Hello Guest, if you are reading this it means you have not registered yet or not logged in. Please take a second, login or register here, and in a few simple steps you will be able to enjoy all the many features of our fine community. Note that lewd or meaningless nicknames are prohibited (no numbers or letters at random) and please introduce yourself in the section for you to meet our community.

PCHOME.RO

Collapse

Canale multistream

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

5w B cică s a lansat și semnalul e și mai bun..
    Rumoare..

Militianu likes this.

Comment

Poate spotul Paneuropean sa fie mai bun, posibil ca tot ce este destinat pentru Franta și Italia să fie pe alt spot.
      Telekom Romania - Consultant vanzari ! OFERTE Personalizate -FTTx, xDSL, NON-FTTx, PORTARE !
      Ech Recep - DM800SE, TRIAX, DM3800, DTH - TELEKOM, DIGI, FocusSat, Akta , GSM - Telekom, DIGI ,Vodafone !

Comment

Originally posted by hexs View Post
        5w B cică s a lansat și semnalul e și mai bun..
        Rumoare..

se lanseaza in mai de la baikonur
        ANDREI, hexs and 2 others like this.
        1,2 offset dish/lnb inverto/dream 500hd/dream 525 hd/vu+zero 4k/2m circular dish/motorizet 0,85 gilbertini dish/redline ts 200hd....and more

Comment

12.5 west empty
          1,2 offset dish/lnb inverto/dream 500hd/dream 525 hd/vu+zero 4k/2m circular dish/motorizet 0,85 gilbertini dish/redline ts 200hd....and more

Comment

Eutelsat 5 West B & MEV-1

A Roscosmos Proton-M rocket will launch the Eutelsat 5 West B & MEV-1 mission. The launch date is currently targeted for June, 2019 (UTC). Check back here for live coverage (if available).

On launch day, check back here for the live stream! (if available)

ProviderRoscosmosVehicleProton-MLaunch Date

June, 2019

LocationTBD
            Baikonur Cosmodrome
            Kazakhstan

Abia dupa 27 iunie.. apoi vedem pretul real la receptoarele multistream..

ANDREI likes this.

Comment

90
              EnoSat
              29.12.2018
              12543 V
              DVB-S2/8PSK
              DualStream
              1704 5/6 Sky TG 24 w E-33E
              Wide
              41-52 dBW
              TX1 MI
              Sky TG 24 HD w F 512 640 Ita MPEG-4/HD
              TX2 MI 97
              CTV Vaticano HD F 512 640 Ita
              vede careva canalele astea pe 33 est?

Comment

Originally posted by gladix View Post
                ...

vede careva canalele astea pe 33 est?
                Despre acest transponder si cele doua streamuri am scris "Receptia in banda Ku de la 100.5 Est la 50.0Vest",pagina 16,#227,#229!
                Desigur ca m-as bucura sa existe alte solutii pentru a putea vedea in clar acest feed italian.Deocamdata atit am putut sa aflu despre acest transponder cu dispozitivele si aplicatiile pe care le am indemina.

satelescu

ps_chiar daca este offtopic,imi permit sa ma adresez personal tie,ca Super Moderator,cu o doleanta mea mai veche a mea,adresata Admin-ului,Moderatorilor acestui forum,prin care ceream ca Bulletinul RDI-ului sa fie schimbat incit,eu,dar si alti utilizatori,sa putem edita si lucra usor si precis cind ne postam mesajele.Chiar in acest moment fac trimitere la una din paginile acestui forum unde poti afla raspunsul la intrebarea ta,cu precizari suplimentare,tocmai fiindca acest bulletin este,eufemistic vorbind,imprecis din multe puncte de vedere,in afara de editare,etc,includ aici si functia Search,care este mai mult de decor.
                De ce s-a renuntat la vechiul Bulletin,care,pentru mine,era perfect pentru ceea imi propuneam cind postam mesajele?
                Sper sa fiu auzit de cine trebuie,iar mesajul acesta,al meu,sa fie vazut ca unul care poate contribui la imbunatatirea forumului si a calitatii modului nostru de comunicare cu alti useri
                Iti multumesc anticipat.
                xyzzyx, gladix and 2 others like this.

Comment

Eutelsat 5 West B & MEV-1

A Roscosmos Proton-M rocket will launch the Eutelsat 5 West B & MEV-1 mission. The launch date is currently targeted for September, 2019 (UTC). Check back here for live coverage (if available).

ProviderRoscosmosVehicleProton-MLaunch Date

September, 2019

LocationTBD
                  Baikonur Cosmodrome
                  Kazakhstan

S-a amanat lansarea 5w B.. ne mai bucuram o vară..

