Hello Guest, if you are reading this it means you have not registered yet or not logged in. Please take a second, login or register here, and in a few simple steps you will be able to enjoy all the many features of our fine community. Note that lewd or meaningless nicknames are prohibited (no numbers or letters at random) and please introduce yourself in the section for you to meet our community.

PCHOME.RO

Collapse

Receptor satelit 4K cu 2 sloturi CI+

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Receptor satelit 4K cu 2 sloturi CI+

Salutare.

Ma intereseaza un receptor 4K care sa aiba 2 sloturi CI+.
    Dintre urmatoarele receptoare 4K care sunt compatibile cu CI+?
    Vu+?
    GigaBlue?
    Dreambox DM920 UHD?

Mentionez ca folosesc carduri originale.
    Multumesc
    Brasov, 1.2m offset, 0.8m offset
    Digi Extra Complet; Sky Entertaiment De; HD+

DM 920 UHD īl am eu cu triple tv tuner( si 2169d ) plus 2 x CI+ :
    - unul de la portocală pe satelit
    - unul de la rds pt DIGI 4K
    Celelalte două modele nu stiu ca nu le dețin
    Īnsă ai grija ca nu funcționează direct daca nu instalezi două plugin -uri
    Din cāte am īnțeles pe alte receptoare cele două pluginuri s-ar putea sa nu functioneze

Comment

eu am vu+ultimo 4k imagine vti si cam rds cablu merge perfect
      Tv Sony Kd-49xd7005+Sony Tv Kd-55xf8505,Vu+Ultimo4k,Vu+uno4kse,vu+zero,dm 7020si,, parabola al 1,8m ,30W-54E,pozitioner strong v50

Comment

Originally posted by marianneamtu View Post
        eu am vu+ultimo 4k imagine vti si cam rds cablu merge perfect
        Da ai avut vu+ultimo 4k dar mai sus se vrea sa mearga 2 camuri concomitent ...asa ceva nu cred ca exista receptor sa mearga amandoua odata ...ceea ce stiu sigur e, ...dm 920 merge pe amandoua camuri odata ! Sunt multe receptoare cu 2 camuri dar nu merg amandoua odata ...trebuie sa scoti unul si sa bagi celalalt chiar daca au 2 camuri.

Comment

corect dar imaginea vti dispune de common interface assignent unde poti aloca ce programe sa deschida de pe camul respectiv,nu am probat dar banuiesc ca ar merge
          Tv Sony Kd-49xd7005+Sony Tv Kd-55xf8505,Vu+Ultimo4k,Vu+uno4kse,vu+zero,dm 7020si,, parabola al 1,8m ,30W-54E,pozitioner strong v50

Comment

Originally posted by marianneamtu View Post
            corect dar imaginea vti dispune de common interface assignent unde poti aloca ce programe sa deschida de pe camul respectiv,nu am probat dar banuiesc ca ar merge
            Merge VTi cu CI+ cānd mi-oi vedea eu ceafa! Cel puțin dacă a reușit cineva cu Orange, rog să posteze clar cum se procedează, cu dovezi, nu vorbe goale și linkuri neverificate după net. adică cum i-a și cu ce mers efectv. Thanks!
            gen70, gelu_dh and isr2002 like this.
            DVB-S:
            Offset Emme Esse (Alu.) 1.25
            Offset Emme Esse (Alu.) 1.15
            Prime focus (Alu) 1.50m, 1.90m
            Offset 1.50m Fe, Triax TDS 1.10m, Visiosat BIG-BISAT, TechniSat SATMAN 85cm, Gibertini OP100L, etc
            Offset 35.cm (Camping), Triax BSKYB (72x58 cm), etc
            DM 800 HD V2, DM 500 V2, DM 800 HD, Amiko X-Finder, GigaBlue 800 HD, Sab Sky 4800 Mini Hd,
            Abo: Focussat, Dolce, HD+, TivuSat, Freesat, etc.
            DVB-T:
            TechniSat MultyMedia TS 1, Televes DAT HD, DIGIALITY OUTDOOR ANTENNA, etc

Comment

Dragi colegi multumesc mult pentru sfaturi si explicatii.
              M-am hotarat raman la Dreambox DM 920 UHD.
              Cu ce tuner il recomandati? ca sa fie stabil , multistream si sa mearga dvbs2x?
              gelu_dh likes this.

