Hello Guest, if you are reading this it means you have not registered yet or not logged in. Please take a second, login or register here, and in a few simple steps you will be able to enjoy all the many features of our fine community. Note that lewd or meaningless nicknames are prohibited (no numbers or letters at random) and please introduce yourself in the section for you to meet our community.

PCHOME.RO

Collapse

COLTUL INCEPATORULUI!!

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 4 (0 members and 4 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

@ lalypuk & others ...
    atentie la cumparaturi ...s-ar putea ca in curand CAM-urile respective sa le puneti in pomul de craciun ca podoabe

JOS COMERTUL ! SUS CREIERUL SI GENEROZITATEA
    NU UITATI CA VINE MOSU"

Comment

craciun

bine, hai ca am vorbit cu mosu' si imi aduce un receiver nou-noutz pregatit pentru sharing (din ala cu net la sfarsit )...
      ca si-asa se poarta acuma
      hai noroc si sarbautori fericite!
      VU+ UNO (BlackHole) & Dreambox 820HD, LNB Inverto Black Ultra, antena 1.1 m TRIAX, antenna EmmeEsse 1.15m, Optibox H-H DM3800 USALS, Telekom - Focus - Freesat

Comment

Poate ar fi cineva amabil si mi-ar spune cum se sterg key di Humax5400 cele BISS
        am dat ok si sa pun cele 00000000000 so nu se sterg
        cum oare?
        multumesc....

Comment

Originally posted by Max_Max
          Poate ar fi cineva amabil si mi-ar spune cum se sterg key di Humax5400 cele BISS
          am dat ok si sa pun cele 00000000000 so nu se sterg
          cum oare?
          multumesc....
          Ca idee: incearca sa scrii cheile noi direct peste cele vechi.

Comment

Am incercat si asa dar nu se sterg
            oare cum

Comment

Despre biss

Cum se foloseste Biss.dll pentru decodarea programelor din acest sistem?
              Placa DBS-s Skystar 1 +prog dvb
              Multumesc

Comment

Ar fi indicat sa facem in acest board o sectiune dedicata celor ce fac primii pasi in acest hobby ?
                Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
                Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Comment

Originally posted by Fanta View Post
                  Ar fi indicat sa facem in acest board o sectiune dedicata celor ce fac primii pasi in acest hobby ?
                  Pai nu suntem aici la coltul incepatorului?

Comment

bita

ma chinui de f. mult timp sa decodez si eu ceva programe cu ss2 si cu fel de fel de programe (altdvb, progdvb), dar pauza. Daca poate cineva si are timp saimi "deseneze"cum se face de unde sa iau key si unde sa le pun, ce sa fac cu yabksee sau emu sau v-plug i-as fi vesnic recunoscator. va multumesc!

Comment

Originally posted by gabone View Post
                      @ lalypuk & others ...
                      atentie la cumparaturi ...s-ar putea ca in curand CAM-urile respective sa le puneti in pomul de craciun ca podoabe

JOS COMERTUL ! SUS CREIERUL SI GENEROZITATEA
                      NU UITATI CA VINE MOSU"
                      -----------------------------------------------------------

MESTERE VAD CA SI TU ESTI UN ADEVARAT GENIU.
                      POTI SA-MI DAI SI MIE UN MAIL LA; [email protected]
                      SA POT INTRA IN LEGATURA CU TINE SI SA-MI EXPLICI SI MIE CUM POT FOLOSI MANDRETEA ASTA DE SS2 rev2.6d SI CUM SA FAC SA VAD SI EU CEVA MAI MULT DECAT CANALE FTA?CACI AM INCERCAT TOT TIPUL DE SOFTCAMURI SI PLUG-INURI SI ACTUALIZATE SI TOT NU AM REUSIT SA FAC MARE BRANZA.
                      CU RESPECT PENTRU CEI CARE STIU DESTULE !

