Hello Guest, if you are reading this it means you have not registered yet or not logged in. Please take a second, login or register here, and in a few simple steps you will be able to enjoy all the many features of our fine community. Note that lewd or meaningless nicknames are prohibited (no numbers or letters at random) and please introduce yourself in the section for you to meet our community.

PCHOME.RO

Collapse

Dreambox 7020 HD

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

telenovela please

asteptam, cu interes, postarile tale, sa aflam parerea ta comparativa legata de 7020 HD si Vu duo

numai bine

Originally posted by liviusco View Post
    am dat comanda la un dm7020hd luni o sa soseasca si apoi va spun care este mai bun , mai am si un vu+ duo de 2 luni si o sa le testez pe amindoua in paralel pe doua servare diferite mai vorbim salut

Comment

cine imi da un newcsxml pentru dreambox7020hd ?

Comment

cine imi da un newcsxml pentru dreambox7020hd ?
        Ai fost cuminte? E promotie la Carefour, 2 la pret de unul... Dar azi e ziua ta norocoasa. E Mos Niculae. E suficent sa iesi afara, sa te uiti in sus, sa deschiz larg gura si sa astepti sa pice... RTFM! In traducere libera, citeste helpul!

Comment

Salutare,

mi-am comandat un Dream 7020 Hd si cred cä ajunge astäzi.Nu prea am mare experientä in Dreambox decit cu 7000.

Intrebare Cum instalez imaginea mai usor si care este cea mai stabilä la ora actualä?

Merci Prudi

Comment

Originally posted by prudi View Post
            Salutare,

mi-am comandat un Dream 7020 Hd si cred cä ajunge astäzi.Nu prea am mare experientä in Dreambox decit cu 7000.

Intrebare Cum instalez imaginea mai usor si care este cea mai stabilä la ora actualä?

Merci Prudi
            imaginea o instalez direc cu mozila din pc , si imagine cea mai stabila newenigma ultima versiune

Comment

Asteptam

salut,

cand estimezi, caci poti sa ne postezi , primele impresii , comparative intre 7020 si Vu+Duo ?

multumesc

imaginea o instalez direc cu mozila din pc , si imagine cea mai stabila newenigma ultima versiune

Comment

Interesant

este liniste totala, la acest subiect .

foarte interesant. nimeni nu-si mai da cu parerea pe baza subiectului?

Comment

la cat costa crezi ca se inghesuie prea multi sa-l ia ?

Comment

cred ca le pare rau ca nu au luat Vu Duo
                    OCTAGON SF4008 4K the best receiver enigma2 , VU+ultimo 4K,Vu+solo2,Xtrend9200 , Dream500 S , Sky Star HD2 , Antena 1.8 Circulara Al motorizata, Antena 1.6 Circulara Al Fixa Lnb Twin , 2 Antene 1.2 Ofset Fe Lnb Quad , Antena 1.0 Ofset Fe Lnb Quad , Focus Sat Full HD , FreeSat TVR HD

Comment

)))))))))))))

da poate sa fie si asta un punct de vedere foarte pertinent. cat costa si ce poate face. DA.

daca aparea mai repede Vu+ Ultimo, nu cumparam, in August DM 8000.

am inteles, caci Flash si RAM in plus, este hotarator, in rapiditatea de operare, a sculei.

este iar foarte posibil ca 7020 HD sa fie o platforma ca 7025 , cand au trecut de la E1 la E2, si l-au testat pe cumparatori.

numai bine, la toti.

Originally posted by marcmsi View Post
                      la cat costa crezi ca se inghesuie prea multi sa-l ia ?

