Hello Guest, if you are reading this it means you have not registered yet or not logged in. Please take a second, login or register here, and in a few simple steps you will be able to enjoy all the many features of our fine community. Note that lewd or meaningless nicknames are prohibited (no numbers or letters at random) and please introduce yourself in the section for you to meet our community.

PCHOME.RO

Collapse

DDamir Subtitle Player

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Confirm cele spuse de bobita2 . Am incercat in toate felurile... singura versiune pe care o pot instala este 3.09 insa nu e activ butonul de download subtitrare si nici de update.. dm800 gemini

Comment

Am reusit sa instalez DD-subt.3.21 ,dar cum pot sa-i fac update la 3.29 ptr. E2(pyton 2.6).SSCSSC am avut cu ceva timp in urma o colaborare pe care am pierdut-o atunci cand am avut probleme cu DM8000hd(sursa arsa de Enel in urma unei putenice furtuni si reparat tocmai in Germania ce adurat ceva vreme si astfel am pirdut aproape toate legaurile).Nu am inca posibilitatea de a scrie in PM,poate o poti face.

Comment

@bobita2 ai detaliat aici,ce trebuie sa faci http://www.rdi-board.com/threads/141...e-Player/page7

Comment

Am reusit sa fac update de la v.3.09 la v.3.29 in felul urmator pe newnigma2 v.3.3.2 (oe1.6 py2.6):
          1. Copiat prin ftp in /tmp urmatoarele fisiere: enigma2-plugin-extensions-subtitleplayer_3.09_mipsel.ipk , 3.29_26.tar.gz .
          2. Telnet -> cd /tmp -> opkg install enigma2-plugin-extensions-subtitleplayer_3.09_mipsel.ipk , tar xzvf 3.29_26.tar.gz -C / .
          3. Copiat prin ftp in /usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/DD_Subt/country fisierul gol.en .
          4. chmod 644 /usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/DD_Subt/country/gol.en
          5. Reboot.
          1 x DM800SE + 1 x Offset 0,9 m + 1 x LNB Inverto Black Ultra 0,3dB + 1 x H-H mount DM 2400
          UPC Ro (FocusSat) Full & FreeSat Ro

Comment

eddyg poti sa fi mai explicit cu privire la puntul 3 si 4(cum descarci fisierul gol.en ) si sa-l copii cu ftp-ul in box.

Comment

Originally posted by bobita2 View Post
              eddyg poti sa fi mai explicit cu privire la puntul 3 si 4(cum descarci fisierul gol.en ) si sa-l copii cu ftp-ul in box.

Copiere pe calculator:

Copiere prin FTP:

Chmod 644:

1 x DM800SE + 1 x Offset 0,9 m + 1 x LNB Inverto Black Ultra 0,3dB + 1 x H-H mount DM 2400
              UPC Ro (FocusSat) Full & FreeSat Ro

Comment

Ce se mai aude cu DD-subtitle player,eu tot nu am reusit sa instalez versiune 3.29 si sa am butonul download functional?cine ma poate ajuta.

Comment

Originally posted by bobita2 View Post
                  Ce se mai aude cu DD-subtitle player,eu tot nu am reusit sa instalez versiune 3.29 si sa am butonul download functional?cine ma poate ajuta.
                  Pot sa-ti sugerez solutia data de @Didi, functionala pt. datele din semnatura mea, cu mentiunea:
                  -cu DCCE2 v1.50 intra in \usr\lib\enigma2\python\Plugins\Extensions si sterge folderul DD_Subt;
                  -cu DCCE2 v1.50, Tools==> Packages==> Upload Package
                  instaleaza enigma2-plugin-extensions-subtitleplayer_3.20_mips32el.ipk
                  -dupa finalizare instalare NU FA REBOOT sau restart GUI ...
                  -pina ce nu transferi/ suprascrii manual, in \usr\lib\enigma2\python\Plugins\Extensions\DD_Subt fisierele date de @Didi, dupa care faci REBOOT

Bafta

P.S. La instalerea unei imagini noi va recomand istalarea tuturor plugins pe care le folositi uzual, iar ultimul plugin pe care il instalati sa fie enigma2-plugin-extensions-subtitleplayer_3.20_mips32el.ipk

Comment

Cu toate indicatiile oferite de forumisti tot nu reusesc sa instalez plugin DD-subtitle (am DM8000hd cu o imagine gemeni E2 5.1),cine doreste sa ma indrume pas cu pas o poate face in Pm(eu nu pot sa va contactez in Pm,nu am suficiete postari).Multumesc ptr.intelegere .

Comment

Nici la mine. Am incercat cum a spus first_zipper dar dupa ce instalez manual din tmp 3.20-ul, nu imi apare folderul DD_Subt in locul unde ar trebui sa fie. Am Dreambox 800HD SE, cu Nemesis.
                      SHALOM

Comment

Numai Didi ne poate descurca(ajuta) in aceasta problema,asteptam un semn.

Comment

Originally posted by isr2002 View Post
                          Nici la mine. Am incercat cum a spus first_zipper dar dupa ce instalez manual din tmp 3.20-ul, nu imi apare folderul DD_Subt in locul unde ar trebui sa fie. Am Dreambox 800HD SE, cu Nemesis.
                          Pentru OE 1.6 (Nemesis) urmeaza sfaturile lui eddyg, functioneaza. Ce a zis first_zipper e pt OE 2.0, daca bine am inteles eu. Daca verificai in telnet, probabil gaseai erori de incompatibilitate la instalare.

Comment

Cautati fisierul asta pe forumuri enigma2-plugin-extensions-subtitleplayer_3.29_RAED_all.ipk .. nici nu mai stiu exact de pe unde l-am descarcat ptr ca am incercat si eu de am umplut desktopul. Cu asta am reusit simplu.. sters versiunea veche pus pe stick noul fisier... install si reboot dream si e ok.
                            Am clona DM800 gemini

Comment

pentru ce python este fisierul, mie imi trebuie ptr. 2.6

Comment

Multumesc @rpintea si @eddyg. A mers.
                                SHALOM

Comment

Working...
                                X