Hello Guest, if you are reading this it means you have not registered yet or not logged in. Please take a second, login or register here, and in a few simple steps you will be able to enjoy all the many features of our fine community. Note that lewd or meaningless nicknames are prohibited (no numbers or letters at random) and please introduce yourself in the section for you to meet our community.

PCHOME.RO

Collapse

Dreambox 900 uhd 4k

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 4 (0 members and 4 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Salut. Televizorul este Ue60h6200. Este destul de bunicel. Sistemul e cu montura h-h dar momentan folosesc pe un sg satelit pengru ca nu am avut mult timp la dispozitie sa il fixez pe pozitia in care sa gaseasca singur satelitii. Diametru antenei este mare, mult mai mare decat cei de la operatorii de cablu tv. Cu dreambox nu am avut nici o treaba sa stiu sa instalez ceva pe el, de aceea il dadusem unui coleg care se pricepe si a instalat el newnigma si cmd oscam pentru a functiona, tot el are si server de pe care vad eu programele decodate. Acuma, ca se intrerupe foarte des programele este de la mn sau de la serverul lui. Daca ma abonez la vreun operator va merge mai bine?. Programele free merg foarte bn, nu se blocheaza deloc, numai cele codate se bloceaza des cateva secunde chiar minute.

Experianta nu am sa lucrez cu el, nu ma gandeam ca e asa complicata treaba cu dmboxul.

Comment

de ce nu intrebi colegul care se pricepe....el ce parere are ?
      tepei_radu likes this.

Comment

Working...
      X