DOAMNE AJUTA.
                      crapudj

Comment

Descarca de pe net ultimul vplug, il bagi in folderul Plugins, tot acolo bagi si un Softcam actualizat. Dupa ce deschizi ProgDVB, apesi sus pe Plugins si ai grija sa fie vplug bifat la "Active".
                        Aici gasesti multe prospaturi: http://www.satkey.ch/

Comment

Originally posted by Kroky View Post
                          Descarca de pe net ultimul vplug, il bagi in folderul Plugins, tot acolo bagi si un Softcam actualizat. Dupa ce deschizi ProgDVB, apesi sus pe Plugins si ai grija sa fie vplug bifat la "Active".
                          Aici gasesti multe prospaturi: http://www.satkey.ch/
                          ----------------------------------

Mestere vad ca tu esti mai in fiecare zi pe aici si cred ca acest mesaj se refera si la mine.Daca poti sa dai ceva mai explicit.Am fost pe satkey si nu sunt prea multumit.Eu sunt interesat de ceva romanesc sa vad ca sunt plecat si nu pot vedea decat ta-uri si care nus bune.Explica-mi si mie daca poti ce as putea sa rezolv cu vplug 1.4.0 si softcamkey actualizat.Ceva romanesc si cred ca sti la ce ma refer.
                          [email protected].

Doamne ajuta.
                          crapudj

Comment

Azimutul

Definitie: Pentru un satelit dat si pentru o locatie data, azimutul local reprezinta unghiul format de directia sudului local cu proiectia directiei satelitului pe planul orizontal.

In poze :
                            -farfuria reprezinta planul ecuatorial (orbital).Circumferinta ei e orbita satelitilor.
                            -taietura verticala este facuta in planul meridian
                            -cartonul reprezinta planul orizontal (tangential la suprafata Pamantului)
                            -acul cu gamalie reprezinta raza Pamantului corespunzatoare locatiei date
                            -gamalia acului este antena

Calculul azimutului local (Az) :

Date:
                            R=raza Pamantului
                            L=latitudinea locatiei
                            l=longitudinea locatiei
                            p=pozitia orbitala a satelitului (unghiul satelitului fata de meridianul zero in planul orbital)
                            a=unghiul format de directia sudului local cu directia satelitului, in planul ecuatorial (orbital).

In triunghiul ATO :
                            OT=R
                            unghiul AOT=L
                            AT=Rxtg(L)
                            OA=R/cos(L)

In triunghiul OAD :
                            unghiul AOD=a
                            AD=OAxtg(a)

In triunghiul TAD :
                            unghiul ATD=Az

tg(Az)=AD/AT
                            tg(AZ)=OAxtg(a)/Rxtg(L)
                            tg(Az)=Rxtg(a)/cos(L)xRxtg(L)
                            tg(Az)=tg(a)/sin(L)

Az=Arctg[tg(a)/sin(L)]

Observatii:
                            Sudul local corespunde meridianului local (longitudinea locatiei).
                            a=modul(l-p)
                            In aceasta formula variabilele l si p se iau cu semnul "+" daca sunt la est de meridianul zero si cu semnul "-" daca sunt la vest de el.

Comment

Ceva romanesc nu se poate decat canalele libere: TVRI (HotBird), PROTVIntl, Realitatea, Taraf, Etno pe Sirius, OTV si DDTV pe Intelsat 1002.
                              Cele codate (romanesti) nu se pot vedea pe SS2, doar cu abonament pe receiverele respective.

Comment

Se da urmatoarea problema , cu antena de 95 cm si LNB 0.7, cu H-H pe Thor la canalul info de la Focus am semnal 64% si calitate 76 , si daca mut antena pe Intelsat pe OTV la semnal am 63% si la calitate maxim 58% .
                                Ce ar trebui sa mai reglez la antena ca sa creasca calitatea pe Intelsat ?
                                Offset AL Grundig 0.85, LNB Echolite 0.3 db, HH SG2100, SkyStar 2, Focus.

Comment

Working...
                                X