Hello Guest, if you are reading this it means you have not registered yet or not logged in. Please take a second, login or register here, and in a few simple steps you will be able to enjoy all the many features of our fine community. Note that lewd or meaningless nicknames are prohibited (no numbers or letters at random) and please introduce yourself in the section for you to meet our community.

PCHOME.RO

Collapse

Despre CATV

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Despre CATV

Eu propun o sectiune dedicata exclusiv CATV , la fel cum este DTH-Romania .
    Astept opinii si pareri .

Toate cele bune!

Deocamdata doar un sticky
    @Serpiko

Anunturi AUTO site de anunturi auto gratuite

la DTH aveam discutii in mai multe topicuri cu prima stire aparuta despre DTH ... la cablu situatia nu este asemanatoare. la DTH exista discutii din cauza tehnologiei, din cauza ca are acoperire nationala si asa toata lumea are access la el.
    in acest moment, statistic vorbind, nu prea sunt topicuri despre cablu, si nici nu prea are rostul pentru ca userii sunt din toate tara si nu avem aceeasi provideri de cablu si nu prea ar fii ce discutat. cele 3-4 topicuri pe care le avem despre CATV nu au nevoie de un forum separat ... au ei locul lor aici la RDI - Romana.
    deci eu personal zic, ca nu este nevoie de o sectiune separata pentru cablu TV.

Comment

TVA

Se plateste sau nu TVA la abonamentul de cablu?
      http://www.softagency.ro/cf/cod/titlu6_1.html
      barbone

Comment

TVA-ul pentru cablisti intra in vigoare de la 1 iunie.

Comment

Inaiante de '89 TOTZI barbatzii se pricepeau la fotbal si la femei.
          Acu se pricep si la CATV.
          Credetzi ca mai are v'un rost mai ales ca si folklorul este atat de mare si diversificat si atat de inradacinat, ca nu-l mai potzi combate cu niciun fel de argument rezonabil.
          Am fost 10 ani, de la inceputuri, in bransa, cand tot ekipamentul venea de la unguri, si ma certau prin regat ca m-am dat cu maghiarimea....
          O tempora, o Mores.!
          Oricum CATV-ul in sine nu mai are viata lunga, numai ca transmisie tv pe cablu.Apar lucruri noi, fibra optica a skimbat nitel destinatia initiala.
          O noua provocare vine de la DTH care a reusit sa apara si la noi, si urez viatza lunga si lui Focusat ca sa nu ramana numai monopol la RCS/RDS, cum e la cablu, 3 mari si grei care fac jocurile pietzii.
          Prostie au facut firmele cu posturi TV ca nu si-au creat platforme digitale, gen absat sau viasat, sau....aveau tot ce le trebuie. Sarbu si cu Prigoana au incercat sa miste ceva in sensu' asta
          danjoedesinaia
          SS2`s of the World, Unite !
          "Raise your glass to the hard working people,
          Lets drink to the uncounted heads.
          Lets think of the wavering millions,
          Who need leaders but get gamblers instead."

Comment

Io am o nelamurire ... de ce unele firme de cablu au teletext si altele nu pe unele canale, de exemplu Eurosport. Daca i-au postul de pe acelasi satelit din acelasi pachet, iar receptoarele au teletext de ce nu se vede totusi in retea ?

Comment

Cineva cu numele 'DEXTER' mi-a trimis PM si m-a intrebat de unde stiu ca va muri CATV-cablu tv ?
              Luati aminte ca acesta este viitorul preconizat poate si de Ray Bradburyy.Fahrenheit934 si de Orwell/1984
              http://www.alcatel.com/doctypes/arti...20661635.jhtml
              E cam lunga adresa, dar merita de studiat.
              danjoedesinaia
              ps.dexter zi-mi cine esti?
              SS2`s of the World, Unite !
              "Raise your glass to the hard working people,
              Lets drink to the uncounted heads.
              Lets think of the wavering millions,
              Who need leaders but get gamblers instead."

Comment

stie cineva unde pot sa gasesc filtre de zgomot(catv-internet)?
                ....

Comment

Incearca la CODEC (Cluj-Napoca ), parca erau si la VITACOM.ro

Comment

si [email protected]

poate careva sa ma ajute cu un soft pt o statie grunding 1200 ?
                    as vrea sa schimb softul modulului pt ca bag freq pe w si faq ceva probleme....
                    merci anticipat!
                    IN ROMANIA, NICI IN ORA EXACTA NU MAI AM INCREDERE!

Comment

cablu tv

Stie cineva unde pot gasi cablu coaxial Commscope trishield F677TSV si splitter Tratec/PTC in Timisoara?
                      Mersi anticipat.
                      Offset 0.95m Aluminiu,Lnb 0.3dB,H-H Strong DM2100,DM 500S ,Dm 500HD

Be the type of person that when your feet touch the floor in the morning the devil says, "Aww shit... they're up"

Comment

Stie cineva grila actuala de cablu RCS in Bucuresti? Aia de pe site nu e actualizata.
                        SHALOM

Comment

Eu acuma vad topicul asta )
                          Astral Toplita e jale
                          va fac rost de grila ca sa-i fac de minune
                          1.6 Offset Al, Invacom 0.3dB, VBOX 2 Moteck, DVB: Pinnacle PCTV-Sat, act. 18'' , 75E <> 30W , DM500s / Focus KSF100 / 2x DigiTV 1160NA / 1x Humax Digi-plus / 0.3dB Gold+0.8m Offset / BOOM TV

Comment

Re: si [email protected]

Originally posted by marian13
                            poate careva sa ma ajute cu un soft pt o statie grunding 1200 ?
                            as vrea sa schimb softul modulului pt ca bag freq pe w si faq ceva probleme....
                            merci anticipat!
                            salut.
                            uite aici ultimul soft de la stc 1200
                            http://uploadx.net/?id=rt/9l6o=
                            Angry Birds

Comment

conventia acc

Vine cineva la conventia nationala 2005 organizata de ACC?
                              Ar fi un loc unde ne putem intalni.
                              nɐɹ ǝɔɐɟ ǝs ıɯ ɐɔ sop ǝd ıʇǝıɹɔs ıɐɯ nu 'ǝɹq

Comment

Working...
                              X