Hello Guest, if you are reading this it means you have not registered yet or not logged in. Please take a second, login or register here, and in a few simple steps you will be able to enjoy all the many features of our fine community. Note that lewd or meaningless nicknames are prohibited (no numbers or letters at random) and please introduce yourself in the section for you to meet our community.

PCHOME.RO

Collapse

Astra 2D, 2E, 2F, 2G la 28.2 E

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 4 (0 members and 4 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Pana acum 2 saptamani intra toata ziua. Acum doar dupa ora 14 apare sfios.
    Per aspera ad astra !

Vu+zero 4K, Emme esse 115cm, Technisat 33cm, Triax td-78, Sky Zone 2 Triax Dish, Digipower HH SG2100

Comment

Transponderii receptionati in Cluj-Napoca cu antena de 150 cm si lnb IBU.

satelescu

Comment

La mine Sky news intra cu 54% semnal antena din semnatura
        Exista mai multe lucruri in Cer si pe Pamant decat vom sti vreodata!
        Antena 2,2 al dintr-o bucata, lnb flansa invacom quad, 2 motoare azimut si elevatie,receptor echostar AD3000IP.
        http://www.radiovis.de/

Comment

Buna dimineata!Am dat o scanare pe la ora 5,30 azi si am sesizat o marire a semnalului.Totusi, nu intra de pe spotul UK nimic.Toate cele bune.

Bistrița-Năsăud
          Latitude
          : 47.2
          Longitude: 24.2
          -receptor golden interstar alpha x
          -antenă simetrică al petale 180 cm Terfin
          -lnb Pauxis c band 17 k
          -lnb IBU ku band 0,2 db

Comment

De curiozitate pe tp-ul lui Travel ce semnal ai ?11567 V 22000.

antena triax td110 pe
            1 W

Comment

eu am 100% semnal
              1,2 offset dish/lnb inverto/dream 500hd/dream 525 hd/vu+zero 4k/2m circular dish/motorizet 0,85 gilbertini dish/redline ts 200hd....and more

Comment

Buna ziua.Fara sa o pot regla prea bine bara indica 72 stabil.Cu bine.

Bistrița-Năsăud
                Latitude
                -lnb Pauxis c band 17 k
                -lnb IBU ku band 0,2 db

Comment

Am manivelat inca putin la antena si dupa ce am adaugat in lista de sateliti Astra 28 est rec am obtinut o crestere a semnalului, mai ales ca inca nu am adus teava la boloboc.Calitatea pe cvasitotalitatea transponderilor este oscilanta intre 75-78.In plus, pe trei transponderi nu am semnal.Cred ca primul este de pe spotul UK.La primavara o voi lua de la zero.Toate cele bune.

Bistrița-Năsăud
                  Latitude
                  -lnb Pauxis c band 17 k
                  -lnb IBU ku band 0,2 db

Comment

Salutare

Cum Primavara ies ghiocei cu capul afara asa am iesit si eu dar cu un alt scop sa inchid semnalul pe 28 E Spotul UK pe o temperatura destul de ridicata afara....Mare mi a fost mirarea dar si ciuda pentru ca sunt absolut la limita limitelor cu semnalul....iata si rezultatele Spotului UK....

Receptor:VU+ Solo2
                    LNB:Inverto Black Ultra Single
                    Antena:Ofset Fibra 1.80

Singurele Transportere care au ceva semnal in ele sunt:

11024/ 23000/ H 2/3 DVB-S2 8PSK- 17%
                    11052/ 23000/ H 3/4 DVB-S2 8PSK- 8%
                    11068/ 23000/ V 3/4 DVB-S2 8PSK- 8%
                    11097/ 23000/ V 3/4 DVB-S2 8PSK- 8%

In rest pe Spotul UK nu intra nimic 0 total...Iar Spotul European il maninc pe piine fara probleme cel mai slab 79% iar cel mai tare 97%.....Locatia foarte importanta Banatul Montan care se pare ca e o locatie foarte buna in comparatie cu celelalte din tara (Tot Banatui Fruncea) dar eu cred ca imi trebuie o antena mai mare asta e parerea mea de aceea am si pus o la vanzare am sa atesez foto....in rest semnale cit mai puternice in receptoare si o Primavara frumoasa!

Sanatate Maxima
                    ANDREI likes this.
                    Vu+ SOLO2;DM 800 HD PVR;DISEQ 16 CENTAURI;H-H DIGITAL1.20;OFSET 1.80;Amiko HD 8260+COMBO.

Comment

As mai adauga inca un transporter care intra destul de binisor adica 20%.....10847 / 23000 / V / 8PSK / 2/3 DVB-S2... .as vrea sa vad dimineata pina la cit ajunge cu semnalul.....poate dimineata e semnalul mai puternic cine stie.....de vazut cu englezi astia pe spot UK.....Sanatate Maxima
                      ANDREI likes this.
                      Vu+ SOLO2;DM 800 HD PVR;DISEQ 16 CENTAURI;H-H DIGITAL1.20;OFSET 1.80;Amiko HD 8260+COMBO.

Comment

ce dimensiune are antena, ce lnb si in ce zona? multumesc.

edit: Zona Banatului Montan 1.20 Ofset Rec VU+Solo2. nu pot sa cred ca aceasta este antena.
                        Last edited by b77eru; 25 March 2017, 09:05.

Comment

Sal

Receptor:VU+ Solo2
                          LNB:Inverto Black Ultra Single
                          Antena:Ofset Fibra 1.80

Erau trecute putin mai sus....

Comment

Daniel, spor...bafta !
                            stiu ca esti foarte meticulos in tot cea ce faci...

Comment

Salutare!

Imi poate spune care mai este situatia cu astra 28 E !? Am renuntat la acest satelit in Ianuarie anul trecut cand semnalul a fost mai slab.
                              As dori sa incerc sa-l prind iar cu o antena 100 cm zona Augsburg , cu configuratia asta hotbird 13, Eutelsat 16 si Astra 28, ma poate sfatuii careva!?

Multumesc

Comment

Salutare

Revin cu ceva semnal incurajator ( sper sa creasca odata cu preturile ) pe spotul de Freesat UK....cam greu cu antena Ofset de 1.80 Rec Vu+ Solo2 si celebra Locatie A Banatului Montan .Eu cred si sper sa am semnal mult mai bun cu o Parabola de 2. 20 pe care sper sa o prepar in Vara anului viitor....cine stie....Daca semnalul se va inbunatati voi reveni.....iata si Fapta Mea.....Sanatate Maxima

ANDREI likes this.

Comment

Working...
                                X