Hello Guest, if you are reading this it means you have not registered yet or not logged in. Please take a second, login or register here, and in a few simple steps you will be able to enjoy all the many features of our fine community. Note that lewd or meaningless nicknames are prohibited (no numbers or letters at random) and please introduce yourself in the section for you to meet our community.

PCHOME.RO

Collapse

Mtv Rma 07

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

mtv sucks

dupa ce ca am prins in tura mea MTVRMA a fost si naspa, la jumatate au schimbat freqventa pe satelit, dupa aceea le-a cazut carul de emisie, si a mai si platit KanalD o gramada bani sa difuzeze MTVRMA ... o tampenieeee

Comment

Premiile MTV au fost transmise si de KANAL D!
      P.S.Sunet mai bun si imagine mai buna pe KANAL D(fata de MTV ro) .
      FOCUS-UPC;RCS-digital cablu;Digi Net;Digi mobil;BAYERN MUNCHEN &ACMILAN;
      .de

Comment

Hmmm...si care a fost business-u? Ca unde e Kanal D e si MTV...
        ==========================================================
        (19E+13E+5E+1W)*(H-H)@1m + SS2/TeViiS660 + DigiBox + AKTA on 42LD650 3GS
        ========================================
        ==================

Comment

King Blana nu-ti permit sa vorbesti la plural...daca nu eram eu si echipa de aici nu vedeati nici macar atat Sean Paul.
          Haideti sa va lamuresc:
          1. Feed -ul a fost inchiriat pana da 00:30 (deci in plus cu 30 de min. fata de cand trebuia sa se termine show-ul conform desfasuratorului) ideea este ca am primit tel. cum ca nu se mai poate prelungi feedul si deci vom trece pe altul timp in care am bagat publicitate de aici de la mine din MCR...buun..numai ca aceasta noua frecvanta nu a tinut decat 10 min. cu 1 min. inainte de depasirea timpului, mi se comunica din car ca nu mai putem sta nici pe acest feed ok. am zis hai sa scriu din nou alta frecventa pana incepe Sean....numai ca? a trebuit sa trecem pe W1 la 10 est....deci incredibil! in mai putin de 5 min. (nu va mai zic faptul ca pe W1 nu-l aveam memorat si plus ca celelalte antene de back-up erau fixe pe W2 asa cum ramasese batut in cuie) daca ne-ati fi vazut la ora 1 cum eram pe terasa pentru a ne mobiliza in vederea pozitionarii pe orbita a antenei in mai putin de 5 min. v-ati fi crucit. In fine cert este ca am reusit si l-am bagat pe "marele" artist in direct...dupa care stupoare...am aflat ca dreptulde broadcast erau decat pentru 2 piese nu mai mult nici mai putin...
          Ceea ce imi pare rau este faptul ca n-am mai avut timp sa va zic noul feed si coordonate pentru a putea urmari spectacolul...culmea e ca a fost difuzat aproape integral pe W1 (cu toate ca noi n-am mai transmis).
          Asta este, totul se datoreaza problemelor aparute la locatia de la Sibiu care a intarziat desfasurarea ca la carte a concertului.
          DVB-S:
          Offset Emme Esse (Alu.) 1.25
          Offset Emme Esse (Alu.) 1.15
          Prime focus (Alu) 1.50m, 1.90m
          Offset 1.50m Fe, Triax TDS 1.10m, Visiosat BIG-BISAT, TechniSat SATMAN 85cm, Gibertini OP100L, etc
          Offset 35.cm (Camping), Triax BSKYB (72x58 cm), etc
          DM 800 HD V2, DM 500 V2, DM 800 HD, Amiko X-Finder, GigaBlue 800 HD, Sab Sky 4800 Mini Hd,
          Abo: Focussat, Dolce, HD+, TivuSat, Freesat, etc.
          DVB-T:
          TechniSat MultyMedia TS 1, Televes DAT HD, DIGIALITY OUTDOOR ANTENNA, etc

Comment

Daca un rahat are un nume el se poate numi MTV Romania , chit ca te superi sau nu .

Total amatoriceasca abordare , de fapt MADE IN ROMANIA , unde totul se face pe genunchi , cu un pix fara pasta . Cum e posibil sa nu inchiriezi feedul pe 10 ore , decat sa plateasca PEPSI acel rahat de elicopter care 95% din timp a avut macroblocuri , mai bine platea 5 ore de feed in plus .

Daca afla aia la LONDRA ca s-au schimbat 3 feeduri si 2 sateliti in 30 de minute cred ca ridica franciza acestui post de 2 lei , MTV Romania .