Comment

Originally posted by gy_k1984 View Post
                Dragi colegi multumesc mult pentru sfaturi si explicatii.
                M-am hotarat raman la Dreambox DM 920 UHD.
                Cu ce tuner il recomandati? ca sa fie stabil , multistream si sa mearga dvbs2x?
                Eu asta l-am luat are 2 tunere satelit+ 1 cablu/Terestru

https://www.satmultimedia.ro/receive...os-2-2_164152/

Comment

Salut
                  Am pus doua camuri in Vu+ Ultimo4k (cu BlackHole 306), cred ca sunt CI+ si merge. Unul e camul nagra de la UPC cablu, al doilea fiind camul Tivusat cu cardul 183d. Merg fara probleme impreuna, fara setari sau pluginuri in plus (doar dvb ci delay la 12, fara service/provider assignement. Nu mi-a mers camul HD+....

Deci....

Ca fapt divers, am bagat odata VTI si nici urma sa vada camul upc.

Sa fiti iubiti.
                  Vu+ Ultimo4k / Vu+ Solo2
                  Emme Esse 1.25m (Thor) / Triax TDS110 (Eutelsat 9B) / Gibertini OP100 (multifeed 36E-39E-42E) / Triax TDS110 (multifeed 13E-16E-19E-23E) / no name-Boom 90cm (Hispasat 30W) / Emme Esse 1.15m + HH Amiko DM3800 (45W-90E)
                  Telekom HD / Focussat / HD+ / Tivusat / Freesat Ro / MTVA / Digi Satelit / UPC Cablu

Comment

CAM-ul Tivusat nu este CI+. Presupun ca il ai mai de demult. Ai CAM nou, CI+?
                    SHALOM

Comment

Originally posted by isr2002 View Post
                      CAM-ul Tivusat nu este CI+. Presupun ca il ai mai de demult. Ai CAM nou, CI+?
                      Inca nu am Tivusat. Vreau sa cumpar cat de curand. Cum imi dau seama daca cardul deschide si 4K?
                      Stiu ca cele vandute cu CAM CI+ sunt compatibile 4K.

Comment

Pai standardul CI+ este aparut inaintea prg tv 4k si nu prea are legatura cu prg tv 4k , ci mai mult cu securitatea/siguranta cam-ului per general
                        Eu am cam CI+ de la rcs dvb-c de vreo 8-9 ani si pe vremea aia nici pomeneala de prg tv 4k

Popamare , daca vrei sa testezi receptorul tau cu 2 x CI+ , testeaza/imprumuta de la cineva cam-urile CI+ de la portocala si rcs dvb-c
                        Introdu-le pe amandoua in lacasurile dedicate si apoi receptioneaza/memoreaza/vizualizeaza o lista din favorite ( sa zic lista de prg tv de film sau prg tv hd ) de la ambii operatori
                        Eu asa am pe DM 920 UHD , la favorite am o lista cu prg tv hd si una cu prg tv de filme si sunt aranjate in ordinea alfabetica indiferent de operator si fac zapping prin ele
                        De abia in aceasta situatie poti scrie ca intr-adevar si pe receptorul tau functioneaza 2 x CI+ , altfel.........
                        gy_k1984 likes this.

Comment

unite așa arată, și așa am și eu (cumpărat acum 3 ani din Roma).
                          https://www.amazon.it/SMARCAM-TIVUSA...+tivusat+hd+4k
                          gy_k1984 likes this.
                          DVB-S:
                          Offset 1.50m Fe, Triax TDS 1.10m, Visiosat BIG-BISAT, TechniSat SATMAN 85cm, Gibertini OP100L, etc
                          DM 800 HD V2, DM 500 V2, DM 800 HD, Amiko X-Finder, GigaBlue 800 HD, Sab Sky 4800 Mini Hd,
                          DVB-T:

Comment

Originally posted by the the View Post
                            unite așa arată, și așa am și eu (cumpărat acum 3 ani din Roma).
                            https://www.amazon.it/SMARCAM-TIVUSA...+tivusat+hd+4k
                            L-ai cumparat gata activat?

Comment

Originally posted by gy_k1984 View Post

L-ai cumparat gata activat?
                              Nu, evident. sigilat și poi l-am activat cu datele necesare; adică o adresă validă din Italia și un codice fiscale valabil.
                              DVB-S:
                              DVB-T:

Comment

Working...
                              X