Noutati : sept.7

Satellite Name:*Eutelsat 5 West B (E5WB)
                  Status:*planned
                  Position:*5° W (5° W)
                  NORAD:**
                  Cospar number:**
                  Operator:*Eutelsat Communications S.A.
                  Launch date:*20-Sep-2019 (Estimated )
                  Launch site:*Baikonur Cosmodrome
                  Launch vehicle:*Proton M
                  Launch mass (kg):*3000
                  Dry mass (kg):**
                  Manufacturer:*Orbital ATK Inc
                  Model (bus):*GEOStar-2
                  Orbit:*GEO
                  Expected lifetime:*15+ yrs.

Update final..

Eutelsat 5 West B

An International Launch Services (ILS) Proton-M rocket will launch the Eutelsat 5 West B mission on Wednesday, October 9, 2019 at 10:17 AM (UTC). Check back here for live coverage (if available).

MEV-1

Provider

International Launch Services (ILS)

Vehicle

Proton-M

Launch Date

Wednesday, October 9, 2019

Launch Time

01:17 PM*(UTC+3)

Launch Time (Pad)

03:17 PM (UTC+5)

LocationLC-200/39
                  Baikonur Cosmodrome
                  Kazakhstan

Comment

pe 5w a inceput sa avem bezna pe anuniti transponderi transmisi in multistream acm/vcm

Comment

Vad ca se deschid, care sunt cele cu probleme?

Comment

Originally posted by dingo31 View Post
                        Vad ca se deschid, care sunt cele cu probleme?

Salut,
                        Nu știu din ce locație faci testele, dar aici n Buc sunt probleme pe transponderul Persidera, mai ales după masă, de ex. la mine funcționează cu macroblocuri pe Gibertini de 1.10 cu lnb Inverto la 10.5dB, de asemenea antena circulară de 1.5m am pus-o și pe ea pe 5w, aici și mai grav, nu intra deloc TP ul respectiv, n rest totul impecabil, Berlusconi, francezii etc. Cred că un offset de 1.2m (minim) ar face față oscilațiilor de pe acest TP.
                        Baftă!
                        DVB-S:
                        Offset Emme Esse (Alu.) 1.25
                        Offset Emme Esse (Alu.) 1.15
                        Prime focus (Alu) 1.50m, 1.90m
                        Offset 1.50m Fe, Triax TDS 1.10m, Visiosat BIG-BISAT, TechniSat SATMAN 85cm, Gibertini OP100L, etc
                        Offset 35.cm (Camping), Triax BSKYB (72x58 cm), etc
                        DM 800 HD V2, DM 500 V2, DM 800 HD, Amiko X-Finder, GigaBlue 800 HD, Sab Sky 4800 Mini Hd,
                        Abo: Focussat, Dolce, HD+, TivuSat, Freesat, etc.
                        DVB-T:
                        TechniSat MultyMedia TS 1, Televes DAT HD, DIGIALITY OUTDOOR ANTENNA, etc

Comment

the the

Locatia este CT, antena PF 1.8m si lnb IBU

Ai dreptate, azi dimineata aveam semnal max 89-90% la Persidera pe 12543H34200, dar acum la ora 12.30 am vazut o diminuare de semnal la circa 66% si inceput de usoare fluctuatii, dar inca stabil.
                          Testat cu tuner Si2166D, Viper 4K

Voi urmari semnalul pe parcursul zilei si revin

hexs and Satyca.Ro like this.

Comment

Spune mi si mie te rog cum se numeste skinul acela...

Comment

power

Skin-ul se numeste SKY HD .... (by Muaath) si este scris pentru openatv dar merge si pe multe alte imagini, cu unele modificari sau direct prin setari
                              L-am folosit si pe pure2, openhdf

Comment

Originally posted by the the View Post

Salut,
                                Nu știu din ce locație faci testele, dar aici n Buc sunt probleme pe transponderul Persidera, mai ales după masă, de ex. la mine funcționează cu macroblocuri pe Gibertini de 1.10 cu lnb Inverto la 10.5dB, de asemenea antena circulară de 1.5m am pus-o și pe ea pe 5w, aici și mai grav, nu intra deloc TP ul respectiv, n rest totul impecabil, Berlusconi, francezii etc. Cred că un offset de 1.2m (minim) ar face față oscilațiilor de pe acest TP.
                                Baftă!
                                Concret, ce frecventa iti face probleme? Eu am 1.15 EmmeEsse. Asta e pe 12543H

Last edited by isr2002; 14 September 2019, 15:53.
                                dingo31 likes this.
                                SHALOM

Comment

Working...
                                X