Comment

Crede-ma ca transmit toate premiile MTV din toata reteaua MTV inca de la infiintare si Londra intra cu 10 min inainte pe feed cu semnal si nici n-ai timp sa faci reglajele si sta exact cat scrie pe desfasurator...(asa cum trebuia sa se intample si la noi) - numai ca ei cand dau un telefon la Eutelsat pentru a se prelungi feedul este una, iar noi cand dam este alta.
              Deci repet, n-are legatura ceea ce s-a intamplat la Sibiu cu profesionalismul...dpdv al desfafuratorului
              Noi cei de aici am facut tot ceea ce ne-a stat in putinta ca sa iasa o transmisie ok. Gandeste-te ca au fost 7 ore jumate pe satelit - (pe un singur feeed) toate transmisia trebuia sa tina 5 ore, repet 5 ore.
              Daca as fi inchiriat cu mult mai mult decat este nevoie as fi platit din buzunar.Deci am pus o marja de bun simt.
              In fine nu mai am timp de explicatii acum ca oricum n-ai intelege sunt multe de zis dar mai mult in private.
              DVB-S:
              Offset 1.50m Fe, Triax TDS 1.10m, Visiosat BIG-BISAT, TechniSat SATMAN 85cm, Gibertini OP100L, etc
              DM 800 HD V2, DM 500 V2, DM 800 HD, Amiko X-Finder, GigaBlue 800 HD, Sab Sky 4800 Mini Hd,
              DVB-T:

Comment

Dar discul care a sarit de 15 ori la Heaven ? Dar "blankul" de la cel mai bun Rock , cand idioata aia si Tony Cutura au stat 5 minute si s`au uitat in gol nestiind ce sa faca ? Tot profesionalism este ?

Toata stima pentru cei care au ales sa nu faca playback , probabil ca sa nu fie sabotati de MTV cu profesionalismul lor de a pune un disc si de a sari de 15 ori , in 3 minute .....

M-am lamurit si cu MTV -ul asta , de Romania ... Un fel de Taraf parfumat .

Comment

Originally posted by the the View Post
                  King Blana nu-ti permit sa vorbesti la plural...daca nu eram eu si echipa de aici nu vedeati nici macar atat Sean Paul.
                  Haideti sa va lamuresc:
                  1. Feed -ul a fost inchiriat pana da 00:30 (deci in plus cu 30 de min. fata de cand trebuia sa se termine show-ul conform desfasuratorului) ideea este ca am primit tel. cum ca nu se mai poate prelungi feedul si deci vom trece pe altul timp in care am bagat publicitate de aici de la mine din MCR...buun..numai ca aceasta noua frecvanta nu a tinut decat 10 min. cu 1 min. inainte de depasirea timpului, mi se comunica din car ca nu mai putem sta nici pe acest feed ok. am zis hai sa scriu din nou alta frecventa pana incepe Sean....numai ca? a trebuit sa trecem pe W1 la 10 est....deci incredibil! in mai putin de 5 min. (nu va mai zic faptul ca pe W1 nu-l aveam memorat si plus ca celelalte antene de back-up erau fixe pe W2 asa cum ramasese batut in cuie) daca ne-ati fi vazut la ora 1 cum eram pe terasa pentru a ne mobiliza in vederea pozitionarii pe orbita a antenei in mai putin de 5 min. v-ati fi crucit. In fine cert este ca am reusit si l-am bagat pe "marele" artist in direct...dupa care stupoare...am aflat ca dreptulde broadcast erau decat pentru 2 piese nu mai mult nici mai putin...
                  Ceea ce imi pare rau este faptul ca n-am mai avut timp sa va zic noul feed si coordonate pentru a putea urmari spectacolul...culmea e ca a fost difuzat aproape integral pe W1 (cu toate ca noi n-am mai transmis).
                  Asta este, totul se datoreaza problemelor aparute la locatia de la Sibiu care a intarziat desfasurarea ca la carte a concertului.
                  Eu nu ma supar deloc pe tine ati facut ce ati putut, ar fi fost bine sa fi trimis un SMS cu noul feed.

Comment

Mane trebuie sa intelegi ca noi nu avem treaba cu instalarea sunetului de sala, lumini, scena, etc. noi decat dupa ce se fac probele dupa planurile noastre le dam un ok. sunt firme specializate in asta...raspunderea noastra este sa se vada bine, precum si sunetul sa fie bine pe post....este raspunderea firmelor respective ce scule au si cine le coordoneaza. Pe MTV s-a auzit? iti zic eu ca s-a auzit deci n-a fost problema de la sala la car ci de la pupitrul de sunet de la sala cu scena. In rest ii vom da in judecata si ii vom pune sa plateasca pe astia care ne-au facut probleme. Asta este Romania, iar noi facem parte din ea!
                    DVB-S:
                    DVB-T:

