Hello Guest, if you are reading this it means you have not registered yet or not logged in. Please take a second, login or register here, and in a few simple steps you will be able to enjoy all the many features of our fine community. Note that lewd or meaningless nicknames are prohibited (no numbers or letters at random) and please introduce yourself in the section for you to meet our community.

PCHOME.RO

Collapse

Dreambox 7020 HD

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• snow
    started a topic Dreambox 7020 HD

Dreambox 7020 HD

Mi-a ajuns azi de la Satmultimedia. Primele poze:

Uploaded with ImageShack.us

Voi reveni! Daca aveti intrebari va rog sa postati.

Code:
    ...scuze ca editez(@first_zipper) postul dar "Spuma merita sa stea sus"

• Max_Max
    replied
    Sanatate tuturor ce spui de dm 7020 hd sa il mai folosesc nu stiu ce img sa pun noua 2020 cea ce nu cred ca mai exista sau o recomandare/ thank you si Doamne ajuta ROMANIA

Leave a comment:

• hoffen
    replied
    newnigma
    actualizari saptamanale,optiune de restart oscam/cccam o data pe zi/saptamana.....
    suport bun
    ....

Leave a comment:

• Max_Max
    replied
    O imagine buna recomanda cineva si pentru dreambox 7020 HD Multumesc Hristos a inviat!

Leave a comment:

• myky
    replied
    Sal
    Ce emu imi recomandati..pt 7020HD..v1...in afar de cam?...

Multumesc

Leave a comment:

• viasat
    replied
    Poti sa stai linistit,pe toate sim-urile originale scrie a8p.Nu exista clona de dm7020hd,au mutat productia in Taiwan,si intre timp au intrat in "vizorul" lor cei de la Marusys cu gama VU.
    La DM7020hd am incercat inclusiv sa schimb intre ele doua sim-uri,si nici o sansa,nu merge ca si la dm800se.
    Sa il folosesti sanatos!
    Cheers

Leave a comment:

• hoffen
    replied
    poate careva sa imi zica ce scrie pe simul de pe 7020 hd v1?
    mi-am tras unu folosit de pe ebay si am niste "sughituri" , pe simul meu scrie ...a8p
    in rest,din pozele de pe goagal si din videoclipurile de pe youtube totul e oki
    mersi

Leave a comment:

• mateibasarab
    replied
    Din poza care ai pus-o nu se poate vedea problema de ce se blocheaza.

Intra prin telnet pe rec si baga:

1. init 4
    2. enigma2

Daca se blocheazal apare un log in telnet,si pune logul aici sa vedem unde este hiba...

Leave a comment:

• myky
    replied
    Da..si am avut aceeasi eroare de mai sus..inainte sa pun imaginea veche care o am acum pe box,am incercat sa pun newenigma2 4.0.11....nu merge...

Myky

Leave a comment:

• mateibasarab
    replied
    Dar ai pus imaginea Newnigma 4.0.11

Leave a comment:

• myky
    replied
    Salut
    Am inteles ce zici,numai ca am pus o poza la eroarea care imi apare mereu...aceeasi problema pt mai toate imaginile...nu numai la newenigma2...pina acum cred ca am gasit numai 2-3 imagini care sau instalat..

Cu stima
    Myky

Leave a comment:

• mateibasarab
    replied
    Imaginea asta care o folosesti tu este foarte veche.

Pune te rog Newnigma 4.0.11 cum am mentionat mai sus.Asta este imaginea cea mai noua.

Nu trebuie pus bootloader manual.Ti-l pune automat cand pui imaginea.

Dar trebuie pusa imaginea....

Si eu zic ca nu o sa mai ai probleme....

Leave a comment:

• myky
    replied
    mai toate imag imi dau eroare....am un 7020 hd....NU 7020hdv2....momentan am newenigma2 3.3.2...28 03 2012 .....mai pe toate forum..toti zic ca atunci cind pui o imag oe2.0...ar trebuii sa si schimbe bootloaderul...dar la mine nu merge....o trebuii pus cu usb...incerc sa pun o poza cu eroarea care imi apare mai mereu....cred totusi ca ar trebuii sa schimb emu...nu mai stiu...,cum am zis mai sus se blocheaza emu si nu mai desface,trebuie sa restart la box.....

Leave a comment:

• mateibasarab
    replied
    Originally posted by mateibasarab View Post
    Poti lua imaginea cea mai noua de aici:

http://board.newnigma2.to/wbb3/index...w&categoryID=2

Camurile le poti downloada direct de la ei de pe server.

bafta.

Ai incercat sa pui ultima imagine Newnigma 4.0.11

Si poate mai ne dai o informatie,daca este 7020HD original cum spun astia de la satmultimedia,este V1 s-au V2,
    pentru ca la V1 trebuie pus alta imagine ca la V2.

Leave a comment:

• myky
    replied
    e cumparat de la satmultimedia...ei zic ca e original...orice imagine ii pun ...dupa ce schimb canalele codate de 5-6 ori ,se blocheaza emu....(folosesc cccamd......oare sa fie asta problema?)
    myky

Leave a comment:

Working...
X