Your contribution will be used to pay for our hosting service.
THANK YOU FOR YOUR CONSIDERING CONTRIBUTING!

PCHOME.RO

Collapse

DX Caffè

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Doctore ,esti multumit de receptiile oferite ?
    Vad ca pisicuta-asistenta e multumita ...

MIAU-miau ...miau-miau (hohote de ras )

Last edited by Costel DVB-T; 18 June 2019, 11:15.

Comment

Poze cu programe fara date de identificare pot fi luate si din satelit.
      Apoi, unde sunt capturile video ?

Iti rreamintesc a n-a oara ca analog din Crimea si nu numai s-a receptionat si in Bucuresti de multe ori desi conditiile de receptie sunt total diferite, fiind vorba de 130 Km intre Ramnic si Bucuresti
      Ca sa nu mai vorbim ca ai 300 Km fata de Craiova.
      Tu chiar nu pricepi tembelismul comparatiilor tale ?
      Daca nu, e grav ...
      O sa ne rugam pt. sanatatea ta mintala.

Ceea ce insa este foarte clar, indubitabil, este faptul ca tu nu poti face receptii terestre exclusiv peste uscat, in regim permanent nici macar de la Cahul.
      Este evident ca nu poti sa prinzi DVB-T(2) din Cozia de la doar 200 Km si nici macar pe cel din Harghita care este si mai aproape.

Ne-am lamurit pe deplin ce fel de receptii faci in Ramnic. nimic iesit din comun pt. oricine are o antena degajata in zona.
      Adica doar cele de tip TROPO, ocazionale, la care al un procent foarte mare de propagare peste mediul marin sarat, recte Marea Neagra, fara obstacole, care dubleaza practic distantele de propgare de tip TROPO,
      La fel cum sunt receptiile lui Popov din Varna sau cele semnalate da alti pasionati de pe Litoral.
      In dementa ta cronica compari receptiile din locatii aflate la sute de kilometri distanta,
      Nu poti sa faci comparatie si sa te raportezi decat cu receptiile altcuiva care are conditii similare si este in aceeasi proximitate.
      Si nici atunci. Te poti misca cu antena doar cativa metri si conditiile sa fie altele.

Treaba cu recordurile din mintea ta si a celor atinsi la masarda ca tine, pe ceva atat de aleator si cu atat de multe variabile e doar o chestiune patologica !
      Fugi la medic degraba !

Last edited by 007/Ro; 18 June 2019, 13:46.
      iosi likes this.
      RDI-Boards XtraFM !

R
      TVDXRO
      DXinfo Feeds Keys
      RDI

Comment

Carcotasi incornorati ...

Comment

Originally posted by marsel90 View Post
          , receptie interzisa ageamiilor care se cred dehicseri...materialul face diferenta !
          Ori ai trecut de 400 km pe tv cu noul material romanesc importat din Italia ,pisicuto ?!

Comment

TV DX Россия-24 C-33 Elista in Bucuresti 1431 Km

Spre disperearea ageamiilor ...

Last edited by 007/Ro; 18 June 2019, 23:59.
            RDI-Boards XtraFM !

R
            TVDXRO
            DXinfo Feeds Keys
            RDI

Comment

LA MULTI ANI MAESTRE !
              Multa sanatate ,fericire ,sa prinzi toate posturile radio din lume iar pe tv terestru doar pina in 550 km !

Last edited by Costel DVB-T; 19 June 2019, 08:10.

Comment

Programele TV sunt pe satelitii geostationari la 35786 Km .. nu la 550 Km.
                Iar terestre am gresit si am receptionat deja in Bucuresti un pic peste 550 Km ..

Sau poate Volgodonsk e mai aproape ..

Iar ziua mea este abia dupa ora 18 ...

Last edited by 007/Ro; 19 June 2019, 09:28.
                RDI-Boards XtraFM !

R
                TVDXRO
                DXinfo Feeds Keys
                RDI

Comment

Originally posted by 007/Ro View Post
                  Programele TV sunt pe satelitii geostationari la 35786 Km .. nu la 550 Km.
                  Iar terestre am gresit si am receptionat deja in Bucuresti un pic peste 550 Km ..

Sau poate Volgograd e mai aproape ..