Comment

M-am uitat pe MTV la premile Awards
                      Calitate imagine - VHS(cine e de vina Ticu sau MTV-ul?)
                      Sunet compresie maxima,varza con carne - aceiasi intrebare
                      Cand sa-l vad si eu pe nea Paulica(Sean Paulica),ne-a taiat macaroana.
                      Mizeriile alea de la Animal chix au avut tupeul sa zica ca ei au fost primii care au dansat breakdance nu grupul Simplu.Bai jegurilor ce dansati voi nu se numeste breakdance ci spasmofilie.Asta o spune satenicu(fost dansator de breakdance).
                      Tari versurile de la Suie Paparude
                      versul 1 - Cine are sange, sare la bataie
                      versul 2 - Cine n-are sange,ochii o sa-i plange
                      sigpic

Comment

Nicule parca n-ai sti ce camere are Ticu...iti zic eu - ANALOGICE!
                        DVB-S:
                        DVB-T:

Comment

Ai dreptate.
                          sigpic

Comment

Cele mai importante premii ale industriei muzicale din Romania s-au decernat joi seara in Piata Mare din Sibiu, intr-un spectacol ce a vrut sa semene cu show-urile organizate de MTV in America sau Europa. Multi dintre cei aproximativ 15.000 de spectatori veniti la intilnirea cu vedetele au ramas dezamagiti, regretind banii platiti pentru bilet.
                            Playback-ul, glumele proaste si sunetul slab au fost citeva ingrediente care i-au nemultumit pe spectatori.
                            "Am fi vrut sa cintam live, mai ales ca noul nostru stil cere asa ceva. Ar fi fost un show categoric mai bun daca acest lucru ar fi fost posibil", a declarat dupa prestatie Serban de la Animal X.
                            Trupe romanesti ca Voltaj sau Directia 5, bine cunoscute pentru prestatiile live, au trebuit sa se conformeze. Altii au incercat sa faca show in pofida conditiilor tehnice oferite de organizatori. Printre ei, Anda Adam a oferit fanilor o mostra a adevaratei sale voci. Cele mai umilite au fost fetele de la Heaven, carora le-a sarit discul in timp ce mimau. Acest nenoroc pare sa urmareasca Premiile MTV, pentru ca, anul trecut, Morandi au fost cei care au patit-o.

Baietii de la Ca$$a Locco nu au reusit sa se ridice la inaltimea asteptarilor si glumele lor acide nu au fost gustate de public. Ei au reusit sa deranjeze si citeva vedete, dar au cerut scuze la finalul spectacolului. Nici publicul nu a parut fan al prezentarii celor trei. Expresii ca "Hai Hermannstadt" sau "Asa, se poate, Sibiul e cel mai tare, frate!" i-au lasat reci pe sibieni. Gafa cea mare a venit la final, cind cei trei au adresat o invitatie "la o cola, papuse. Dintr-aia zero...", desi eticheta bauturii-sponsor a fost albastra, si nu rosie. Pentru ziaristii de scandal, gazdele au avut un mesaj la fel de putin original ca si restul prestatiei lor si au ridicat degetul mijlociu in semn de "salut" catre presa.
                            Cu putin inainte de ora 1.00, dupa decernarea tuturor premiilor, a urcat pe scena si invitatul special. Jamaicanul Sean Paul a fost insotit de trupa si de patru dansatoare, alaturi de care a oferit un adevarat show live. De departe, el a fost singurul care a reusit sa agite spiritele, in ciuda orei tirzii. Ritmurile rapide, melodii precum "Like Glue", "Baby Boy", "Still In Love With You", "Get Busy", "We Be Burnin'" sau "Break It Off" si spectacolul oferit de dansatoare timp de doua ore au molipsit spectatorii, care s-au lasat dusi de val.
                            Sean Paul s-a declarat surprins de fanii sibieni care au venit la spectacol si mai ales de frumusetea romancelor. "Vreau sa multumesc tuturor celor care au venit aici. Desi ma aflu pentru prima oara in Romania, publicul este incredibil si sper sa revin cit mai curind. Trebuie sa mai spun ca cele mai frumoase femei din Europa le-am vazut in Sibiu", a declarat artistul reggae.
                            Cei care au platit 35 de lei pe un bilet ca sa intre la spectacolul din Piata Mare au regretat amarnic. Pentru ca la orele inceperii show-ului piata era aproape goala, un ordin de sus a adus o veste salvatoare pentru cei ce se inghesuiau in spatele baricadelor. "Se intra si fara bilet" a fost propozitia care s-a raspindit rapid in momentul in care fortele de ordine au eliberat intrarile in piata.

Comment

Moartea ta să nu treci sursa ......of.
                              Kworld DVB-S 100 PCI, Golden Media Wizard HD Vote, offset 0.8Fe + 1.15Fe

Comment

http://www.cotidianul.ro/index.php?i...ash=6408dbac5o
                                ==========================================================
                                (19E+13E+5E+1W)*(H-H)@1m + SS2/TeViiS660 + DigiBox + AKTA on 42LD650 3GS
                                ========================================
                                ==================

Comment

Working...
                                X