Your contribution will be used to pay for our hosting service.
THANK YOU FOR YOUR CONSIDERING CONTRIBUTING!

PCHOME.RO

Collapse

Antene RTV

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 2 (0 members and 2 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Originally posted by vuplus View Post
    ,din ce am citit se pare ca, tot ATX-91 ramane de baza daca vrei o antena buna cu castig mare!
    ATX-91 e buna doar pentru poze !

Florynsv likes this.

Comment

Argumenteaza,altfel inseamna ca acest topic a fost creat degeaba si ii contrazici pe cei ce o detin cat si pe cei ce au facut teste cu ea,,cele mai multe discutii sunt despre ATX91 ca fiind cea mai buna pentru receptii la distanta cu un castg mare ajutata desigur si de un preamplificator lna-177_30_db.
      VU+SOLO 4K , Prime focus 1.80m,offset 1.30m Terfin,offset 1.00m no-name
      Multifeed 28.2E,19.2E,16E,13E,9E,4,9E,1W,30W DiSEqC Multimode Switch 8in+1 EMP - Centauri

Comment

Argumenteaza,altfel inseamna ca acest topic a fost creat degeaba si ii contrazici pe cei ce o detin cat si pe cei ce au facut teste cu ea,,cele mai multe discutii sunt despre ATX91 ca fiind cea mai buna pentru receptii la distanta cu un castg mare .
        ATX-91 e prea fragila -in cel mai bun caz ,in fiecare an o dai jos si schimbi elementii rupti .

vuplus likes this.

Comment

In cazul asta voi merge pe urmatoarea varianta:
          Antena TV UIF DIPOL 44/21-60 DVB-T2 Tri Digit cu amplificator 30 dB

catalin_radio likes this.
          Multifeed 28.2E,19.2E,16E,13E,9E,4,9E,1W,30W DiSEqC Multimode Switch 8in+1 EMP - Centauri

Comment

In cazul asta voi merge pe urmatoarea varianta:
            Nu stiu ce vrei sa receptionezi dar o antena buna si rezistenta ar fi TELEVES DAT HD BOSS 149740 .

vuplus and catalin_radio like this.

Comment

Prea scump, nu dau 500 ron pe o antena terestra,mai ales ca bulgarii sunt la 50 Km distanta de mine,raman la Antena TV UIF DIPOL 44/21-60 DVB-T2 Tri Digit cu amplificator 30 dB cu doar 185 ron cu tot cu transport,poate daca eram prin Germania,Spania,Italia tari cu traditie in DVB-T2 merita banii,dar pentru ro...unde vezi cateva programe romanesti si bulgarii nu se merita,oricum multumesc pentru recomandare.

Comment

Bine ca ai renuntat la ATX 91 -am una de acest gen pe care o tin pentru Costila -de mers merge dar e vai de capul ei (foarte multi elementi rupti ).
                vuplus likes this.

Comment

Costel DVB-T

stii cumva ce lungime / inaltime are antena TELEVES DAT HD BOSS 149740 ?

as vrea sa mi iau si eu una si nu prea am spatiu si am tot cautat pe net dimneisunile chiar si la televes pe site si nu am gasit nimic.

Romeo
                  bucuresti, 0.9 m.

Comment

Your contribution will be used to pay for our hosting service.
                  THANK YOU FOR YOUR CONSIDERING CONTRIBUTING!

Working...
                  X