PCHOME.RO

Collapse

Amplificator antena Sowar ?

Collapse
Your contribution will be used to pay for our hosting service.
Thank you for your considering contributing!
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Amplificator antena Sowar ?

Am instalat unei rude in IASI o panarama de antena ...daca poate fi numita antena la 50 ron )
    Antena e asta din link

Bun totul bine si frumos receptioneaza pachetul TVR si Moldovenii din Ungheni ...dar numa cu panarama aia de alimentator "SOWAR" ...am incercat sa las antena pe direct fara acel amplificator conectat insa deja receptia scade la 40% la TVR de moldoveni nu mai poate fi vb...

Care e problema ? asa functioneaza antenele pt receptia digitala ? alea vechi Yagi nu aveau amplificator si receptionau analogic OK de la distante mai mari
    La cat de chinezarie e alimentatorul ala imi e sa nu se aprinda in priza ) exista ceva riscuri in sensul asta
    EVO Slim OpenATV 6.0
    1.8m Prime focus
    LNC Inverto Ultra Black

Originally posted by Phenom View Post
    Am instalat unei rude in IASI o panarama de antena ..

La cat de chinezarie e alimentatorul ala imi e sa nu se aprinda in priza ) exista ceva riscuri in sensul asta
    Cam toate alimentatoarele se fabrica acum in China ...sant experti in asa ceva ...daca nu se incalzeste e O.K.
    Chiar e bun amplificatorul daca prinde si Ungheni ...
    La ce inaltime ai amplasat antena ?

Comment

la etajul 3 pe teava antenei satelit )
      Ungheniul e la 70km maxim distanta iar din footprintul de acoperire pare sa acopere bine Iasi-ul
      faza care nu o inteleg de ce antena nu receptioneaza fara acelamplificator pana la urma sistemul activ is tot lementii aia
      EVO Slim OpenATV 6.0
      1.8m Prime focus
      LNC Inverto Ultra Black

Comment

Emitatorul din Ungheni il ai la 23 km departare ...
        Antena receptioneaza si fara amplificator dar nu are semnal suficient ...eventual o urci pe bloc .Ce potzi sa-i ceri la o antena cu trei elementi de UIF si unul de FIF .

Comment

Your contribution will be used to pay for our hosting service.
        Thank you for your considering contributing!

Working...
        X