Hello Guest, if you are reading this it means you have not registered yet or not logged in. Please take a second, login or register here, and in a few simple steps you will be able to enjoy all the many features of our fine community. Note that lewd or meaningless nicknames are prohibited (no numbers or letters at random) and please introduce yourself in the section for you to meet our community.

PCHOME.RO

Collapse

Astra 2D, 2E, 2F, 2G la 28.2 E

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 4 (0 members and 4 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

cel mai sigur e antena de minim 3m si poti sa dormi linistit uitandute seara la bbc.

pt MariusX din cite stiu premier sport are acelasi program cu setanta in cursul saptamanii dar de vinerea cele doua programe se despart asta pentru ca cei de la premier au alt content sportiv cu meciuri de rugby din NRL meciuri din ligile sudamericane si parca belgia pe cind setanta are si meciuri din BPL iar drepturile sunt doar pentru irlanda , dupa cum bine stim in uk doar bt si sky au drepturi de difuzare.

Comment

dar in jud. Suceava... stie careva, cu un 1m acopar ceva?
      Never trust a man who says, "Trust me."

Ustym 4K PRO, 2 x dm800hd se, dm800hd, dm500s, Wavefield T90 Toroidal -> 1w-13e-16e-19e

Comment

As avea si eu o intrebare pt cei din Bucuresti, dupa schimbarile recente, ce semnal aveti pe frecventa unde este Sky Sports 1 ? Pe timp de zi.Pana in ora 15:00
        Vu + Solo2 - Amiko HH - Emme Esse 115cm.

Comment

Originally posted by terrabyte View Post
          cel mai sigur e antena de minim 3m si poti sa dormi linistit uitandute seara la bbc..
          Multumesc de raspuns si promptitudine, terrabyte.

Cunoaste cineva un magazin in Cluj sau in tara de unde as putea achizitiona o antena cu un diametru de 3metri? Am tot cautat pe internet, insa fara succes.

Comment

din cite stiu direct din magazin nu prea ai cum sa iei asa ceva dar poti face comenzi la diversele firme de profil si sa iti aduca la comanda. La cit de rare au devenit acest tip de antene mari si la cit de scumpe sunt cred ca mai bine te apuci si o construiesti tu cu citiva prieteni mai priceputi. Pe de alta parte cred ca e mai convenabil sa iei un abonament la un iptv pirat care iti da canalele hd undeva la 4.5MB/s ceea ce e suficient daca nu cauti o imagine cristal si esti foarte pretentios sau ai un monstru de tv de la 50" in sus. Pe tv de 40" o imagine de pe iptv la 4.5MB se vede resonabil. O investitie intr-o Balarie de 3m in ziua de azi cind netul e asa de ieftin si la viteze bune nu se justifica, fa niste calcule raport calitate pret intre cele doua systeme si vei vedea daca renteaza.

Comment

BT Sport HD au trecut pe spot UK, 11385 V, adio receptie.....
              DM 920, T90 4w-42e, offset 1,5-1w/5w/4,8e, offset 1,2 HH 30w-56e

Comment

Originally posted by cristo4 View Post
                BT Sport HD au trecut pe spot UK, 11385 V, adio receptie.....
                Nuuu Tu vb serios?
                Am vazut ca a disparut, dar pe spot uk ?
                Ce inseamna asta? Antena de 3 M ca BBC in Bucuresti ?

Comment

@Excalibur iti poate raspunde daca intra cu 3m
                  DM 920, T90 4w-42e, offset 1,5-1w/5w/4,8e, offset 1,2 HH 30w-56e

Comment

Da esti sigur ca au trecut pe spot de uk ? Sursa? Nu vad nimic pe Kingofsat de ex.
                    Canalele SD au semnal 100%

Comment

Nivel semnal pe Astra 2E spot UK cu antena de 3m

11387 V

11387 H

10847 V

PFA 1.4m+IBU 85E->37.5W / PFA 3.0m Ku&C band, 103E->40.5W/Dreambox 500 HD/TBS 6903/5925

Comment

Din cate am vazut pe pagina lor de FB si utilizatorii din UK au probleme, deci nu se stie inca.BT a mers pe 2 frecvente de cand a aparut G.

Comment

pacat de BT Sport HD..

EXCALIBUR, la cati km mai exact esti de Buc? ca NW e si Cluj, Satu Mare.. :d
                          VU+Zero4K, Samsung ue40D7000,ue37D5700, Diablo Wifi, Offset 0,9m - 9E-13E-19E-23E, Offset 1.2m -5W , 1.2m - 36 E, Offset 0.9m - 1w

Comment

Antena de 3 metri este musai pentru Bucuresti sau se poate si cu o antena un pic mai mica ?

Comment

Originally posted by mark21 View Post
                              EXCALIBUR, la cati km mai exact esti de Buc?
                              Am modificat acum, 40km.

Cred ca ar merge si cu o antena mai mica de 3m. Pentru frecventele cu programe BT Sports HD, limita de receptie este la ~4dB pentru dvbs2 cu modulatie qpsk si fec 3/4 (tot 4dB este limita si pentru dvbs cu fec 2/3). E posibil ca pe o antena de 2.2m sa fie semnalul la ~5dB. Daca au de gand sa modifice modulatia sau FEC-ul e posibil sa nu se mai receptioneze nici cu 3m.
                              Marti pe 25 August cand a aparut prima data frecventa 11387 V, a fost facut test tot in dvbS2 modulatie qpsk dar cu fec 5/6, ziua urmatoare revenind la 3/4. 11387 V este printre cele mai slabe frecvente (ca nivel al semnalului) de pe Astra 2E spot UK.
                              PFA 1.4m+IBU 85E->37.5W / PFA 3.0m Ku&C band, 103E->40.5W/Dreambox 500 HD/TBS 6903/5925

Comment

Originally posted by mark21 View Post
                                pacat de BT Sport HD..

EXCALIBUR, la cati km mai exact esti de Buc? ca NW e si Cluj, Satu Mare.. :d
                                mai mark da asa de bine sa ma amuz de o intrebare asa de aiurea nu mis-a intamplat de cativa ani incoace!

e cam mare caldur acolo in bucale ca te-a afectat
                                PrimFocus 1.5m 56E-30V

Comment

Working...
                                X