Hello Guest, if you are reading this it means you have not registered yet or not logged in. Please take a second, login or register here, and in a few simple steps you will be able to enjoy all the many features of our fine community. Note that lewd or meaningless nicknames are prohibited (no numbers or letters at random) and please introduce yourself in the section for you to meet our community.

PCHOME.RO

Collapse

Canale multistream

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 2 (0 members and 2 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Corecta explicația cu "gauri" pe anumite Lnb-uri īn plus am mai intilnit cabluri de la lnb la receiver crăpate, fisurate ce au apa īn ele și "omoară" unele frecvente,,,, de verificat și schimbat și cablul dacă e cazul,,,

Comment

Au aparut din data de 10 februarie canalele italiene in multistream si pe Eutelsat 9 est.Probabil le vor muta de pe 5 vest , avand in vedere problemele care sunt acolo.
      Nu am reusit sa receptionez nimic insa la 9 est, canalele sunt pe fascicolul Italia, frecventele 12111 V, 12149 V, 12188 V, 12265 V, 12341 V, 12466 V
      [email protected] HD51, DM 920, T90 4w-42e, offset 1,5-1w/5w/4,8e, offset 1,2 HH 30w-56e

Comment

Mediaset și RAI mută distribuția multistream la 9 grade Est.

Incercat scanare in vestul tarii, 20 km de Serbia si nu intra nimic. Antena Emme Esse 1,25.

Sursa: https://www.hdsatelit.com/2020/01/me...E1zqOVmINqVhXY
        the the likes this.
        DM 8000 HD, DM 920 UHD, Emme Esse 125, Tricolor, Focus, OSCAM, TBS 5590, TBS 5520 SE, TBS 5927.

Comment

vom vedea daca italienii se muta pe 9 est,momentan urmarim cu atentie ce fac francezii[muti di 26 oct 2019] cu 5west
          1,2 offset dish/lnb inverto/dream 500hd/dream 525 hd/vu+zero 4k

Comment

Comment

Merg toate programele la Roma cu un Mutant 4k pe EUT9E kU SPOT Italy ,,,pacat ca o mare parte din continent e lasat pe dinafara ,,,
              dorinelu and the the like this.

Comment

eutelsat 5westb a luat-o spre pozitia 5 west/se pare ca vor ramane doar francezii acolo,italienii se relocheaza pe 9 est[fascicul italia]
                Danmar and dorinelu like this.
                1,2 offset dish/lnb inverto/dream 500hd/dream 525 hd/vu+zero 4k

Comment

Nu intra nimic nici la Predeal cu 1,8m
                  johnsaxon likes this.

Comment

3SAT99 Multumesc de postare , am si eu o antena de 1,8 m la Fagaras !Degeaba probabil spotul Italia nu atinge nici macar partea vestica a Ungariei deci cred ca nu e posibila receptia in Romania !Acum la Roma cu o motorizata HH antena de 80 cm am cu un mutant 4k semnal suspect de mare pe programele italiene din stream pe pozitia 9 est , 18dB mult tare fata de alti sateliti ,probabil din cauza concentrari spotului pe o suprafata mica ,,,,,

Comment

In sud-vestul tarii, cu antena de 1,2m este semnal stabil pe 12341(9,8db) si 12466(8db).

Comment

Buna,
                        Rog un coleg care staționează pe 5 vest daca poate confirma lipsa clarității imaginii pe France 2, frecventa 11509.Am la putere 75 și la calitate 100 cu receptor golden interstar Alpha x și antena aluminiu de 85 cm.
                        Mulțumesc și toate cele bune tuturor!
                        Bistrița-Năsăud
                        Latitude
                        : 47.2
                        Longitude: 24.2-antenă 120X130 cm de la Micromedia-receptor golden interstar alpha x

Comment

Imagine clara pe France 2.
                          ANDREI likes this.

Comment

Working...
                          X