Iar ziua mea este abia dupa ora 18 ...
                  Am modificat partea cu tv...
                  Daca zici ca incepe dupa ora 18,00 atunci am timp sa verific ,,grozavia ''cu Elista sau Volgograd ...am vrut sa tac din gura chiar de ziua ta dar mai provocat -nu mai comentez dupa ora 18,00

Comment

Sevastopol chiar e mult mai aproape si decat Kiev.

A fost chiar cand s-a lansat programul.

Dupa asta poti sa treci din nou pe C-33 la
                    Probabil din Donetsk si tot in Bucuresti...
                    Spre disperarea ageamiilor!

Doar ca eu sunt constient ca e meritul naturii pt propagari extreme si nu am tulburari mintale legate de virtuti imaginare si recorduri asisderea ...
                    Orice pasionat cu o dotare corespunazatore si un pic de noroc in raport cu locatia, mai ales, poate sa faca astfel de receptii l
                    Dar de la asta si pana sa te auto-erijezi fara carte, empiric, la modul patologic, mare expert in radiocomunicatii e o diferenta colosala.

Dupa 40 de ani de exeprienta stiu ce vorbesc si cu ce se mananca aceasta meserie.
                    Si ma amuz copios la fel de mult cum ma amuz si cum voteaza naivii in Romania pt. continuarea " justitiei " sub controlul securistilor.
                    Le multumesc pt. incredere si naivitate.
                    Daca asta vor pot oare securistii sa-i refuze ?
                    Urmatorul referendum va fi pentru " fara civili in functii publice " !

Last edited by 007/Ro; 19 June 2019, 10:08.
                    RDI-Boards XtraFM !

R
                    TVDXRO
                    DXinfo Feeds Keys
                    RDI

Comment

Din nou Istanbul in Bucuresti

RDI-Boards XtraFM !

R
                      TVDXRO
                      DXinfo Feeds Keys
                      RDI

Comment

Sevastopol chiar e mult mai aproape si decat Kiev.

A fost chiar cand s-a lansat programul.

Stiu ca ai bunavointa sa prinzi Crimeea dar nu se intelege nimic . MAI INCEARCA .Poate l-ai prins pe-asta ...

Ch.50 REN -SIMFEROPOL -555km

Last edited by Costel DVB-T; 19 June 2019, 11:01.

Comment

Ce mai miauna pisicuta : ,,Cateva receptii aduse de o propagare peste medie, care se intampla o data sau de doua ori intr-un an ! ''
                          Minte de pisica ...normal ca la un bloc de patru etaje si un catarg de un metru, ai propagare peste medie o data pe an miau-miau miau-miau (hohote de ras)

Comment

Sau poate Volgodonsk e mai aproape ..

Daca ai ceva de anul asta ...vrei sa caut Elista de anul trecut ?

Si daca ne uitam bine astea sint statii care emit din Crimeea si abia le prinzi .Ori nu-ti merge AC-ul si te-ai infierbantat de visezi mii de kilometri

Comment

Daca te uiti corect vei vedea ca sunt de unde scrie , nu din Crimea.
                              Si confirmate chiar de rusi.
                              Dar darca tu vrei sa inlocuiesti Elista de ex. cu Vladivostok-ul e problema ta ...
                              Doar cei cu mintea tulburata acut muta locatiile dupa bunul plac, tu si cu inca 2-3 obrgegisti ca tine, Retardosh, dezaxatul celalalt cu scufie rosie si papagalul Geo..
                              Felicitari.
                              Da-i inainte de zor cu tembelismele legate de "recorduri" obregiste cand e vorba doar de simple propagari de la mama natura ca o sa ajungi de rasul tuturor.
                              Sa bati campii intr-una cu aceleasi tampeni si cretinitati reluate in bucla nu e o calitate si nici o virtute,
                              E doar o boala la cap !
                              Care in cazul vostru sunt semne clare ca este incurabila.

Last edited by 007/Ro; 19 June 2019, 13:14.
                              RDI-Boards XtraFM !

R
                              TVDXRO
                              DXinfo Feeds Keys
                              RDI

Comment

Daca te uiti corect vei vedea ca sunt de unde scrie , nu din Crimea.
                                Si confirmate chiar de rusi.
                                Dar darca tu vrei sa inlocuiesti Elista de ex. cu Vladivostok-ul e problema ta ...
                                Scrie clar pe tabel ...
                                33 Russia-1 Джанкой
                                adica Crimeea

Comment

Your contribution will be used to pay for our hosting service.
                                THANK YOU FOR YOUR CONSIDERING CONTRIBUTING!

Working...
                                X