus.

Sint si altii nemultumiti de calitatea produselor vuplus. Un receptor care dupa 2.5 ani de folosinta pica...spune multe.

http://www.world-of-satellite.com/sh...rt-quality-low

Comment

Nemultumiti sunt in ambele tabere , fiindca nici DM-ul nu ''exceleaza'' in multumiti
                          Ba as putea scrie ca ar trebui sa le multumeasca ''clonarilor'' ( in general , nu numai a clonelor de DM ) pt diversitatea suportului actual
                          Altfel ramaneau tot la un suport ''exclusivist'' , e bine ca a aparut si concurenta pt DM , asa cel putin numai pot sta ''linistiti'' ca fiind singurii in domeniu

Comment

Una peste alta dreamboxul 800 functioneaza dupa 8 ani - cu 2 surse externe schimbate de la cumparare, fara blocaje sau altele pe cand vuduo dupa operatie pe cord deschis efectuata cu success si utilizare continua 2 ani acum sta pe raft si aduna praful pentru ca problema a reaparut. Si legat de suport mai bine sa nu comentez - daca nu e mura-n gura nu e suport asa-i ?
                            Pentru o diferenta de 50 euro..merita dreambox detasat.

Comment

Eu am de 6 ani VU+ şi n-am schimbat nimic, plus că am toate modelele...
                              Depinde de noroc.... sau utilizator...

Adevărul e că am pus numai BH, nimic altceva, NICIODATĂ...

Comment

Stai sa apara ''clonele'' si sa vezi cati veti da acei 50$/euro pe ''apa sambetei'' ( sau mai mult , depinde de comerciant )
                                Nu putini au fost cei ''tepuiti'' cu asa zise-le ''originale'' care la drept vorbind nici nu mai stii ce sa crezi despre - A fi sau a NU fi ''original''
                                Asta e o ''meteahna'' veche de care cei de la DM nu au reusit sa scape de ea nici pana in prezent cu tot ''razboiul clonelor'' dat pana acum ( prietenii stiu ce scriu )
                                Nu zic ca nici VU+ nu ar avea clone , insa ''clonele'' de VU+ nu prea ''au prins la public'' ca cele de DM

Comment

Working...
                                X