Your contribution will be used to pay for our hosting service.
THANK YOU FOR YOUR CONSIDERING CONTRIBUTING!

PCHOME.RO

Collapse

Netflix are Dolby Atmos ?

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Netflix are Dolby Atmos ?

Salutare domnilor

am o intrebare legata de Netflix, are sau nu filme/seriala cu coloana audio in Dolby Atmos ?

eu am varianta premium cu acces la continut 4K dar in afara de sunet Dolby Digital 5.1 n am vazut si altceva ?

Daca cineva a vazut filme /seriale care au sunt in altceva in afara de Dolby digital sa mi spuna ce filme si cum a facut !

Mersi

Romeo
    bucuresti, 0.9 m.

https://help.netflix.com/ro/node/64066

Comment

mesteru222
      salutare

mersi de info, dar vroiam concret sa stiu, de la cineva care a vazut macar daca nu chiar incercat sa auda in dolby atmos !

cu toate ca am abonament pentru 4k niciacar nu am vazut la vreun film sau la vreun episod dintr un serial pictograma de Atmos ci doar de Dolby Digital 5.1 , e ca si cum niciun film n ar emite cu aceasta pista audio.

​​​​​​Pe de alta parte sunetul il scoti din televizor intr un receiver 5.1/7.1 prin cablu HDMI ARC care in acest moment nu suporta transfer audio la calitatea Dolby TrueHD/Dolby Atmos , de aceea acum se implementeaza pe noile tv , generatie 2019 un HDMI eARC care sa permita acest lucru.

Totusi , as vrea sa mi spuneti, eventual sa puneti si o captura de ecran, la ce filme/seriale concret aveti sigla de ATMOS pe partea de sunet in Netflix

Mersi

Romeo
      bucuresti, 0.9 m.

Comment

Eii... sunetul poate iesii si dintr-un appleTV ,: parerea mea e ca nici 4K nu e 100 % , si aici nu ma refer la ceia ce scrie ci...practic ! ! !
        ,,*** Time is an illusion ! ***,,

Comment

Sommersby

am mai citit una alta despre dolby atmos pe netflix.......deci , am citit ca daca ai xbox one s poti scoate dolby atmos , altfel nu ai cum ......referitor la 4k pot spune ca nici mie nu mi se pare ca ar fi ceva wow pe netflix, in schimb am un prieten care are tv 4k cu hdr si zice ca hdr este cu totul altceva , alta tehnologie , alta mancare de peste , cu led 4k nu I cine stie ce

Romeo
          bucuresti, 0.9 m.

Comment

LG 65b8 legat prin ARC la Denon 2500x apare scris Dolby Vision +DolbyAtmos atat pe ecran tv cat si DolbyAtmos pe receiver.De exemplu Fractured,In the Shadow of thr Moon,Iron Fist sunt DV+D Atmos.

Comment

romeo am mai precizat, moroder , nu ceia ce scrie, ci adevarata redare e alta, apropo am Sony cap de serie cu 3d si hdr, si totusi nflix nu e ceia ce... parerea mea. Salutari
              ,,*** Time is an illusion ! ***,,

Comment

The following devices support Dolby Atmos with Netflix:
                • Apple TV 4K (requires tvOS 12 or later)
                • LG OLED TVs (2017 or newer models)
                • Pixela 4K Smart Tuner
                • Sony BRAVIA Android TVs (2018 models)
                • Windows 10 app (requires Windows 10 RS3 Build 16299 or later)
                • Xbox One, Xbox One S, and Xbox One X

Comment

Raspunsul este DA.Se transmite si cu Dolby Vision si Dolby Atmos.Dar cei de la Netflix te identifica ce player folesesti. Caz concret cu Oled LG functioneaza perfect.Dar trebuie sa ai receiver cu arc si bineinteles cu Atmos.Am incercat cu diferire playere si daca nu au licenta nu vezi nici macar 4K,chiar daca ai obonament

Comment

Iti trebuie asta, sigur o sa mearga...

https://m.emag.ro/centrala-termica-p...ch-Action=view
                    www.toowaysat.ro
                    www.frline.ro
                    www.internetprinsatelit.ro
                    www.bateriiacasa.ro

Comment

dun
                      sunt total de acord cu ceea ce ai spus!

@moroder
                      ai dreptate cu aparatele pe care le ai pus!

Romeo
                      bucuresti, 0.9 m.

Comment

Your contribution will be used to pay for our hosting service.
                      THANK YOU FOR YOUR CONSIDERING CONTRIBUTING!

Working...
                      X