Hello Guest, if you are reading this it means you have not registered yet or not logged in. Please take a second, login or register here, and in a few simple steps you will be able to enjoy all the many features of our fine community. Note that lewd or meaningless nicknames are prohibited (no numbers or letters at random) and please introduce yourself in the section for you to meet our community.

PCHOME.RO

Collapse

Canale multistream

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• gladix
    replied
    in bucuresti inca e bine dar migratia continua pe 7 februarie cu pachetele de radio si ce a mai ramas din restul de programe tv

Leave a comment:

• Iceman
    replied
    Din păcate, la Cluj, pe antena toroidală T90, nu mai intră nici unul din transponderele migrate azi noapte pe noul satelit ”olog”. Semnalul este foarte slab acum, de ex. pe transponderul 11509H pe care aveam calitate între 80-83%, acum este de abia între 32-40%. Pe celelalte transpondere semnalul este și mai slab, total insuficient pentru lock.

Probabil cu o antenă de 1.5 m recepția s-ar putea face în condiții bune în această parte a țării, poate chiar cu o rezervă de semnal.

Leave a comment:

• edinsorin
    replied
    Confirm si eu,lipsa semnal NE RO, pot pune cardul Fransat la vanzare.

Leave a comment:

• pessat1995
    replied
    N-E fara semnal pe frecventele multistream si Fransat. Antena ofset 1,8 m.
    Last edited by pessat1995; 21 January 2020, 15:38.

Leave a comment:

• gladix
    replied
    da am 35% semnal/dupa info flysat s-ar afla pe transalpine ,ma indoiesc ca avem receptie de pe transalpine mai curind e pe spot european

Leave a comment:

• cristo4
    replied
    Merg francezii in continuare, de pe 11509 H, desi semnalul este evident mai scazut.

Antena motorizata 1,2, Bucuresti

Leave a comment:

• gladix
    replied

Leave a comment:

• gladix
    replied
    in aceasta noapte noul satelit 5west b a fost populat cu transpondere de pe vechiul 5 west a,am pierdut tot ce era fta la francezi si multe de la italieni[au mai ramas ceva programe dar varianta SD]sa vedem rapoarte de receptie si acoperirea pe fascicolele noi de la pasionati ca sa ne putem face o idee ptr viitor

Leave a comment:

• pessat1995
    replied
    Imagine clara pe France 2.

Leave a comment:

• ANDREI
    replied
    Buna,
    Rog un coleg care staționează pe 5 vest daca poate confirma lipsa clarității imaginii pe France 2, frecventa 11509.Am la putere 75 și la calitate 100 cu receptor golden interstar Alpha x și antena aluminiu de 85 cm.
    Mulțumesc și toate cele bune tuturor!

Leave a comment:

Working...
X