Hello Guest, if you are reading this it means you have not registered yet or not logged in. Please take a second, login or register here, and in a few simple steps you will be able to enjoy all the many features of our fine community. Note that lewd or meaningless nicknames are prohibited (no numbers or letters at random) and please introduce yourself in the section for you to meet our community.

PCHOME.RO

Collapse

DDamir Subtitle Player

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 2 (0 members and 2 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

urmand pasii descrisi de eddyg am reusit sa instalez DD-subtile 3.09 prin telnet ,am copiat gol.en,dat atribut 644,a aparut la plugin, dar cum pot sa-l actualizez la versiunea 3.29 ca sa am functional butonul de download ?

Comment

bobita2, fii atent la ce a spus eddyg. Sigur ai uitat sa copiezi si 3.29_26.tar.gz si apoi telnet: tar xzvf 3.29_26.tar.gz -C /
      SHALOM

Comment

Azi am avut ocazia sa ma joc putin cu un DM 800 HD, asa ca acuma sunt in masura sa va prezint cea mai simpla solutie de instalare a pluginului Subtitle player by DD ver_3.29 functional pe img. E2 cu OE 1.6 :

- Dezarhivati ATASAMENTUL si copiati directorul DD_subt in /usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions, dati atr. 755 la directoare si 644 la restul fisierelor, restart E2, lansati pluginul, il configurati si este gata.....

Comment

Dupa cu am scris mai sus DL.DIDI a fost la inaltime MERGE PERFECT,multumesc DIDI, o zi buna.

Comment

Pentru img. E2 OE 2.0

Subtitle player by DD ver_3.29 se poate instala cu aceeasi procedura si pe img. E2 cu OE 2.0
            # La setarea pluginului configurati si Subtitle folder, recomand sa creati un folder ddsubt pe usb, apoi configurati /media/usb/ddsubt...configurarea incorecta a pluginului poate duce la crash...

Comment

Originally posted by isr2002 View Post
              Nici la mine. Am incercat cum a spus first_zipper dar dupa ce instalez manual din tmp 3.20-ul, nu imi apare folderul DD_Subt in locul unde ar trebui sa fie. Am Dreambox 800HD SE, cu Nemesis.
              Originally posted by bobita2 View Post
              Cu toate indicatiile oferite de forumisti tot nu reusesc sa instalez plugin DD-subtitle (am DM8000hd cu o imagine gemeni E2 5.1),cine doreste sa ma indrume pas cu pas o poate face in Pm(eu nu pot sa va contactez in Pm,nu am suficiete postari).Multumesc ptr.intelegere .
              Sunt profund scarbit de ceea ce ati inteles
              Am sa iau o mica lunga pauza.

Comment

Daca am suparat pe cineva de pe forum imi cer scuze.

Comment

Parca era Sticky sau nu...daca cineva se supara, gata jocu.....
                  Revenind on topic,imi arata tot mai des ecran verde sau zice ca server down...
                  dm500s Vu+Zero 4K...ş maxim şasă cai frumoşi

Comment

Daca ai urmat pasii expusi de DIDI in postul sau din 24aprilie merge pe E2 .

Comment

Originally posted by first_zipper View Post
                      Sunt profund scarbit de ceea ce ati inteles
                      Am sa iau o mica lunga pauza.
                      Ia niste lamie sa-ti treaca!

Krokea, de ce mi-ai sters postul trecut? P-asta cu scarba lui zipper de ce n-ai sters-o? Ti s-a parut a fi ontopic? Ai folosit settingurile lui si acu' ti-e rusine?
                      Last edited by isr2002; 1 May 2014, 20:38.
                      SHALOM

Comment

Originally posted by first_zipper View Post
                        .......
                        -cu DCCE2 v1.50 intra in \usr\lib\enigma2\python\Plugins\Extensions si sterge folderul DD_Subt; = FACUT
                        -cu DCCE2 v1.50, Tools==> Packages==> Upload Package = FACUT
                        instaleaza enigma2-plugin-extensions-subtitleplayer_3.20_mips32el.ipk = FACUT
                        -dupa finalizare instalare NU FA REBOOT sau restart GUI ... = NU AM DAT REBOOT
                        -pina ce nu transferi/ suprascrii manual, in \usr\lib\enigma2\python\Plugins\Extensions\DD_Subt fisierele date de @Didi, dupa care faci REBOOT AICI ZICEAM CA NU A MERS, PENTRU CA NU EXISTA DOSARUL DD_SUBT IN \usr\lib\enigma2\python\Plugins\Extensions
                        Dupa toate alea unde scrie FACUT, imi dadea OK.
                        Inteles? Ca daca nu pricepi, ma declar si eu scarbit.
                        SHALOM

Comment

Iar nu merge scirba de buton download,sau e doar la mine?

Comment

Funcționează perfect....la tine-i problema.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Comment

nu sunt probleme merge f.bine si la mine

Comment

S-a rezolvat!Am rescris plugin.pyc si plugin.pyo ca atunci cind aparuse eroarea la toti.Merci de confirmare,totusi!

Comment

Working...
                                X