Programe FTA

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Programe FTA

Dupa ce am "scapat" si de spanioli, va recomand aceasta tabela cu programele TV si radio ce emit FTA :

http://www.philbourg.com/sattv/eng/fta_tv_radio.html

Daca am ramas cu astea, propun sa votam pentru cel mai bun canal FTA. Din partea mea: BBC World si RTL Radio (RO: Realitatea TV).
    Outdoor: Gibertini 125 66E - 30W, Triax Unique multifocus 23E - 1W, 6 x LNB Inverto quad
    Indoor: Dr. HD D15, Amiko X-Finder, TBS-6925, TBS-6985, TechnoTrend S2-4100, Nexus-S VDR user
    QTH: Harghita, 4614'N 2511'E.

Comment

MBC2, MBC4 si OneTV sa traiasca arabetii!

Aurel

Comment

BBC 1-4, Performance si Classic FM Tv (28 E), Terra Nova (Astra/Hotbird), Nova Tv (Amos).
        Iar radiouri FTA bune exista foarte multe.

Comment

Un simt al umorului special e necesar pentru a aprecia ce se discuta aici. Oricum sint alte chestii mai serioase pentru a se enerva. Bravo pentru spirit. Oricum vorba aia: haz de necaz... Sper ca viitorul apropiat sa fie pozitiv si urez la toti numai succese!

Comment

BBC 1-4 se prinde in Romania ? A receptionat cineva fasciculul de pe 28E cu programele publice BBC necodate ?

Comment

Cum naiba am ajuns Master? Nu stiu daca merit asa ceva... MBC-urile astea pe ce sat sunt? Eu am un offset de 1,3 si nu reusesc deocamdata sa prind nici un nilesat ,ori arabsat(am si LNB de 0,3) Mai trebuie lucrat, cred...
              I am another brick in the human wall!

Comment

Originally posted by Mircea Gosav
                Cum naiba am ajuns Master? Nu stiu daca merit asa ceva... MBC-urile astea pe ce sat sunt? Eu am un offset de 1,3 si nu reusesc deocamdata sa prind nici un nilesat ,ori arabsat(am si LNB de 0,3) Mai trebuie lucrat, cred...
                Arabsat 26 E
                11642 H 27500 3/4

Comment

Ohooooo... Something's wrong! Ar trebui sa mearga bine!
                  I am another brick in the human wall!

Comment

@ pisti. BBC nu cred sa se prinda in Romania ,emit pe Astra 2D care are un fascicol pe insulele britanice, altfel nu si-ar permite sa emita FTA.In Germania in partea de vest se vede si cu 90 cm, in est trebuie 1.5 m.

Comment

BBC am incercat eu cu 1.8m, dar la mine no chance. Totusi sunt acolo cateva posturi radio FTA interesante, care se prind si la noi (de ex: The Arrow).
                      Outdoor: Gibertini 125 66E - 30W, Triax Unique multifocus 23E - 1W, 6 x LNB Inverto quad
                      Indoor: Dr. HD D15, Amiko X-Finder, TBS-6925, TBS-6985, TechnoTrend S2-4100, Nexus-S VDR user
                      QTH: Harghita, 4614'N 2511'E.

Comment

Inca un program interesant FTA :
                        New Channel pe 15 vest, 12608 H, 19279.

Vedeti si voi ce filme au emis in ultimele saptamini :
                        Troy, Shall We Dance, I Robot, Catwoman, The Day After Tomorrow, Around The World In 80 Days, Finding Neverland

Comment

Au sunet stereo/dolby in limba originala filmele de pe arabi ? Dar pe 15 vest?
                          SkyStar1, SkyStar2 USB Plus, Humax Digi II+, Kaon (FocusSat) & Dolce, antenă mobila 1,4m, 63E-30W + antene fixe Dolce & Focus/Digi

Comment

Ii de toata jena si sunetul si imaginea pe New Channel, e noroc ca
                            nu e si alb-negru :P Arata ca un VCD cu rezolutie mica si mono.
                            Imagine a world without the greed of the old
                            Pierce Brown

Comment

Sint filme copiat pirat, probabil filmate din sali de cinema. Unele filme sint atit de noi, ca nici n-au aparut inca in comert pe DVD.

Comment

Working...
                              X