Hello Guest, if you are reading this it means you have not registered yet or not logged in. Please take a second, login or register here, and in a few simple steps you will be able to enjoy all the many features of our fine community. Note that lewd or meaningless nicknames are prohibited (no numbers or letters at random) and please introduce yourself in the section for you to meet our community.

PCHOME.RO

Collapse

Digi 4K

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Digi 4K

Stie cineva daca Digi 4K emite pe satelit?

Nu emite pe satelit.
    ...Traieste viata asa cum este, pt ca ti s-a dat fara sa o fi cerut, si ti se va lua fara sa fii intrebat...

Comment

Logica zice ca, rcs neavand receptoare 4k date la clienti, nu are de ce sa urce 4k pe satelit

Comment

Ar putea da si ci module cum are orange

Comment

Si eu astept modul ci pentru satelit, cred ca ar fi solutia cea mai buna. Cred ca ar creste si numarul de abonati.

Comment

Originally posted by monymq View Post
            Stie cineva daca Digi 4K emite pe satelit?
            Nu emite,iar logic este ca nici nu va emite atata timp cat abonatii la Digi Satelit nu au receptoare 4K.
            Antena Parabolica 1,8m Al cu 1 Lnb Inverto Pro Black Quad cu flansa 0,3db/Montura Polara/Actuator 18"/Pozitioner Diseqc Moteck V-BoxII/Antena Offset 1,2m AL fixa cu 1 Lnb Inverto Quad 0,2db/1xDM920UHD 4K.

Comment

Sunt abonat digi satelit si am doua receptoare 4k compatibile ci+, nu cred ca receptoarele ar fi o problema pentru cei care doresc digi 4k prin satelit.

Comment

Originally posted by pessat1995 View Post
                Sunt abonat digi satelit si am doua receptoare 4k compatibile ci+, nu cred ca receptoarele ar fi o problema pentru cei care doresc digi 4k prin satelit.
                Ai doua receptoare 4K cumparate de la ei cumva? Nu am auzit sa vanda ei asa ceva...asa ca nici o sansa sa fie pe satelit asa ceva atat timp cat ei nu vand sau dau in custodie receptoare satelit 4K.
                Antena Parabolica 1,8m Al cu 1 Lnb Inverto Pro Black Quad cu flansa 0,3db/Montura Polara/Actuator 18"/Pozitioner Diseqc Moteck V-BoxII/Antena Offset 1,2m AL fixa cu 1 Lnb Inverto Quad 0,2db/1xDM920UHD 4K.

Comment

Daca se folosesc module ci+, dupa modelul focus si orange, nu vad de ce ar trebui digi sa puna la dispozitia abonatilor receptoare 4k. Solutia este simpla si ar fi aceeasi cu cea folosita pentru cablu.

Comment

O fi,dar cati au televizoare 4K cu Ci+ din abonatii Digi Satelit in toata tara care acestia sunt mai ales la tara unde doar unde nu a ajunge cablul,ca cei de la oras sunt pe cablu mai toti? Asa ca hai s-o lasam balta chestiunea asta...

Comment

Originally posted by valyp67 View Post
                      O fi,dar cati au televizoare 4K cu Ci+ din abonatii Digi Satelit in toata tara care acestia sunt mai ales la tara unde doar unde nu a ajunge cablul,ca cei de la oras sunt pe cablu mai toti? Asa ca hai s-o lasam balta chestiunea asta...
                      poti sa o lasi tu balta..
                      GIGABLUE 800HD SE...GIGABLUE

Comment

Originally posted by iooon View Post
                        poti sa o lasi tu balta..
                        Da un comentariu sau un raspuns concret la discutia topicului,nu te baga de aiurea in seama... Ce rost are pana la urma comentariul pe care l-ai postat aici referitor la subiectul topicului?

Comment

Topicul in sine nu isi are rostul atata timp cat ei nu transmit 2K HBO-urile pe sat pentru RO. Pentru HU le dau, asta ca sa vedeti ca tot pe ai lui ii iubeste mai mult Teszari...

Comment

Eu nu am vazut Hbo transmise 2k nici pentru HU si nici pentru altii ...
                            ...Traieste viata asa cum este, pt ca ti s-a dat fara sa o fi cerut, si ti se va lua fara sa fii intrebat...

Comment

Digi 4K

Rezolutia 2K inseamna 2048x1080. Unde ai Hbo transmis cu rezolutia asta ?Ocazional, 1080p (Full HD sau FHD) a fost inclus īn definiția rezoluției 2K. Deși 1920x1080 ar putea fi considerat ca avānd o rezoluție orizontală de aproximativ 2.000 de pixeli, majoritatea materialelor media, inclusiv conținutul web și cărțile despre producția video, referințele cinematografice și definițiile, definesc rezoluțiile 1080p și 2K ca definiții separate și nu identice.Deși 1080p are aceeași rezoluție verticală ca și rezoluțiile DCI 2K (1080 pixeli), are o rezoluție orizontală mai mică sub gama de formate de rezoluție 2K. [4]Conform materialelor oficiale de referință, DCI și standardele industriale nu recunosc oficial 1080p ca rezoluție 2K īn literatura referitoare la rezoluția 2K și 4K. [2] [3] [5] [6]
                              Last edited by ioany; 11 December 2018, 07:52. Reason: adaugare

Comment

Working...
                              X