Hello Guest, if you are reading this it means you have not registered yet or not logged in. Please take a second, login or register here, and in a few simple steps you will be able to enjoy all the many features of our fine community. Note that lewd or meaningless nicknames are prohibited (no numbers or letters at random) and please introduce yourself in the section for you to meet our community.

PCHOME.RO

Collapse

TivuSat & Cccam...hmmm

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

TivuSat & Cccam...hmmm

Hi,
    Am o carte de TivuSat și mi se tot blochează, mai exact este out of web după o anumită perioada (cāteva ore) cu mai toate vers de Cccam de la 2.2.1, 2.3.0
    Din păcate cu 2.1.3 sau 2.14 nu o citește dar nu mi se mai blochează cccam-ul.
    Mai are cineva asemena prob? Poate are vre-un script care să o facă să fie stabilă și citibilă pe vre-un cccam. Menționez că am pus TivuSat și pe alte box-uri cu Enigma 2 și la fel se comportă. Am imagine newnigma pe DM 800.
    Thanks!
    DVB-S:
    Offset Emme Esse (Alu.) 1.25
    Offset Emme Esse (Alu.) 1.15
    Prime focus (Alu) 1.50m, 1.90m
    Offset 1.50m Fe, Triax TDS 1.10m, Visiosat BIG-BISAT, TechniSat SATMAN 85cm, Gibertini OP100L, etc
    Offset 35.cm (Camping), Triax BSKYB (72x58 cm), etc
    DM 800 HD V2, DM 500 V2, DM 800 HD, Amiko X-Finder, GigaBlue 800 HD, Sab Sky 4800 Mini Hd,
    Abo: Focussat, Dolce, HD+, TivuSat, Freesat, etc.
    DVB-T:
    TechniSat MultyMedia TS 1, Televes DAT HD, DIGIALITY OUTDOOR ANTENNA, etc

Cel mai stabil reader pentru 183d este Sbox , chiar si variantele mai vechi ( 0.0.4.7 ) si in plus face si update corect la card . Cu CCcam vei avea mereu probleme.
    Succes !

Comment

merge si pe Oscam, cauta setare testa, pe net,...ai sa gasesti.
      atentie la Tiger number

Comment

Salut

Eu folosesc cardul de tivusat in combinatia Cccam 2.0.11 +oscam 1.20 svn r8531 cred ca de mai bine de jumatate de an si isi face update fara probleme.
        Cardul este citit de un smargo legat la un Solo2 prin linie N. Singura problema apare cam la 4 - 5 zile cere un restart la oscam ( dupa ce primeste EMM-uri de update nu functioneaza corect cardul daca nu este restartat oscam ) Dar asta se poate rezolva cu un restart odata pe zi al camurilor, lucru pe care eu inca nu l-am setat, am doar restart al camurilor in caz de crush.

Comment

Merge perfect pe oscam cu dvb api de mai bine de 2 ani pe dm500s ,acum e pe un amiko alien 2 cu hdmu e2 si merge bine

Comment

Working...
          X