Hello Guest, if you are reading this it means you have not registered yet or not logged in. Please take a second, login or register here, and in a few simple steps you will be able to enjoy all the many features of our fine community. Note that lewd or meaningless nicknames are prohibited (no numbers or letters at random) and please introduce yourself in the section for you to meet our community.

PCHOME.RO

Collapse

Card Sky v14 NDS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

[QUOTE=robi22;1395297]
    Originally posted by bartusch View Post

salut,
    Daca nu ai F0...ai doua alternative..
    astepti
    scrii Global care a cam mers la toti..
    Eu am F0 de asta doar acivare veche este o alternativa.
    numai bine
    Salut, si eu am F0 si am toate EMM-urile salvate, am vreo sansa cu alea?
    Care e ideea defapt?

Comment

cu F0, personal nu am reusit nici o carte sa o luminez. Dar cica la unii ar fii functionat.
      citeste
      ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Comment

Eu am reusit cu ECM whiteliste si 9D

Comment

poti elimina complet ecmwhitelist si ECM Headerwhitelist si atunci daca nu merge ..... decurgi la variante posibile.
          ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Comment

@zaiclopz

Salut,

Cauti toate activarile vechi pana in august 2015.(ma refer la cele nefolosite.

@
            emule-ro

Doar cei care au avut si inante de schimbare au pus 9D si a merge.

@
            bartusch

Deci sa inteleg ca tu nu ai avut F0 si nu a mers?
            Sau cu Emm-uri vechiß
            Ai pus la EMM cache 0,0,0,0 cand ai scris?

Eu incercat un restart de card..nu am reusit. primesc un CI+ gratis dar ei stiu ca ale mele carti nu merg.
            Cand vine CI+ sun din nou poate dau un restart la carduri si le scriu in Oscam dupa.
            O sa scriu aici.

E o lista cu <EMM> ian-aug 2015 in Deb.
            O descarcati si cu EMeditor cautati dupa seria cardului EMM-urile voastra.
            Numai bine!

Comment

Salut,
              Dupa o discutie de 44 min am reusit sa ii fac sa imi trimita ,,reset card(EMM 33)" ..am primit 3 Emm-uri 33..am scris 2.
              Dupa care am scris A0 si merge..dar nu A0 care il trimit ei..ci ala vechi.
              Am 02 la Payload..valabila pana pe 02.08 si vedem dupa.
              F0 nu mai am.
              dar m-a frecat la recivere..am citit tot..CA nr..S*y serie nr..
              Acum astept CI si fac la fel.
              Numai bine

Comment

La care A0 vechi te referi Cat de vechi?

Comment

Originally posted by Danny7 View Post
                  La care A0 vechi te referi Cat de vechi?
                  A0 XXXX 34 la sfarsit.

Comment

Aha, globalul care se pimeste si acum... Nu e vechi. Alles klar.
                    Numai bine

Comment

Originally posted by robi22 View Post
                      Salut,
                      Dupa o discutie de 44 min am reusit sa ii fac sa imi trimita ,,reset card(EMM 33)" ..am primit 3 Emm-uri 33..am scris 2.
                      Dupa care am scris A0 si merge..dar nu A0 care il trimit ei..ci ala vechi.
                      Am 02 la Payload..valabila pana pe 02.08 si vedem dupa.
                      F0 nu mai am.
                      dar m-a frecat la recivere..am citit tot..CA nr..S*y serie nr..
                      Acum astept CI si fac la fel.
                      Numai bine

Cum ai facut de ai primit 33? poate poti sa-mi scrii pe PN

ms

Comment

Originally posted by Danny7 View Post
                        Aha, globalul care se pimeste si acum... Nu e vechi. Alles klar.
                        Numai bine
                        exact....nu ce til vor trimie iei dupa telefonat. Cel putin asa am inteles din cele scrise de robi

Comment

Salut..
                          Am dat eroare 326(asta pt reciver)..cand ma punea sa bag cardul invers..304 este eroarea...
                          Dupa care m-au frecat cu >CA serie si S*y serie-..sunt pe spatele reciverului.
                          Sfatul meu...sa folositi reciverul conectat la antena si curen ca intreaba versiunea de soft..(009 este acum) si tot felul de prostii din meniu..
                          am facut..am tot spus ca nu merge si ala s-a lasat pagubas..(cardul a fost tot timpul in Oscam pe S*y krimi)
                          a..si asta..tot timpul daca va intreba reciveul este pe canalul 100 S*y Sport News HD.
                          cand am terminat de vb avea 3 EMM (33) si A0 scurt..
                          am scris primul 33..a disparut FO
                          Am scris A0XXXcu 34 la urma s-a facut lumina(fara sport si bundesliga)..Fara F0
                          Am scris 33(nr 2) si merge tot..
                          payload 00...02 dar fara F0
                          daca vreti incercati.
                          Numai bine!

Comment

ai prins pe cineva cu multa rabdare, citesc des, ca la unii le spune ca le trimite carti noi

Comment

Originally posted by emule-ro View Post
                              ai prins pe cineva cu multa rabdare, citesc des, ca la unii le spune ca le trimite carti noi
                              Nu e chiar asa...
                              multi suna..fara sa aiba date concrete..CA nr--serie reciver..soft etc..
                              asa am facut eu marti..si mi-au trimis cablu de alimentare nou la un reciver..si CI+ (pt 2te karte)
                              Am sunat...si daca ai rabdare..si le spui tot ce ei vor sa auda...e ok!
                              Numai bine!

Comment

Hinweis: 26 oder 326: Fehlende Zuordnung Ihrer Smartcard
                                Am Ci+, rec. original la-m trimis inapoi. Ce sa le spun? Cardul nu deschide nimic?
                                Ultima oara cand am sunat la ei a fost cand am pus ci+ in functiune. Nu m-a intrebat nimc, doar trebuia imperechiat cu ci+ care era in dm...Am fost conectat cu o doamna care mi-a zis ca a dat drumul la toate 3 tipuri de Freischaltung...
                                Am sa procedez la fel si acuma.

Comment

Working...
                                X