Comment

Sincer,e preferabil nici sa nu se scrie nimic,daca seamana cu posturile de mai sus,care nu aduc nimic constructiv,eventual incita discutii inutile.Nu se scrie nimic,pentru ca nu e nimic de scris cand totul merge asa cum isi doresc proprietarii,iar cine doreste neaparat sa se informeze are la dispozitie diverse forumuri straine cu poze la sange,detalii etc,inclusiv un blog cu noutati http://www.dreambox-blog.com/ .Comparatia cu dm7025 e ca nuca in perete,si spune multe despre cultura ''satelitara'' a celui ce o scrie,adica sa compari un experiment ca 7025,iesit la vremea cand apareau primele canale hd,care folosea un procesor Ati Xileon,nemaifolosit de nimeni intr-un receptor satelit,si care la vremea respectiva putea scala emisia HD in SD,neavand hdmi,cu o platforma matura ca cea bazata pe procesoarele Broadcom,la 4 ani aproape de la lansarea lui dm800s,este o afirmatie facuta doar de dragul de a scrie ceva pe acest topic.
                        Revenind ontopic,intr-adevar cei 512 ram se simt,activarea Pip-ului se face instant,plus ca repozitionarea ferestrei secundare la PIP,si modificarea marimii ei merge instant,fara nici o ezitare.Un lucru negativ,si care e corect sa fie mentionat,partea de receptie IR e praf,daca nu esti perpendicular pe el,adio telecomanda,lucru semnalat de multa lume,care au trimis box-ul inapoi si le-a fost schimbat led-ul IR,si merg beton dupa aia.E o greseala copilareasca la un aparat de 600eu,dar asta e adevarul si trebuie digerat.Chiar daca nu are ventilator,cutia e uriasa ,plina de fante de aerisire in capac,asa ca e rece ca gheata,chiar si cu hdd montat.Afisajul de vreo 7 cm e atat de vizibil,ca se vede ora in standby si de la 4 m,chiar si daca ai dioptrii.Unele imagini,ca de ex newnigma,mi se par un pic cam lente,de multe ori al comutarea intre canale,apareau celebrele ''rotite'' din meniu,dar e problema software,pentru ca odata cu trecerea la ruDream,aparatul ''zboara''.
                        Intre 7020hd si 8000 e o alegere dificila,conteaza nu pretul,ce facilitatile care le doresti.O comparatie gasiti aici,foarte bine detailata http://www.dreambox-blog.com/index.p...-hd-und-dm8000 .
                        Fiecare alege ce vrea,nu mai vreau sa ma repet,dar macar sa aduca argumente concrete,ce anume l-a motivat sa cumpere aparatul x sau y,nu argumente jenante de genul ,''imi cumparam 2 VU+ Duo ,de un dm8000'' ,pentru ca daca de exemplu piticul meu era sa am PiP cu 2 canale HD,nici 10 VU+ Duo nu imi puteau oferi aceasta facilitate.
                        Cheers

Comment

deci ce sa intelegem

ti-ai cumparat 7020 HD, sau numai ai testat unul.
                          eu sunt curios de comentariile expertilor de hard si soft , pe aceasta tema.
                          linkurile de mai sus nu ma prea ajuta, sunt forumuri germane .
                          Last edited by strike_gabriel; 12 December 2011, 23:34.

Comment

Sal @alessandros

Versiunea ruDream este contra cost sau ai gasit o versiune libera pentru 7020HD ?

mersi

Comment

@strike_gabriel
                              Este aparatul meu personal,nu am avut nevoie de teste sa il cumpar,stiam exact ce caut si ce vreau de la el.Daca nu intelegi germana(ca si mine de altfel) te ajuta google translate,cat sa iti faci o idee.Niciodata nu m-am bazat,pentru cumpararea unui obiect,,doar in opiniile unui singur forum,fie el si romanesc.Daca te intereseaza cu adevarat, ''sapi'' la greu si afli ce te intereseaza.Daca nu,mergi la risc si asta e.
                              @emil1
                              RuDream e in continuare cu plata.Nu ma ocup cu asa ceva,daca te intereseaza mai multe,baga in google ''orbitasat'' ,fara ghilimele.
                              Cheers

Comment

@alessandros

Mä gändeam si eu
                                Mersi

Comment

Working...
                                X