PCHOME.RO

Collapse

Antena offset 1,3 m Terfin.

Collapse
Your contribution will be used to pay for our hosting service.
Thank you for your considering contributing!
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Da receptioneaza toate programele.

Am pus 2 de pe spot nordic 0,8 W

Si una tot spot nordic de la 4,8 E care si aici sunt mai slabe. In imagine se vede nivel semnal la mine.

DM 8000 HD, DM 920 UHD, Emme Esse 125, Tricolor, Focus, OSCAM, TBS 5590

Comment

Tu este poziționat mai la nord cred față de mine , eu sunt că și coordonate la 45.46/26.72 .
      Telekom Romania - Consultant vanzari ! OFERTE Personalizate -FTTx, xDSL, NON-FTTx, PORTARE !
      Ech Recep - DM800SE, TRIAX, DM3800, DTH - TELEKOM, DIGI, FocusSat, Akta , GSM - Telekom, DIGI ,Vodafone !

Comment

Pozitia mea este la 45.92 N si 20.88 E comuna Sandra, Jud. Timis.

Militianu likes this.

Comment

iosi
          In cate zile de la comnada ai primit antena?.....antena a venit bine protejata, are ambalaj de protectie ?.....ma bate gandul sa mi iau si eu una!

Romeo
          bucuresti, 0.9 m.

Comment

Cānd am facut comanda pentru Emme Esse de 1.15 la Satmultimedia a venit bine ambalata .
            Telekom Romania - Consultant vanzari ! OFERTE Personalizate -FTTx, xDSL, NON-FTTx, PORTARE !
            Ech Recep - DM800SE, TRIAX, DM3800, DTH - TELEKOM, DIGI, FocusSat, Akta , GSM - Telekom, DIGI ,Vodafone !

Comment

Modul de ambalare la Satmultimedia este foarte bun.

Am mai comandat si un suport special construit de Emme Esse, pentru 4 LNB-uri. Am montat langa LNB principal unul circular pentru pozitia 36 Est satelitul Rusesc.
              Am pozitionat antena pe 33 E, si amandoua erau prea apropiate pentru receptie. A trebuit sa ma pozitionez pe 31 E si am reglat LNB circular pentru receptia pozitiei 36 E. Receptia este la fel ca in focar principal, fara pierderi.
              Forma suportului este special construita pentru a pune 4 LNB-uri.
              In comparatie cu alte antene, e una foarte bine construita, atat ca voiam sa o pun pe H-H, si a trebuit sa tai din suport dupa cum se vede, iar operatia respectiva nu a afectat stabilitatea s-au functionarea. Motorul este varianta care duce 17 kg, se descurca foarte bine pe curba se incadreaza foarte bine de la 34 W la 68 E, reglarea a fost facuta pe Astra 19,2, pe Sud. A functionat din prima fara probleme. A doua zi am mai facut ajustari, si reglajul receptiei pe 36 E.

radu daniel, Militianu and mariust5 like this.

Comment

Salut. Pe o montura cu bratul in jos gen Amiko DM3800, merge montata aceasta antena fara modificari? Nu reusesc sa-mi dau seama din poze, dar pare ca e o tabla in partea de sus sa nu alunece pe teava in jos.
                Triax TDA110, LNB Inverto black ultra 0,2dB, H-H Optibox DM 3800S, NEO-095 & Conrad rotor, DM800 HD PVR, Optibox Raptor, Amiko 8800, Optibox CX PVR, General Satellite VA-7200, 90E-30W!

Comment

Daca folosesti motor H-H trebuie decupat. La dimensiunea mea 1,25 nu se putea regla pentru semnal ca se sprijinea pe motor tabla de la suport antena.
                  Am probat si cu motor H-H care se regleaza cu teava in jos, dar apar doua probleme. 1, tot trebuie decupat din partea de sus, si 2, la ploaie intra apa la conectori LNB si receptor, si schimba sensul, W cu E, si invers.
                  Motorul luat de la Satmultimedia care duce 17 kg, merge pe toata curba fara probleme, dar trebuie decupat.

Comment

Originally posted by popamare View Post

Cat despre antenele de la Peru, sunt antene foarte bune dpdv al receptiei, doar ca suportul care se aseaza pe bratul motorului e execrabil (am avut o antena de 1.2m luata acum catva timp). Nu stiu cum sunt cele de acum, dar din poze par a fi tot din cele cu montura proasta. Daca mai ai si teava un pic mai ruginita albesti la reglajul fin daca ai o pozitie mai incomoda.
                    Vorbesti de antenele offset unguresti rotunde probabil...sunt cele mai bune la categoria lor si absolut toate modelele au o eficienta de peste 75%.
                    As fi interesat de feedback dupa 5-7 ani la parabola clasica de 1,4m de la ei, adica daca mai are castigul initial.
                    Detin antena offset poloneza 1,3m de la peru, vreo 7 ani de exploatare si merge impecabil, e drept si tabla de aluminu e mai groasa ca la parabola de 1,4.

Comment

Your contribution will be used to pay for our hosting service.
                    Thank you for your considering contributing!

Working...
                    X